13 z 23
Kościół dominikanów - Bazylika Świętej Trójcy (ul....
fot. Konrad Kozłowski

Kościół dominikanów - Bazylika Świętej Trójcy (ul. Stolarska)

Krakowscy dominikanie zapraszają na rekolekcje w swojej bazylice:

* rekolekcje "ostatniej szansy", 3-5 kwietnia, będą głoszone przez Romana Bieleckiego OP

* dla wszystkich - w każdy czwartek Wielkiego Postu (aż do 30 marca) o 19.30 rozproszone rekolekcje "Droga do uzdrowienia". Tematem będzie w tym roku "Droga Uzdrowienia", według 5 kluczy Neala Lozano.
Tak o tych rekolekcjach piszą dominikanie: "Chcemy tegoroczny Wielki Post przeżyć szczególnie patrząc na Jaśniejące Chwałą Rany Jezusa, w których jest też uzdrowienie dla naszych zranień, a także ran Kościoła i świata, w którym żyjemy. Wierzymy mocno, że pojednanie - z Bogiem, z braćmi i sobą samym - i przebaczająca miłość to łaski na tu i teraz, które jeśli z wiarą je przyjmiemy, mogą wydać niesamowite owoce w codziennym życiu.
W każdy czwartek Wielkiego Postu dominikanie zapraszają na godz. 19.30 na mszę święta, a po niej na krótkie konferencje głoszone przez duszpasterzy wspólnoty: o. Dominika Salę i o. Tomasza Albrechta, a świadectwa ludzi z Janków (wspólnota uwielbienia i ewangelizacji).

14 z 23
Kościół Mariacki...
fot. Anna Kaczmarz

Kościół Mariacki

Od 26 do 30 marca w Bazylice Mariackiej będą trwały rekolekcje wielkopostne pt. "Obdarz nas pokojem". Poprowadzi je ks. Marek Hułyk.

Tematami spotkań rekolekcyjnych brzmią:
* Potrzeba pokoju
* O nieustannym przebaczeniu
* O dziękczynieniu i nadziei na lepsze jutro

Jak podaje parafia mariacka, ks. Marek Hułyk urodził się w mieście Sambor koło Lwowa. Seminarium duchowne ukończył we Lwowie i został wyświęcony w 2007 roku z rąk ks. kard. Mariana Jaworskiego. Po studiach zagranicznych wrócił na Ukrainę, do Archidiecezji Lwowskiej, i pełnił posługę w różnych parafiach jako wikariusz. Od siedmiu lat jest proboszczem w parafii pw. św. Stanisława BM w Zaleszczykach.

Plan rekolekcji:
* niedziela (26 marca) - kazania na wszystkich mszach św., czyli: 8, 9, 10, 11, 12, 13, 18.30, 20.
* od poniedziałku do środy (27–29 marca) - 10, 18.30 (dłuższa nauka rekolekcyjna)
* w środę po nauce spotkanie w języku ukraińskim w salce katechetycznej (plac Mariacki 7)
* czwartek (30 marca) - 10, 18.30 (adoracja)

15 z 23
Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka (ul. Stelmachów 137)...
fot. Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka?FB

Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka (ul. Stelmachów 137)

Rekolekcje w tej parafii zaplanowano od 26 do 29 marca. Poprowadzi je ks. Konrad Kozioł, dyrektor Wydziału Katechetycznego, przewodniczący Rady Katechetycznej Archidiecezji Krakowskiej, duszpasterz stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Pierwsza nauka w sobotę o 18.30. W niedzielę nauki będą podczas wszystkich mszy św. i na Gorzkich Żalach. Od poniedziałku do środy msze z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7 i 19.
Ponadto w poniedziałek ok. 19.45 nauka dla rodziców, a w środę o 16.30 msza dla chorych z sakramentem chorych i błogosławieństwem Lourdes.
Codziennie możliwość spowiedzi pół godziny przed mszami oraz podczas mszy i nauk. W środę dodatkowo spowiedź od 16 do 20.

16 z 23
Parafia p.w. Matki Bożej Fatimskiej (ul. Mały Płaszów 11)...
fot. fatimska.sercanie.pl

Parafia p.w. Matki Bożej Fatimskiej (ul. Mały Płaszów 11)

Tutejsi duszpasterze przekazali wiernym w ogłoszeniach: "Z racji jesiennych misji nie będzie rozbudowanych rekolekcji wielkopostnych. Będzie natomiast skupienie, które wygłosi ks. Łukasz Ogórek, dyrektor Wydawnictwa Księży Sercanów "Dehon". Skupienie rozpocznie się w niedzielę 26 marca na wszystkich Msza św. i będzie kontynuowane w poniedziałek, wtorek i środę na Mszy św. o godz. 18 i 19.30. Zapraszamy do udziału".

Pozostało jeszcze 6 zdjęć.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Na Wiktorówkach odsłonięto tablicę z okazji 150-lecia przewodnictwa tatrzańskiego

Na Wiktorówkach odsłonięto tablicę z okazji 150-lecia przewodnictwa tatrzańskiego

Ostra walka i gorąca atmosfera w meczu Garbarnia Kraków - Unia Oświęcim

Ostra walka i gorąca atmosfera w meczu Garbarnia Kraków - Unia Oświęcim

Groźne wypadki pod Krakowem! Zderzenie czterech samochodów i motocyklisty z autem

Groźne wypadki pod Krakowem! Zderzenie czterech samochodów i motocyklisty z autem

Zobacz również

Na Wiktorówkach odsłonięto tablicę z okazji 150-lecia przewodnictwa tatrzańskiego

Na Wiktorówkach odsłonięto tablicę z okazji 150-lecia przewodnictwa tatrzańskiego

Protestowali przeciwko zabijaniu zwierząt i targom łowieckim w Krakowie

Protestowali przeciwko zabijaniu zwierząt i targom łowieckim w Krakowie