Mistrzostwa Cheerleaders zorganizowano już po raz jedenasty, tym razem jednak wyłącznie w krajowej obsadzie. Po raz siódmy były one częścią Grand Prix Polski, ich wyniki zaliczane są do punktacji Pucharu Polski. Duety i zespoły ze szkół, klubów sportowych i placówek kulturalno-oświatowych rywalizowały w trzech dywizjach: Pom Dance Elite, Pom Dance Premier i Performance Cheer. Był to pokaz zorganizowanych układów składających się z elementów gimnastyki, tańca i akrobacji.
Cheerleaders Kraków jest istniejącą od 2002 roku grupą zespołów cheerleaders. Na bazie różnorodnych stylów tanecznych, takich jak: taniec towarzyski, disco, hip- hop, jazz, współczesny i klasyczny, buduje różnorodne i dynamiczne choreografie. Obecnie trenuje w nim 75 dziewcząt. Prezesem Stowarzyszenia Cheerleaders Kraków, koordynatorką i trenerką zespołów, a także inicjatorką zawodów, jest Agnieszka Tarkowska.
- W zawodach wystąpiło 620 zawodniczek, w tym z górnej półki z całej Polski. Najmłodsza miała pięć lat. Zawody odbywały się w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci, juniorek młodszych, juniorek, seniorek i seniorek II, czyli osób powyżej 29. roku życia. Impreza była bardzo udana. Świętowaliśmy podczas niej nasz jubileusz. Było dużo gości i nagród - powiedziała prezes Tarkowska.
Wisła Kraków ma całą nową jedenastkę! Oto piłkarze, którzy w...
- Gorące lato 2022. Kto przyjdzie, kto odejdzie z Cracovii?
- Piękna sędzia Karolina Bojar-Stefańska na boisku i poza nim NOWE ZDJĘCIA
- Mamy też grają w piłkę. Wyjątkowy turniej w Krakowie [ZDJĘCIA]
- Oceniamy piłkarzy Cracovii za sezon 2021/2022
- Oceniamy Wisłę Kraków za sezon 2021/2022
- Kibice Wisły przyszli pod stadion "powitać" piłkarzy po spadku
