
BARAN
Baran uparł się i każdą wędrówkę rozpoczyna i kończy w tym samym miejscu. Może i rok temu udało Ci się zebrać tam kosz maślaczków, ale teraz nadszedł czas na zmiany. Wyjdź ze swojej strefy komfortu i zacznij przeczesywać inne tereny.
Wskazówka dla Barana-grzybiarza: pokłady energii zostaw na mycie słoików pod marynowane grzybki. Do grzybobrania podejdź na spokojnie.

BYK
Byk - wiadomo - woli zjeść dobrą grzybową podstawioną pod nos niż samemu ruszyć się na łowy. A ma predyspozycje do bycia dobrym grzybiarzem: jest cierpliwy, spostrzegawczy, lubi ruszać się, ale bez większego przemęczania, niestraszne mu błoto czy brak zasięgu.
Wskazówka dla Byka-grzybiarza: pora, o której wybierasz się w las, jest porą kiedy inni z lasu wychodzą. Z pełnymi koszami. Skojarz fakty.

BLIŹNIĘTA
Jedna jaskółka wiosny nie czyni, a jeden znaleziony borowik nie sprawi, że możesz uważać się za grzybowego geniusza. Pamiętaj, że w grzybobraniu potrzeba dużo pokory - nie wiesz, nie znasz, nie ruszaj. Ukłoń się kapelusikiem kapelusznikowi i szukaj znanych ci gatunków.
Wskazówka dla Bliźniąt-grzybiarzy: uważaj na niebieskie migdały i czerwone grzyby.

RAK
Łowca wśród łowców - nie ma mocnych na Raka, jeśli chodzi o grzybobranie. Może to wynikać stąd, że w cichym, ciemnym lesie Rak czuje się na tyle swobodnie, że opuszcza "skorupę" i oddaje się działaniu natury. Lubi to, że imponuje innym swoją rozległą wiedzą na temat owoców runa leśnego oraz liczbą zebranych grzybów. To podnosi jego samoocenę.
Wskazówka dla Raka-grzybiarza: ususz, teraz i tak nie przejesz.