I liga siatkarek: Solna Wieliczka czwartą drużyną rozgrywek

Pawel Panus
Pawel Panus
Siatkarki Solnej debiutowały w I lidze
Siatkarki Solnej debiutowały w I lidze Andrzej Wiśniewski
Solna Wieliczka przegrała batalię o trzecie miejsce na zapleczu Orlen Ligi, ale uległa Jokerowi dopiero po "złotym secie".

Po porażce w pierwszym meczu 1:3 mało kto wierzył, że Solną stać na nawiązanie równorzędnej walki z Jokerem w rewanżu. Tymczasem podopieczne trenerki Katarzyny Wąsowskiej zagrały z ogromną determinacją i po zażartej walce wygrały 3:0. Wieliczanki imponowały zwłaszcza w obronie, gdyż przewaga przy siatce była po stronie Jokera.

W związku z tym, że po dwóch meczach był remis, sędziowie zarządzili rozegranie „złotego seta”. W nim nieznacznie lepsze okazały się gospodynie i to one zajęły w I lidze miejsce na podium.

Joker Świecie – Solna Wieliczka 0:3 (23:25, 27:29, 23:25, 15:13)