Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy US Open! Porażka Magdaleny Fręch

Zbigniew Czyż
Iga Świątek
Iga Świątek PAP/EPA/BRIAN HIRSHFELD
Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju US Open. W drugiej rundzie liderka rankingu WTA pokonała Australijkę Darię Saville 6:3, 6:4. Na drugiej rundzie zmagania w US Open zakończyła Magdalena Fręch. Polka przegrała z Czeszką Karoliną Muchovą 3:6, 3:6.

Sensacyjny początek meczu. Iga Świątek straciła gema przy własnym podaniu. 1:0 dla Saville!

Break-point powrotny. 1:1

Szybki gem dla Polki, która wygrywa bez straty punktu i obejmuje prowadzenie 2:1.

Długi gem wygrany przez Saville. 2:2

3:2 dla Świątek.

Najlepsze tenisistka świata po długim gemie po raz drugi przełamuje rywalkę, jest już 4:2.

Jak na razie dwa asy zaserwowała Australijka, Świątek póki co bez asa serwisowego.

Męczarnie Świątek z dużo niżej notowaną rywalką. Polka ponownie traci gema przy własnym podaniu. 4:3

Tym razem to Świątek znów przełamuje Saville, 5:3.

Polka wygrała pierwszego po 40. minutach seta 6:3.

Iga Świątek przełamuje na początku drugiego seta rywalkę, a chwilę później wygrywa gema przy własnym podaniu. 2:0

Dwa gemy z rzędu dla Saville. Świątek po raz trzeci w meczu dała się przełamać zajmującej 322. miejsce w rankingu tenisistce, 2:2.

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego szybko odzyskała straconego gema przy własnym podaniu, 3:2 dla Polki.

4:2

4:3

5:3. Już tylko jednego gema brakuje Świątek do awansu do kolejnej rundy.

Iga Świątek wygrywa w drugim secie 6:4 a cały mecz po godzinie i 34. minutach 2:0. Raszynianka melduje się w trzeciej rundzie US Open.

Mecz drugiej rundy gra dziś także Magdalena Fręch. Rywalką Polki jest Karolina Muchova.

W pierwszym secie Czeszka prowadzi 3:1.

4:1 dla zajmującej 10. miejsce w rankingu Muchovej.

4:2

5:3 prowadzi tenisistka z Czech.

Muchova wygrywa pierwszego seta po 36. minutach 6:3.

Muchova przełamuje Polkę i prowadzi w drugim secie 1:0.

2:0

2:1

3:1

4:2 dla Czeszki.

Karolina Muchova wygrywa z Magdaleną Fręch drugiego seta także 6:3, cały mecz 2:0. Czeszka awansuje po godzinie i dwudziestu minutach w trzeciej rundy US Open.