1 z 12
Przewijaj galerię w dół
Miód lipowy jest zalecany w przypadku przeziębienia, grypy,...
fot. Łukasz Kaczanowski/Polska Press

Jaki miód najlepszy na przeziębienie?

Miód lipowy jest zalecany w przypadku przeziębienia, grypy, zapalenia płuc i oskrzeli, gorączki. Ma żółtozłotą barwę.

Jest jednym z popularniejszych. Wzmacnia organizm, zwiększając odporność immunologiczną na zakażenia, działa wysoce antybiotycznie, wylicza Lubelski ODR.

2 z 12
To jeden z najciemniejszych miodów, ma barwę ciemnosmolistą....
fot. Wojciech Wojtkielewicz

Miód gryczany

To jeden z najciemniejszych miodów, ma barwę ciemnosmolistą. Zapobiega procesom nowotworowym, zalecany przy reumatyzmie, ma działanie przeciwmiażdżycowe, poprawia kondycję naczyń krwionośnych, likwiduje wolne rodniki.

3 z 12
Miód wrzosowy jest nieco jaśniejszy od gryczanego, ma barwę...
fot. Krzysztof Kapica

Miód wrzosowy

Miód wrzosowy jest nieco jaśniejszy od gryczanego, ma barwę bursztynowo-herbacianą, konsystencję galaretowatą.

Wskazany jest w leczeniu układu oddechowego, ma pozytywny wpływ na trawienie, antybakteryjny, przeciwzapalny, pomaga w leczeniu nerek, działa moczopędnie, regeneruje florę bakteryjną, stymuluje układ immunologiczny, pomaga w leczeniu trądziku.

4 z 12
To nektarowy - wiosenny, wspomaga w leczeniu chorób serca,...
fot. Jakub Steinborn

Miód rzepakowy

To nektarowy - wiosenny, wspomaga w leczeniu chorób serca, układu krążenia, nadciśnienia tętniczego, chorób wątroby, dróg żółciowych.

Jest stosowany w przypadku wyczerpania psychicznego i fizycznego, ponieważ posiada zdolność podwyższania odporności. Miód ten w stanie ciekłym ma barwę słomkową, po skrystalizowaniu jaśnieje i przyjmuje kremową, prawie białą.

Pozostało jeszcze 7 zdjęć.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Koncert Kwiatu Jabłoni  odbył się w dniu żałoby. Dlaczego nie odwołano imprezy?

Koncert Kwiatu Jabłoni odbył się w dniu żałoby. Dlaczego nie odwołano imprezy?

Najpiękniejsze kościoły, cerkwie i synagoga na Sądecczyźnie. Warto je zobaczyć

Najpiękniejsze kościoły, cerkwie i synagoga na Sądecczyźnie. Warto je zobaczyć

Kibice Cracovii w Lublinie. Mieli powody do radości

Kibice Cracovii w Lublinie. Mieli powody do radości

Zobacz również

Oceniamy piłkarzy Cracovii za mecz z Motorem Lublin

Oceniamy piłkarzy Cracovii za mecz z Motorem Lublin

Kwiat Jabłoni w Krakowie. Tłumy fanów przybyły do Tauron Areny

Kwiat Jabłoni w Krakowie. Tłumy fanów przybyły do Tauron Areny