https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

IMGW ostrzega: W Małopolsce silny wiatr i roztopy. W Tatrach trudne warunki dla turystów

KR
archiwum
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w sobotę ostrzega przed silnym wiatrem prawie w całej Polsce. Ze względu na rosnącą temperaturę przewiduje się także roztopy.

W południowej części Małopolski do niedzieli, 24 grudnia, do godziny 18.00 obowiązuje ostrzeżenie przed roztopami.
Prognozuje się stopniowy wzrost temperatury powietrza od 0°C wieczorem 23.12 do 5°C w dzień 24.12 oraz opady deszczu od 10 mm do 15 mm powodujące szybkie topnienie pokrywy śnieżnej i roztopy. Wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 70 km/h, z zachodu.

Drugie ostrzeżenie wydane przez IMGW dotyczy silnego wiatru, który będzie utrzymywał się do niedzieli, 24 grudnia, godziny 12.00.
Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 80 km/h, z zachodu.

W Tatrach są trudne warunki, zwłaszcza w partiach wysokogórskich. W wyższe partie Tatr wybierać powinni się jedynie bardziej doświadczeni turyści.

Zakopane pod śniegiem. Miasto wieczorem wygląda magicznie [GALERIA]

WIDEO: Pierwsza pomoc. Kiedy i jak używać defibrylatora?

Autor: Dzień Dobry TVN, x-news

Gazeta Krakowska

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

S
SupeLuk
Smogu przynajmniej nie ma.
A
Administrator
To jest wątek dotyczący artykułu IMGW ostrzega: W Małopolsce silny wiatr i roztopy. W Tatrach trudne warunki dla turystów
M
Mieszaniec
Abdenad znów pojadl kapusty z fasolką i teraz ma silne wiatry
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska