Głosowanie zakończone
Plebiscyt: PLEBISCYT EDUKACYJNY 2023

Wybieramy Szkołę Roku

IX Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie to szkoła


z tradycjami, co nie wyklucza jednak jej nowoczesnego charakteru. Placówka, która powstała w 1958 roku ubiegłego wieku, dziś – świętując swoje 65 – lecie istnienia, jawi się jako postępowa i innowacyjna - zarówno w kwestiach edukacyjno-wychowawczych, jak i gospodarczo-przestrzennych.


Współczesna szkoła powinna być przestrzenią dialogu, przestrzenią współdziałania podmiotów, które ją współtworzą – nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Jednocześnie musi spełniać wymagania wynikające z dynamicznie zachodzących procesów globalizacyjnych, zapewniając spójny i adekwatny proces edukacyjny. Taki właśnie jest „Wróblewski” – otwarty na relacje, otwarty na różnorodność swojej społeczności. Szkoła oferuje szereg aktywności, kół zainteresowań, wartościowych inicjatyw, które - poza oczywistym procesem edukacyjnym


i wychowawczym, który stanowi podstawowy i codzienny przedmiot działalności szkoły – pozwalają naszym wychowankom rozwijać, a nierzadko także odkrywać, zainteresowania, pasje, talenty. Nasi uczniowie rozwijają umiejętności na poświęconych poszczególnym przedmiotom zajęciach pozalekcyjnych, ale także – rozwijają się wokalnie w ramach działalności chóru szkolnego, aktorsko w trakcie spotkań koła teatralnego, retorycznie podczas debat oxfordzkich, a także społecznie – czynnie i gremialnie działając w szkolnym wolontariacie.


Jesteśmy uważni. Uważni na potrzeby wynikające z rozwoju naszych podopiecznych - dbamy o integrację, stwarzamy przestrzeń do bycia ze sobą. Dlatego tradycją stały się coroczne wycieczki integracyjne dla klas pierwszych, a w ofercie szkoły niezmiennie pojawiają się propozycje wymian polsko-włoskich (a wcześniej – przez wiele lat polsko -niemieckich).


W codziennych spotkaniach z uczniem spotykamy się przede wszystkim z drugim człowiekiem, a proces edukacyjny jest jednocześnie procesem wychowania do wartości. „Wróblewski” uczy z pasją, bo wiedzę przekazują merytoryczni, poszukujący nowatorskich rozwiązań nauczyciele. Da się, bo nowoczesne wyposażenie sal lekcyjnych umożliwia wykorzystanie dobrodziejstw technologii. Da się, bo uczący wciąż korzystają z bogatej oferty studiów podyplomowych i kursów doskonalących, aby podnosić swoje kompetencje. Da się, bo naprawdę nam zależy. Co więcej –i tutaj, w codziennym procesie dydaktycznym, dbamy o integrację i współdziałanie, więc wybieramy metody oparte na wzajemnym uczeniu się od siebie.


Dziękujemy za nominację do nagrody i zachęcamy do głosowania na "Wróblewskiego".



____________


UWAGA! Ważna informacja dla

nominowanych do nagrody:

warto zadbać o swoją prezentację

w plebiscycie - można dodać zdjęcia

i opis lub zaktualizować dane


KLIKNIJ i EDYTUJ prezentację

____________


Czytaj więcej o plebiscycie

na www.gazetakrakowska.pl/szkola-roku