Organizatorem Level UP Your Skills jest organizacja studencka IAESTE AGH. W tym roku wydarzenie ma swoją trzecią edycję.
We wtorek na AGH od profesjonalistów można było usłyszeć, że w CV nie należy umieszczać takich informacji jak data urodzenia, stan cywilny czy stan zdrowia. Są to informacje w tym wypadku zbędne, nic nie wnoszą, a nawet - zdaniem rekruterów - rażą w CV. Konieczne trzeba zwrócić uwagę na adres e-mail, który podaje się do kontaktu - by był on neutralny i oficjalny, a nie np. infantylny.
Zgodnie z zasadami autoprezentacji, przy staraniu się o zatrudnienie i rozmowach rekrutacyjnych trzeba zwrócić uwagę na ubiór. Jak podpowiadają fachowcy, powinno się ubrać stosownie do tego, na jakie stanowisko aplikujemy. Garnitur i krawat nie są obowiązkowe. Najlepszy będzie smart casual (styl swobodnej elegancji). Strój powinien być tak dobrany, by kandydat do pracy czuł się dobrze oraz wyglądał elegancko, ale nie do przesady.
Uczestnicy Level UP Your Skills biorą udział w próbnych rozmowach rekrutacyjnych, które przeprowadzają profesjonalni rekruterzy z firm. Następnie studenci dostają informację zwrotną od profesjonalistów, jak sobie poradzili oraz co mogą zmienić, by na prawdziwej już rozmowie o pracę wypaść lepiej.
- Na każdego uczestnika profesjonalni rekruterzy przeznaczają co najmniej pół godziny. Studenci, którzy wychodzą z tych rozmów próbnych, podsumowują, że bardzo im się podobało, dużo się dowiedzieli i że warto wziąć udział w takim wydarzeniu, bo jest to rozwijające i pozwala pokonywać stres - mówi Weronika Piszczek, koordynator lokalny akcji na AGH, zapowiadając już kolejną edycję tego wydarzenia za rok.
Level UP Your Skills na AGH ma charakter hybrydowy: przez jeden dzień wydarzenie trwało stacjonarnie na uczelni, a drugi dzień odbędzie się w formie zdalnej. W środę (15 listopada) - po wcześniejszym zarejestrowaniu za pośrednictwem strony internetowej (https://up.iaeste.pl), najpóźniej do godz. 9 rano - można dołączyć do warsztatów i prelekcji firmy Emitel, dotyczącej autoprezentacji. Prelekcja zaczyna się o godz. 10.55 i potrwa ok. 45 minut.
Rozmowa w cztery oczy najlepsza dla mózgu
