
Jak wyciszyć mieszkanie
Wyciszyć mieszkanie można poprzez wybór odpowiednich akcesoriów. Odgłosów tupotania pozbędziemy się kupując dywan, czy wykładzinę, lodówka przestanie warkotać, gdy ją rozmrozimy i wyczyścimy, a blat kuchenny przestanie drżeć, gdy pod ekspres do kawy podłożymy gumową podkładkę.
Prawdziwy problem pojawia się wtedy, gdy źródło hałasu znajduje się za ścianą, czyli u naszych sąsiadów. Co zrobić, żeby uwolnić się od głośnych mieszkańców.

Folia dźwiękoizolacyjna
Mieszkając przy tak ruchliwej ulicy, wyciszenie mieszkania jest niezbędne. Pomoże w tym folia dźwiękoizolacyjna. Folia dźwiękoizolacyjna jest wykorzystywana do wyciszania ścian, sufitów, stropów, czy dachów. Folia dźwiękoizolacyjna ma grubość 3mm, dzięki czemu mieszkanie nie tarci na powierzchni. Co więcej montaż takiej folii nie wymaga wynajęcia specjalisty. Wystarczy kupić klej i pamiętać, żeby nie zostawiać szczelin między kolejnymi płatami folii. Odstępy powodują pogorszenie efektu wyciszenia.
Rolkę folii dźwiękoizolacyjnej o wymiarach 500 mm x 25 000 mm (12,5 mkw.) można kupić za 756 zł.

Podwieszany sufit
Jest to najlepsze rozwiązanie, gdy tupot małych, rozbieganych stópek dzieci sąsiada z góry, nie dają nam spać w niedzielny poranek. Co więcej to rozwiązanie jest również korzystne dla tych, którzy mieszkają nad nami. Podwieszany sufit nie przepuszcza dźwięków dobiegających z dołu. Do wykonania takiego sufitu potrzebna jest płyta gipsowo-kartonowa, stelaż i wełna mineralna. Skuteczność wyciszenia zależy od grubości izolatora, czyli wełny.
Wełnę mineralną można zastosować też do wyciszenia ścian. Jednak takie rozwiązanie znacznie ograniczy powierzchnię mieszkania.
Taki sufit możemy mieć za ok. 50 zł/mkw.

Panele tapicerowane
Jest to gratka dla tych, którzy nie tylko chcą wyciszyć mieszkanie, ale również dla tych, którzy lubią nowoczesne wnętrza. Dostępne są w różnych wzorach. Nie trzeba ich chować pod płytą gipsową, wręcz przeciwnie. Nadają mieszkaniu charakter, ponieważ ich użycie również w celu dekoracyjnym daje wiele możliwości. Dostępne są w różnych kształtach: sześciokątnym, prostokątnym, kwadratowym. Mają również wiele tekstur: gładkie, chropowate, wypukłe.
Cena paneli tapicerowanych 60 cm x 30 cm zaczyna się od 25 zł za płytę.