Jak przystało na targowanie w Szycach, Kiermasz Jesienny rozpoczął się o godz. 9 i trwał do 13 na Placu Wspólnoty 1. Stragany były tym razem wypełnione jesiennymi smakołykami. Były świeże owoce i warzywa, przetwory domowe, miody i produkty pszczele, jurajskie wina, herbaty i kawy, octy i oleje, sery, produkty mleczne, a do tego pieczywo, ciasta, wyroby garmażeryjne.
Na miłośników rękodzieła czekała bogata ofercie przedmiotów, ozdób i wyrobów użytkowych wykonanych z ceramiki, metalu, drewna, a także biżuteria we wszelkich kolorach i wzorach.
Tradycyjnie organizatorzy zaprosili do rozmów podczas paneli dyskusyjnych.
- Jesień jest okresem, podczas którego zaczynamy się zastanawiać nad mijającym rokiem. Jest też czasem zadumy i refleksji, więc pozostajemy w tym temacie - mówił Janusz Bończak, koordynator Wielkowiejskiego Targu, a zarazem Kiermaszu Jesiennego.
Ponadto zaprosił na rozmowy o edukacji branżowej i innowacjach w transporcie. Dyskusje toczyły się m.in. o produkcji towarów, nadprodukcji, towarach o zbyt krótkim okresie użyteczności oraz potrzebie naprawy produktów używanych chociażby w gospodarstwach domowych. Podawano przykłady produkcji np. telewizorów, pralek z zaledwie kilkuletnim okresem użytkowania i problemami z zagospodarowywaniem śmieci, odpadów tego rodzaju.
Ponadto sobotni targ był także okazją do refleksji i przekazywaniem pomysłów o tym, czy w kolejnych sezonach targi powinny być organizowane w takim cyklu jak dotychczas, czyli w co drugą sobotę od wiosny do jesieni, czy raz w miesiącu duży targ, a w trzy pozostałe soboty niewielkie małe targi po kilka straganów, na których wystawcy wymienialiby się do tydzień lub dwa razy w miesiącu duże targi jak dotąd, a ponadto dwa razy w miesiącu małe targi na kilka straganów. Wystawcy mieli różne zdania na ten temat. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.
Przyjaciele Skały. Tytuły honorowe dla byłej przewodniczącej...
- Diabli Dół i Boża Wola. Nazwy małopolskich wsi, o których nie słyszeliście!
- Urok Ojcowskiego Parku Narodowego zimową porą. Tunel oszronionych drzew i sanie
- Najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego wraz z gospodyniami trafiły do kalendarza
- Strefa aktywności gospodarczej w Miękini została otwarta. Firmy już kupują działki
- Na podium rankingu małopolskich gmin nieustająco Wielka Wieś i Zielonki
- Nietoperzowy Szlak. Nowa atrakcja turystyczna pod Krakowem
O TYM SIĘ MÓWI. Wielki Kraków z poszerzonymi granicami miasta czy aglomeracja jak w Paryżu?
