Głosowanie zakończone
Plebiscyt: PLEBISCYT EDUKACYJNY 2023

Nauczyciel Akademicki Roku

Dr Jurij Renkas


Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie



Urodził się 6 maja 1988 roku na Ukrainie. W 2010 roku ukończył studia na Wydziale Rachunkowości i Finansów Żytomierskiego Państwowego Uniwersytetu Technologicznego uzyskując tytuł magistra. Po ukończeniu studiów otrzymał Stypendium Rządu RP dla Młodych Naukowców na staż naukowy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, gdzie jest zatrudniony od 2012 roku. W 2014 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych za pracę z zakresu teorii kapitału ludzkiego. Opierając się na fundamentalnej dla rachunkowości zasadzie dualizmu oraz abstrakcyjnym postrzeganiu kategorii kapitału rozwija teorię pomiaru kapitału ludzkiego i godziwej płacy. Liczba publikacji naukowych przekroczyła już 85 pozycji z zakresu teorii rachunkowości i teorii ekonomii. Jego monografia pt. ''Termodynamiczny model pomiaru kapitału ludzkiego w zastosowaniach do kształtowania wynagrodzeń za pracę'' została wyróżniona nagrodą w programie "Science UA 2022" organizowanym przez Akademię Doskonałości w Rachunkowości we współpracy z Narodowym Bankiem Ukrainy i Kijowskim Narodowym Uniwersytetem Ekonomicznym im. Wadyma Hetmana za wkład w badania naukowe prowadzone na gruncie ukraińskiej gospodarki.



Po uzyskaniu stopnia doktora prowadzi zajęcia dydaktyczne w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w ramach studiów licencjackich i magisterskich w formie seminariów, wykładów i ćwiczeń (w tym także w formie laboratoriów komputerowych). Jako dydaktyk jest bardzo dobrze oceniany przez studentów, a jego miejsce w rankingu wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie systematycznie rośnie.


Pod jego opieką obroniono już ponad 250 prac licencjackich i magisterskich.



Oprócz działalności dydaktycznej w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie także prowadził zajęcia z różnych przedmiotów w:


- Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego (od 10.2022 r. i nadal);


- Wyższej Szkole Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego APEIRON w Krakowie (w latach 2019-2022);


- Społecznej Akademii Nauk w Krakowie (w latach 2017-2019);


- Krakowskiej Szkole Biznesu UEK (w latach 2016-2018);


- Wyższej Szkole Ubezpieczeń w Krakowie (w latach 2016-2017).




____________


UWAGA! Ważna informacja dla osób

nominowanych do nagrody:

warto zadbać o swoją prezentację

w plebiscycie - można dodać zdjęcia

i opis lub zaktualizować dane


KLIKNIJ i EDYTUJ prezentację

____________


Czytaj więcej o plebiscycie

na www.gazetakrakowska.pl/nauczyciel