Mecz był okazją do pożegnania się trenera Juergena Kloppa z publicznością na Signal-Iduna-Park. Kibice podziękowali mu za siedem lat pracy i wielkie sukcesy. Na trybunach pojawił się napis „Danke Juergen!”.
Z dortmundzkimi fanami pożegnał się także Sebastian Kehl, który otrzymał owacje na stojąco. Po meczu kibice świętowali zapewnienie sobie przez ich ulubieńców prawa gry w europejskich pucharach.
Borussia Dortmund – Werder Brema 3:2 (3:1). Bramki: Kagawa 15, Aubameyang 17, Mchitarian 42 – Oeztunali 26, Gebre Selassie 85.
Mistrzem kraju został Bayern Monachium, wicemistrzem Wolfsburg, a trzecie miejsce zajęła Borussia Moenchengladbach. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Bayer Leverkusen, Augsburg, Schalke 04 Gelsenkirchen i Borussia Dortmund. Z Bundesligi spadły Paderborn i Freiburg.