Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejna Część Little Alchemy

materiał partnera

Little Alchemy zadebiutowało jakiś czas temu na platformie przeglądarek internetowych oraz urządzeń mobilnych jako wciągająca, a zarazem banalnie prosta produkcja, która podbiła serca wielu graczy, nie tylko tych będących fanami wszelkiego rodzaju gier niezależnych. Gra cechuje się sandboxowym charakterem, a tym samym nie stawia przed graczem żadnego konkretnego celu – naszym jedynym zadaniem jest łączenie ze sobą różnorakich elementów i uzyskiwanie produktów takich kombinacji, które z kolei możemy dalej ze sobą łączyć prowadząc do mniej czy bardziej nieprzewidywalnych efektów. Niedawno na rynku pojawiła się również druga odsłona produkcji – w dużej mierze przenosząca „jeden do jednego” rozwiązania swojego poprzednika, ale jednocześnie wprowadzająca trochę nowości i odświeżony styl graficzny.

Little Alchemy 2, podobnie jak i pierwsza część, dostępna jest zarówno na przeglądarkach internetowych, jak również smartfonach i tabletach wyposażonych w system operacyjny Android bądź iOS. Liczba elementów, które możemy odblokować w drugiej części gry jest dosyć spora, bo liczy sobie około 900 przedmiotów łącznie – ci, którzy mieli okazję zetknąć się z pierwszą odsłoną Little Alchemy z pewnością rozpoznają sporo kombinacji, gdyż wiele z nich zostało przeniesionych do omawianej odsłony, ale pojawiło się również mnóstwo zupełnie nowych pozycji.

http://pics.tinypic.pl/i/00931/dpqt6b0tkhib.png

Jeśli chodzi o oprawę graficzną to utrzymana została w podobnej konwencji, jak w przypadku swojego poprzednika – również ma ona charakterystyczny, kreskówkowy styl, ale o wiele lepiej wykonany, między innymi za sprawą wykorzystania grafiki wektorowej, oraz postawienie na ciemną kolorystykę. Krawędzie ikon i poszczególnych elementów zostały wygładzone, co sprawia, że o wiele łatwiej orientować się w interfejsie i jednocześnie nie męczy oczu. Najprzyjemniejszym elementem oprawy graficznej są jednak bardzo płynne oraz „miękkie” animacje, które sprawiają, że rozgrywka jest przyjemniejsza a przy tym nie wymaga znaczących zasobów urządzenia.

Jak wspomniano wcześniej, rozgrywka opiera się na łączeniu ze sobą różnorakich elementów i tworzenie w ten sposób nowych. Dostępne elementy dostępne są po prawej stronie ekranu – na początku do naszej dyspozycji oddanych zostało tylko kilka najbardziej podstawowych, jak na przykład powietrze, ogień czy woda. Wraz z odblokowaniem każdego nowego elementu, zostanie on dodany do listy dostępnych przedmiotów, dzięki czemu możemy go wykorzystać przy tworzeniu kolejnych kombinacji. Nowe elementy tworzymy przenosząc je z listy po prawej stronie na większą strefę w środku ekranu. Za jednym razem możemy połączyć ze sobą najwyżej dwa przedmioty – wiąże się z tym również specyficzna część mechaniki rozgrywki polegająca na tym, że jeśli chcemy uzyskiwać bardziej rozbudowane i skomplikowane kombinacje, to będziemy musieli do nich dążyć poprzez mniejsze i prostsze. Rygoryzm ten jest złagodzony później tym, że odkryte „półprodukty” również zostają dodane do listy elementów, z których możemy korzystać, tak więc możemy z łatwością bądź to powtórzyć określoną część „łańcucha”, bądź to pójść w innym kierunku, aby odkryć zupełnie nowe elementy.

Ważnym elementem rozgrywki jest encyklopedia, do której dostęp możemy uzyskać klikając na ikonę z lewej strony ekranu. Zawiera ona spis wszystkich odkrytych przez nas elementów, wraz z krótkim komentarzem, kombinacji jakie możemy zrobić z ich udziałem (również tylko te, które odkryliśmy) a także podaną ogólną liczbę nieznanych kombinacji, które dopiero możemy odkryć – poza liczbą tychże nie są jednak podane żadne wskazówki, jak do nich dotrzeć, tak więc jesteśmy zdani na własną kreatywność i ciekawość.

http://pics.tinypic.pl/i/00931/1zftsah626w0.png

W wersji przeznaczonej na urządzenia mobilne twórcy przygotowali również drobny system mikrotransakcji, który nie ma jednak większego wpływu na całokształt rozgrywki. Dzięki niemu możemy, przykładowo, aktywować system wskazówek i porad ułatwiających nam w pewnym stopniu odkrywanie nowych kombinacji. Porady są jednak bardzo ogólne i tak naprawdę w większości przypadków można spokojnie obejść się bez nich – sprawiają również, że mechanika rozgrywki będąca jej podstawą przestaje mieć swoje pierwotne znaczenie.

Ostatecznie, gra Little Alchemy 2 na poki.pl to bardzo ciekawa niezależna produkcja, która potrafi wciągnąć na długie godziny – mimo stosunkowo prostej mechaniki rozgrywki oraz, na dobrą sprawę, braku skonkretyzowanego celu stawianego przed graczem. Gra odpowiadać będzie także wszystkim, bez względu na wiek czy ulubiony gatunek elektronicznej rozgrywki, jeśli tylko zdecydują się dać Little Alchemy szansę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska