
Muzeum Narodowe w Krakowie
Muzeum Narodowe w Krakowie zostało radą miasta utworzone już w 1879 roku.
Jak czytamy na stronie, dzięki wirtualnemu zwiedzaniu możemy zobaczyć: ekspozycje stałe i niektóre archiwalne wystawy czasowe. wybrane obiekty można wirtualnie obrócić i oglądać w powiększeniu. Wiele rzeźb oraz interesujących militariów odsłania się publiczności ze stron dostępnych na co dzień jedynie dla kustoszy Muzeum. wykonane w wysokiej rozdzielczości reprodukcje pozwalają oglądać dzieła w znacznym powiększeniu. Interesujące fragmenty, ciekawe struktury powierzchni, niezauważalne na ogół detale są pretekstem do „zwiedzania” pojedynczego obiektu w skali makro.
Wiele obiektów prezentujemy ukazując ich na ogół niewidoczną stronę. To odwrocia obrazów, odsłonięcia poznane w trakcie konserwacji czy nieprezentowane na stałej ekspozycji szkice.
Do wszystkich obiektów dołączone są opisy oraz komentarze, pozwalające poznać kontekst dzieła.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
Muzeum zlokalizowane jest na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny. Kilka lat temu znalazło się na ósmym miejscu listy najlepszych muzeów lotnictwa na świecie według telewizji CNN. Co roku na jego terenie organizowane są pokazy lotnictwa.
We wnętrzu muzeum oraz w hangarach znajduje się ponad 200 eksponatów z historia lotnictwa. Wszystkie z nich są opisane numerami modeli. Bez problemu zobaczysz je podczas wirtualnego zwiedzania.

Cerkiew Opieki Bogurodzicy w Owczarach
Świątynia pochodzi z 1653 roku. Jest jedną z najstarszych drewnianych cerkwi łemkowskich. W 2013 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dodatkowo znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa małopolskiego.
Wirtualny spacer po świątyni umożliwia zobaczenie m.in. barokowych ołtarzy bocznych oraz ikonostasu, czyli ozdobnej, pokrytej ikonami ściany we wnętrzu cerkwi, która znajduje się między miejscem ołtarzowym a nawą, przeznaczona dla wiernych.

Obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu to obóz zagłady działający w latach 1940-1945. Miejsce masowej eksterminacji. To właśnie tutaj swoje życie oddało ponad milion osób różnej narodowości.
Powstałe w tym miejscu muzeum umożliwia zwiedzenie obozu za pomocną tzw. wirtualnego spaceru. Jest to pomocne szczególnie dla osób, dla których zwiedzanie w terenie jest zbyt dużą traumą.
Dzięki niemu bez wychodzenia z domu można zobaczyć panoramę Auschwitz z lotu ptaka, rampę kolejową, budynki obozu Oświęcim oraz Brzezinka, jak również obozowe zdjęcia i dokumenty.
Podczas spaceru dostępne są komentarze w języku angielskim.