Statystyki krakowskiego pośredniaka są w pełni zbieżne z danymi miejscowego GUS: branże tradycyjnie rekrutujące pracowników przez urzędy pracy, jak budownictwo, handel, usługi, przemysł, także gastronomia – dostały w ostatnich tygodniach zadyszki spowodowanej głównie gigantycznym wzrostem kosztów (paliwa, energia, materiały, robocizna…) i zatrudnienie w nich przestało rosnąć. Jeśli napływają stamtąd oferty pracy, to nie dlatego, że firmy rozwijają się lub planują rozwój, lecz z tego powodu, że trzeba kimś zastąpić pracowników odchodzących na emerytury. W budownictwie dochodzi jeszcze jeden element: trzeba jakoś dokończyć rozpoczęte wcześniej inwestycje, zakontraktowane rok czy dwa lata temu w zupełnie innych realiach gospodarczych. Stąd w ofercie pośredniaka można znaleźć liczne propozycje dla mniej wykwalifikowanych robotników budowlanych.
Duże zapotrzebowanie na kierowców, kurierów, magazynierów...
Zwiększyło się natomiast zapotrzebowanie na kierowców, a to za sprawą rozwoju szeroko pojętej logistyki oraz nowych rekrutacji w firmach transportowych i przewozowych. Potrzebni są magazynierzy i pakowacze ręczni. Nie słabnie zainteresowanie opiekunami osób starszych, jest wciąż dość sporo pracy dla pracowników biurowych, sprzedawców czy specjalistów od reklamy. Znów pojawiły się oferty dla lekarzy.
Najwięcej jest ofert dla specjalistów, w tym informatyków, ale nie znajdziemy ich w GUP
Najsilniej rosnącym sektorem gospodarki w Krakowie i Małopolsce są od wybuchu pandemii, czyli 2,5 roku, nowoczesne usługi dla biznesu oraz centra rozwojowe technologii cyfrowych. Wedle GUS, przyrost liczby zatrudnionych w niektórych segmentach tego sektora przekroczył… 40 procent rok do roku. Rekrutacje są tutaj permanentne i bardzo intensywne, ale trzeba pamiętać, że oferty od pracodawców rzadko trafiają do krakowskiego GUP. Zdecydowanie częściej można je znaleźć w specjalistycznych portalach rekrutacyjnych - od pracuj.pl po indeed.com, jooble.org, LiknedIn czy nofluffjobs.com. Obecnie można tam przebierać w kilkunastu tysiącach niepowtarzalnych propozycji zatrudnienia w Krakowie. Dochodzi do tego co najmniej kilka tysięcy ofert pozyskanych przez prywatne agencje pracy.
Grodzki Urząd Pracy w Krakowie otrzymuje przede wszystkim oferty dla średnio i mniej wykwalifikowanych pracowników fizycznych oraz szeregowych pracowników biurowych.
A ile ofert – i dla kogo – znalazło się w najnowszym zestawieniu „Najbardziej poszukiwanych pracowników w Krakowie – WRZESIEŃ 2022”? Jeśli chcesz poznać szczegóły i sprawdzić, czy w krakowskim urzędzie pracy znajdzie się coś dla Ciebie,, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
- Ten obiekt całkowicie zmienił centrum Krakowa! Budowa zaczęła się 20 lat temu!
- Greckie plaże i chorwackie wody na wyciągnięcie ręki. Wakacje 30 minut od Krakowa!
- Spektakularne zdjęcia lotnicze dwóch odcinków zakopianki! Są postępy
- Horoskop na wrzesień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Niezwykła wieś z Małopolski znów jest gwiazdą internetu
Dlaczego tak dużo kobiet nie pracuje?
