Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Fałszywi hydraulicy zatrzymani przez policję

Marcin Karkosza
Marcin Karkosza
Fałszywi "hydraulicy" nie cieszyli się długo skradzionymi precjozami. Krakowscy policjanci już kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu o kradzieży namierzyli oszustów.

Pokrzywdzona dość szybko zorientowała się, że po wizycie rzekomej pracownicy administracji z jej mieszkania zniknęły kosztowności.

Powiadomiła o zdarzeniu Policję – ustalaniem sprawców zajęli się specjaliści Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Bardzo szybko wytypowali potencjalnych sprawców – ustalili, że z kradzieżą może mieć związek trójka osób.

Kiedy policjanci dotarli do jednego krakowskich hosteli i zapukali do drzwi pokoju, przebywające wewnątrz osoby były zupełnie zaskoczone – próbowały ratować się ucieczką, jednak nie udało im się to.

Policjanci odnaleźli nie tylko skradzione chwilę wcześniej kosztowności ale także wiele innych przedmiotów, które mogą pochodzić z innych kradzieży.

Wszyscy troje zostali zatrzymani, trafili do policyjnego aresztu pod zarzutem kradzieży.

Policja kolejny raz apeluje o ostrożność – wciąż zdarzają się przypadki, gdy oszuści, pod rożnym pretekstem pukają do drzwi naszych mieszkań.

JAK UNIKNĄĆ TAKICH SYTUACJI?
Policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Wyobraźnia oszustów nie zna granic a wykorzystują oni najczęściej zaufanie, chęć pomocy, litość i "dobre serce" ludzi, jak to miało miejsce w tym przypadku.

Jedną z metod oszustów, którą stosują sprawcy jest tzw. „metoda na wnuczka”, „na hydraulika” ale również „metoda na litość”. Niejednokrotnie do mieszkania, najczęściej starszej osoby puka nieznajomy prosząc o coś do jedzenia lub picia, lub informując o śmierci bliskich osób, czy opłaceniu drogiej operacji.

Wszystkie opowiadane przez oszustów historie, to najczęściej twór ich wyobraźni, nie mający żadnego pokrycia z rzeczywistością. Poszkodowane osoby, najczęściej starsze, w dobrej wierze przekazują pieniądze, przygotowują posiłek czy coś do picia, gdy w tym czasie sprawcy okradają ich mieszkania.

NALEŻY PAMIĘTAĆ, BY POD ŻADNYM POZOREM NIE PRZEKAZYWAĆ PIENIĘDZY OSOBOM, KTÓRYCH NIE ZNAMY OSOBIŚCIE, JAK I NIE WPUSZCZAĆ ICH DO MIESZKANIA.

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997, jak i przekazać swoje uwagi i spostrzeżenia swojemu dzielnicowemu.

Prawybory samorządowe "Gazety Krakowskiej". Wybierz prezydentów, burmistrzów i wójtów. Najpopularniejsze miasta: Kraków | Tarnów | Nowy Sącz | Chrzanów | Brzesko | Zakopane

Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Youtube'ie, Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska