FLESZ - Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Aleja Słowackiego – na odcinku od wiaduktu al. 29 Listopada do ul. Kamiennej – zyska nową nawierzchnię. W pierwszej kolejności drogowcy zajmą się chodnikami, później nawierzchnią.
W związku z pracami będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu – w pierwszym etapie wyłączony zostanie pas ruchu dla autobusów (przy pracach brukarskich). W drugim etapie – wymiana nawierzchni – prace będą realizowane połówkowo. Ruch pojazdów zostanie utrzymany.
Zakończenie prac planowane jest na koniec sierpnia, z ich koszt to ok. 1 mln zł.
Przebudowa ul. Kostaneckiego: zmiany na skrzyżowaniu z ul. Wielicką
Od 26 lipca do około połowy sierpnia wprowadzona będzie zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu z ul. Wielicką. Ma to związek z przebudową infrastruktury podziemnej w związku z modernizacją ul. Kostaneckiego.
26 lipca przywrócona będzie możliwość skrętu z ul. Wielickiej w Kostaneckiego. Drogowcy przeniosą się na inne odcinki skrzyżowania. To spowoduje zmiany w organizacji ruchu.
Od godz. 5.00 w poniedziałek, 26 lipca, do około połowy sierpnia wprowadzony będzie zakaz skrętu w lewo z ul. Wielickiej w ul. Kostaneckiego oraz zakaz jazdy na wprost z ul. Teligi w ul. Kostaneckiego. Nie będzie można także wyjechać z ul. Kostaneckiego w ul. Wielicką.
Dla kierowców i pojazdów komunikacji zbiorowej wyznaczono objazd z wykorzystaniem ul. Jakubowskiego. Dodatkowo, aby usprawnić ruch na ul. Wielickiej zostanie wprowadzona możliwość zawracania dla samochodów osobowych jadących od strony Wieliczki na skrzyżowaniu ulic Wielickiej i Wlotowej.
Wprowadzone zakazy nie dotyczą pojazdów służb medycznych.
Po tym etapie prac, na skrzyżowaniu Wielicka/Kostaneckiego wprowadzone będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w celu wykonania układu drogowego.
INNE REMONTY:
Alternatywy dla Półłanki zostały sprawdzone
W mieście trwa przebudowa linii kolejowej na odcinku od stacji Kraków Główny do Podłęża. W związku z inwestycją realizowaną przez PKP PLK, od 17 lipca na okres 3 tygodni wyłączony został ruch samochodów na przejeździe kolejowym na ul. Półłanki. Mieszkańcy pobliskiej ul. Złocieniowej interweniowali, aby ruch mógł zostać przekierowany właśnie na tę ulicę – jako alternatywę dla tego zamknięcia.
Na ul. Złocieniowej PKP PLK wybudowało obiekt, z którego teraz mogą bezpiecznie korzystać piesi i rowerzyści. W przyszłości, gdy gmina rozbuduje sieć dróg lokalnych – ul. Złocieniowa będzie mogła być wykorzystywana jako alternatywa dla ul. Półłanki. Obecnie nie ma takiej możliwości – z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.
Zanim zapadła decyzja o zamknięciu ul. Półłanki – sprawdzona została ul. Złocieniowa jako alternatywa, pod kątem dopuszczenia na niej większego ruchu pojazdów – stwierdzono, że obecny układ nie jest dostosowany do jego przyjęcia (analiza z udziałem Policji, IR UMK oraz PKP PLK).
W związku z trudną sytuacją w rejonie Złocienia – liczne telefony mieszkańców, dyrektor ZDMK polecił ponowną wizję w terenie, aby sprawdzić czy można podjąć inne kroki, wykonać doraźne prace remontowe, które pozwolą skierować ruch na ul. Złocieniową. Dodatkowa wizja i analizy potwierdziły wcześniejsze wnioski – ul. Złocieniowa do czasu jej rozbudowy nie może być alternatywą dla ul. Półłanki. Podejmiemy kroki, zawnioskujemy o ujęcie zadania związanego z rozbudową lokalnych dróg prowadzących do nowego wiaduktu PKP w budżecie na przyszły rok.
- Ranking TOP 15 najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem. Są zachwycające!
- Najpopularniejsze rasy psów w Polsce. Które z nich są ulubieńcami Polaków? [TOP 12]
- Oferty pracy w Krakowie. Kogo szukają pracodawcy? TOP 33 fachowców
- Wielka impreza w Energylandii! 7. urodziny parku rozrywki i kolejki Ekipy
- Ogromna plaża pod Krakowem zachwyca nawet w pochmurne dni [ZDJĘCIA]
- Jak ochłodzić pokój bez klimatyzacji? Sprawdzone i skuteczne sposoby