Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Koncert dla kardynała Macharskiego i uroczystości w Łagiewnikach

Agnieszka Klotzer
W weekend (19-20 sieprnia) w Łagiewnikach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia trwać będzie IV Pielgrzymka czcicieli Bożego Miłosierdzia z całej Polski. - Całemu wydarzeniu towarzyszy wiara w nadzieję i doświadczenie miłości. Zawierzamy cały świat miłosierdziu bożemu – podkreśla ks. dr. Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium.

Program wydarzenia ogłoszono dzisiaj na konferencji prasowej. W sobotę odbędzie się koncert z okazji 15 rocznicy konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przez Jana Pawła II i zawierzenia świata bożemu miłosierdziu.

Całe wydarzenie muzyczne będzie dedykowane ks. kardynałowi Macharskiemu w pierwszą rocznicę jego śmierci. Rozpocznie się o godzinie 19 i ma trwać do 21.30. Na scenie pojawią takie gwiazdy jak Halina Frąckowiak, Maleo Reggae Rockers oraz Józef Skrzek. Całość uświetni występ orkiestry symfonicznej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W niedzielę pierwsza msza święta odbędzie się o godzinie 7 rano, w intencji chorych i umierających. Będzie ona transmitowana z Bazyliki przez program pierwszy tak aby trafiła do jak największej liczby odbiorców, którzy nie będą w stanie w niej uczestniczyć osobiście z powodów zdrowotnych.

O godzinie 10:30 mszę odprawi kardynał Stanisław Dziwisz po której poświęci tablicę z wyrytym hasłem „błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią” upamiętniającą pobyt papieża Franciszka w Łagiewnikach.

W trakcie pielgrzymki na terenie sanktuarium rozstawione będą namioty różnych wspólnot. Każdy wierny będzie mógł przyjść porozmawiać i liczyć na wsparcie. Poradnia miłosierdzia to miejsce gdzie można będzie spotkać się z psychologiem, poszukać dobrej rady w każdej sprawie.

Będzie też wspólnota dzieci utraconych, trudnych małżeństw i wspólnota raka. W trakcie imprezy będzie można zaopatrzyć się w poświęcony balsam miłosierdzia i teksty drogi miłosierdzia.

Przez cały dzień można też będzie oglądać filmy religijne produkcji „Rafael film” promujących wartości chrześcijańskie. Wyświetlane będą między innymi „Teraz i w godzinę śmierci” pokazujący wpływ odmawiania różańca na historię i życie ludzi.

„Ślady stóp” opowiadający o pielgrzymce drogą św. Jakuba która jest drogą w kierunku boga i wiary. Ostatnią produkcją jest komedia „Jak Bóg da” zwracająca uwagę na problem współczesnych ludzi który zaczęli traktować kościół jako swojego rodzaju formę zabobonu.

Sanktuarium stara się też doprowadzić do końca akcje czuwania przez cały rok. Potrzebne jest 18 tys. ludzi. Każdy kto się zgłosi dostanie przydzieloną datę i godzinę przez którą będzie się modlił. Tym sposobem przez cały rok gdzieś na świecie cały czas ktoś będzie się prosił o boże miłosierdzie.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 12. Zróbże, idźże, weźże

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>>> Zobacz inne odcinki MÓWIMY PO KRAKOSKU

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska