5 z 17
"Nim wstanie dzień - spacer po krakowskich instalacja...
fot. Joanna Urbaniec / Polska Press

"Nim wstanie dzień - spacer po krakowskich instalacja artystycznych"
wydarzenie plenerowe
20- 28 lutego, po zmroku
bezpłatne

Krakowscy artyści, których wyłoniono w konkursie „Nowy Rok, nowa sztuka, nowe media – przegląd instalacji audiowizualnych krakowskich artystów”:

Przemysław Czepurko – „Za dzień za dwa za noc za trzy” (20-21.02) – przy Powiślu 11 powstanie instalacja łącząca elementy świetlne i typograficzne, oparta na cytacie z ballady Nim wstanie dzień. Melancholijne słowa piosenki niosą przecież także nadzieję: znowu do tańca ktoś zagra nam, może już…
Hubert Kaszycki – „Pattern of Madness” (20-21.02) – na Rynku Głównym, przed Pałacem Potockich, zobaczymy instalację operującą światłem jako medium, która nawiązuje do problematyki społecznej – zagadnień dysfunkcji i chorób psychicznych.
Piotr Kowalski – „Hidden reflections” (20-21.02) – w alei Róż pojawi się instalacja zbudowana z metalowych elementów, wypełniona laserami. Wszystko po to, by dać namiastkę prawdziwego szaleństwa.
Przemysław Krzakiewicz – „Przestrzeń Sterylna” (20-28.02) – dzięki tej instalacji w Barbakanie promienie UV-C stworzą strefę sterylną.
Borys Kunkiewicz – „reset” (20-21.02) – na ul. Szewskiej przeżyjemy prawdziwy reset. Przez jeden moment w roku, uwaga całego świata skupia się w tym samym punkcie. Godzina 00:00 jest niesamowicie silnym symbolem tej chwili. Jest znakiem ukończenia kolejnego cyklu, "zresetowania się" świata.
SPACE START+dŻiNn w składzie: Katarzyna Godyń-Skoczylas, Małgorzata Kaczmarska, Maciej Słota – „Niezidentyfikowany obiekt świetlny” (20-21.02) – na placu przed Collegium Novum zawiśnie prawdziwie niezidentyfikowany obiekt wchodzący z odbiorcami w wizualno-werbalną interakcję, oparty o technologię hologramu 3D.
Borys Kunkiewicz – „Studio Tokamak” (20-21.02) – na Małym Rynku pojawi się zjawiskowy Tokamak, czyli źródło energii przyszłości. Torusowy kształt tokamaków stał się dla artysty symbolem zmian i nadziei na lepsze jutro.
Dominika Lasota – „Kryształy” (20-28.02) – plac św. Marii Magdaleny wypełni się różnej wielkości kryształami lodu, płatkami śniegu lub gwiazdami.
Barbara Wojewoda, Katarzyna Smożewska – „Portrety Mieszczan Krakowskich” (20-21.02) – Altana na Plantach zamieni się w jeden wielki lampion stworzony z patchworkowych obrazków mieszkańców Krakowa. Praca ma zachęcić do głębszej refleksji nad obecnością podobnych naszym bohaterom osób w ich życiu.
Elwira Wojtunik i Popesz Csaba – „Láng White Hole / Biała Dziura” (20-28.02) – w Rynku Podgórskim stanie praca inspirowana hipotetycznym zjawiskiem białych dziur, czyli miejsc we Wszechświecie emitujących materię i energię w procesie odwrotnym do tego, który zachodzi w czarnych dziurach.

6 z 17
20 lutego, godz. 19...
fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

20 lutego, godz. 19
ICE Kraków
Koncert Sinfonietta Cracovia
bezpłatne


Repertuar koncertu skrzy się najwspanialszymi przebojami muzyki klasycznej inspirowanymi urokami zimy: począwszy od fragmentów z Dziadka do orzechów i opracowanego specjalnie na tę okazję na orkiestrę smyczkową Lutego z Pór roku Piotra Czajkowskiego, przez słynną Zimę Antonio Vivaldiego, na pełnej ludowej energii, zakończonej gromkim góralskim zawołaniem Orawie Wojciecha Kilara kończąc. Usłyszymy również wirtuozerskie, napawające optymizmem Divertimento F-dur Wolfganga Amadeusa Mozarta (jak przystało na okazję – diviertimento to przecież z włoska rozrywka i zabawa) oraz pełną nostalgii, urokliwą Arię z Trzech utworów w dawnym stylu Krzysztofa Pendereckiego.

Wejściówki do pobrania na portalu Evenea - https://app.evenea.pl/event/zimowe-divertimento/. Koncert odbędzie się w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków, o godz. 19.00.

7 z 17
"Palm Springs"...
fot. materiały prasowe

"Palm Springs"
film
19, 20, 21 lutego
Kino Pod baranami
Kijów
Mikro
Sfinks
Agrafka
Kika


Beztroski Nyles (Andy Samberg) i zdeklarowana singielka Sarah (Cristin Milioti) poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

8 z 17
"Zabij to i wyjedź z tego miasta"...
fot. materiały prasowe

"Zabij to i wyjedź z tego miasta"
film
19, 20, 21 lutego
Kino Pod Baranami
Kino Mikro
Kijów
Sfinks
Agrafka
Kika


Animacja Mariusza Wilczyńskiego Zabij to i wyjedź z tego miasta to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni.

Pozostało jeszcze 8 zdjęć.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Ziemia się sypie, pomnik w bazgrołach. Czy kopiec Wandy doczeka się rewitalizacji?

Ziemia się sypie, pomnik w bazgrołach. Czy kopiec Wandy doczeka się rewitalizacji?

Wschód nie taki daleki. O czym opowiadają współcześni artyści z Japonii?

Wschód nie taki daleki. O czym opowiadają współcześni artyści z Japonii?

W letnich butach, bez raków i czekana. Tak turyści zdobywali Rysy

W letnich butach, bez raków i czekana. Tak turyści zdobywali Rysy

Zobacz również

Deweloper rozwija dzielnicę. Powstało już ponad 3600 mieszkań

Deweloper rozwija dzielnicę. Powstało już ponad 3600 mieszkań

Idealne miejsca w Tatrach na szybki, wiosenny spacer. Bez tłumów i wielkiego wysiłku

Idealne miejsca w Tatrach na szybki, wiosenny spacer. Bez tłumów i wielkiego wysiłku