https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Ogłosiła w internecie, że sprzeda nerkę. Grozi jej nawet rok więzienia

Marta Paluch
Krakowska prokuratura oskarżyła 24-letnią Karolinę A., pomoc kuchenną z Krakowa. Kobieta ogłosiła w internecie, że sprzeda swoją nerkę.

To przestępstwo z art. 43 ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów, za które grozi nawet rok więzienia.

Kobieta 4 kwietnia 2015 roku w Krakowie zamieściła na portalu ogłoszeniowym w internecie ogłoszenie, że sprzeda nerkę do przeszczepu. Śledczy zlokalizowali ją i postawili zarzuty. Przesłuchana jako podejrzana Karolina A. przyznała się do winy. Wyjaśniła, że zamieściła anons. Dodała jednak, że... nie miała zamiaru poddać się zabiegowi usunięcia nerki. Nie wyjaśniła, dlaczego zamieściła takie ogłoszenie.

Kobieta chce się dobrowolnie poddać karze. Taki wniosek został skierowany do sądu (o wymierzenie grzywny) Karolina A. nie była w przeszłości karana.

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

D
Dr. EHIS
Chcesz sprzedać swoje nerki? Jestem Dr EHIS, chirurg w szpitalu nauczania Uniwersytecie Beninu. Chcę kupić nerek. Tylko jeden. zainteresowane osoby powinny wysłać do mnie e-mail jak najszybciej przez [email protected]
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska