https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Park Reduta: mieszkańcy zwracają uwagę na nieczynny pawilon [ZDJĘCIA]

Piotr Tymczak
Mieszkańcy zwracają uwagę, że nie funkcjonuje pawilon w Parku Reduta w Krakowie.
Mieszkańcy zwracają uwagę, że nie funkcjonuje pawilon w Parku Reduta w Krakowie. Andrzej Banaś
W połowie 2019 r. odbyło się oficjalne otwarcie Parku Reduta. Mieszkańcy narzekają, że do dziś nie otwarto wybudowanego tam pawilonu i nie funkcjonuje m.in. toaleta.

FLESZ - Jak spalić świąteczne kalorie?

-

Park Reduta został oddany do użytku latem 2019 roku. Natomiast pawilon do dziś jest zamknięty i nie ma na niego dzierżawcy. To dość dziwna sytuacji

- komentuje pan Marcin.

- Mieszkańcy korzystający z parku nie mogą korzystać z pawilonu a nawet toalet, które tam są - miały być dostępne dla odwiedzających park. Wszystko wskazuje na to, że będziemy musieli trzeci rok z rzędu czekać na to, aby urzędnicy wydzierżawili budynek pawilonu, który jest gotowy do użytku - dodaje pan Marcin.

Co na to urzędnicy? - W zeszłym roku ogłosiliśmy dwa przetargi na dzierżawę pawilonu, które zostały unieważnione z powodów proceduralnych, po tym jak odwołali się od rozstrzygnięć tych postępowań ich uczestnicy. Kolejny przetarg zamierzamy ogłosić niebawem, tak by wyłonić dzierżawcę pawilonu i obiekt został otwarty na tegoroczną majówkę - wyjaśnia Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. - Chcemy, by pawilon działał podobnie do tego, jaki funkcjonuje już w Parku "Stacja Wisła" na Zabłociu. Mogłaby tam więc funkcjonować kawiarnia, toaleta, ale też plan jest taki, by operator odpowiadał za organizację różnych wydarzeń na terenie parku, opiekował się tym miejscem - dodaje.

Przypomnijmy, że Park Reduta znajdujący się w Dzielnicy III Prądnik Czerwony pomiędzy ul. ks. Kuczkowskiego (na wschodzie), blokami przy ul. Reduta (na południu) i potokiem Sudół Dominikański (na północnym zachodzie). Powierzchnia parku wynosi 7,8 ha.

Ogółem podczas budowy parku, na jego terenie posadzono ok. 300 drzew, 8 tys. krzewów, 131 drzew owocowych, prawie 900 krzewów owocowych, 3,5 tys. sztuk bylin, ponad 2 tys. pnączy. Założono ponad 25000 mkw trawników i łąk kwietnych. Zamontowano również elementy małej architektury: około 100 ławek, 135 koszy na śmieci, 20 leżaków, 20 hamaków oraz poidełko. Ścieżki zostały wyposażone w nawierzchnie betonowe, szutrowe, a w części leśnej także z kruszywa.

Na przełomie 2019 i 2020 roku w mediach zwracano uwagę na nadmierną liczbę koszy na śmieci, rozmieszczonych na terenie parku oraz ich znaczny koszt.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świat żegna Franciszka. Tłumy wiernych na Placu św. Piotra

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

:D

No, ale w takim parku na pewno mają krzewy zapewniające dyskrecję...

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska