https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Powstanie nowy układ drogowy łączący ulicę Nowohucką z Galicyjską

(MM)
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W poniedziałek (14 marca) rozpoczną się prace w rejonie ul. Galicyjskiej. Za roboty odpowiada deweloper w ramach inwestycji niebędącej inwestycją drogową. Docelowo obszarem prac objęte będą również ul. Nowohucka i ul. Ciepłownicza - powstanie nowy układ drogowy łączący ulicę Nowohucką z ul. Galicyjską.

FLESZ - O komiku, który został prezydentem

od 16 lat

W ramach swojej inwestycji deweloper wybuduje również nowy układ drogowy. Będzie on składał się z trzech rond oraz skrzyżowań o wyniesionych powierzchniach. Pojawią się nowe chodniki, przejścia dla pieszych ze specjalnym oświetleniem oraz fragment drogi dla rowerów.

Jak informują krakowscy urzędnicy, nowa inwestycja wpłynie na poprawę przepustowości skrzyżowania Nowohucka - Ciepłownicza (pas do skrętu w prawo w ul. Ciepłowniczą oraz rozbudowa wlotu ul. Ciepłowniczej do trzech pasów ruchu). Zostanie wybudowany brakujący odcinek drogi dla rowerów (od mostu Nowohuckiego wraz z przejazdem przez wjazd do centrum handlowego oraz na drugą stronę tej ulicy i powiązaniem z okolicznym układem dróg rowerowych tym obecnym i planowanym). Ulica Centralna zyska połączenie z ulicą Ciepłowniczą, co umożliwi dojazd do tego obszaru z różnych stron.

W pierwszej kolejności, od poniedziałku (14 marca) prace będą toczyć się od ul. Galicyjskiej w kierunku ul. Skręconej. Z początkiem kwietnia planowane jest zamknięcie ul. Skręconej. W okresie czerwiec-sierpień szykują się spore zmiany w organizacji ruchu na ul. Nowohuckiej i Ciepłowniczej - szczegóły jeszcze nie zostały podane.

Roboty potrwają do końca maja 2023 roku.

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska