Kraków. Remont ul. Józefa i inne prace na drogach w mieście. Remonty, zmiany w ruchu

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
10.12.2020 krakow,prace remontowe przy al. 29 listopada i ul. siewna,wiadukt, nz fot. andrzej banas / polska press Andrzej Banas
Ruszył remont ulicy Józefa na Starym Mieście. W najbliższy czwartek rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni – będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu.

FLESZ - Możemy jeździć bez prawa jazdy

Ulica Józefa

Na odcinku od Bożego Ciała do Krakowskiej – zyska nową nawierzchnię. Drogowcy zakończyli już prace brukarskie, remont chodników i wymianę krawężników – teraz czas na nawierzchnię. W czwartek (17 grudnia) planowane jest frezowanie jezdni, w piątek (18 grudnia) układanie nowej nawierzchni – w związku z tymi pracami ulica zostanie zamknięta, będą wyznaczone objazdy.

Koszt prac to ok. 250 tys. zł. Całość remontu powinna zakończyć się przed świętami.

Ulica Zachemskiego

Na odcinku od Cerchów do al. Jana Pawła II – zyska nową nawierzchnię. W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się chodnikami, później przyjdzie czas na jezdnię. W związku z pracami obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu. Zakończenie robót planowane jest w drugiej połowie grudnia, a ich koszt to ok. 450 tys. zł.

Na terenie Nowej Huty (XVIII) remontowana jest nawierzchnia w rejonie skrzyżowania ul. Kościelnickiej z ul. Pysocice (koszt prac ok. 80 tys. zł) oraz fragment chodnika na os. Ogrodowym (koszt prac ok. 65 tys. zł). Prace zakończą się w drugiej połowie grudnia, obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu.

W Czyżynach (XIV) remontowany jest chodnik na ul. Ciepłowniczej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Isep w kierunku ul. Nowohuckiej (strona lewa). Prace potrwają do połowy grudnia, a ich koszt to 51 tys. zł. Na Prądniku Czerwonym (III) odnawiana jest nawierzchnia ul. Lirycznej. Roboty zakończą się w połowie grudnia, a ich koszt to ok. 170 tys. zł. Remontowany jest też sięgacz w ul. Raciborskiego – koszt prac ok. 187 tys. zł oraz trwa budowa chodnika na ul. Olsztyńskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Czereśniową – koszt prac ok. 100 tys. zł. Te prace zakończą się w drugiej połowie grudnia br. Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu.

Kraków. Budują linię tramwajową do Górki Narodowej. Zobacz p...

Rozbudowa ulicy Myślenickiej

Ostatni, czwarty etap rozbudowy ulicy Myślenickiej dobiega końca. Drogowcy położyli ostatnią warstwę asfaltu na nowej, wybudowanej praktycznie od nowa drodze, pomiędzy Sawiczewskich a Niewodniczańskiego. Pozostało im tylko dokończyć tu prace brukarskie i ustawić znaki. Kierowcy i piesi będą mogli w pełni korzystać z tego fragmentu jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Rozbudowa al. 29 Listopada

Na przyszły tydzień (21 i 22 grudnia) zaplanowano prace związane z wycinką części drzew w ramach rozbudowy al. 29 Listopada. Spowoduje to utrudnienia na odcinku od granicy miasta do wysokości budynku gdzie mieści się hotel System.

W związku z planowaną wycinką drzew kolidujących z rozbudową al. 29 Listopada w dniach 21 i 22 grudnia spodziewane są utrudnienia w ruchu wzdłuż wylotówki na Warszawę. Prace prowadzone będą na odcinku od granicy Krakowa do budynku hotelu System. Roboty rozpoczną się po porannym szczycie, po godz. 8.00.

Utrudnienia polegać będą na zamknięciu fragmentów chodników i częściowym zawężeniu jezdni na tym fragmencie al. 29 Listopada. Wprowadzone będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Zawężenia jedni pojawią się też na ulicach Witkowickiej i Węgrzeckiej u zbiegu z al. 29 Listopada. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona 22 grudnia około godziny 17.00.

Kraków. Budowa Trasy Łagiewnickiej idzie szybko do przodu. K...

Przebudowa fragmentu ulicy Racławickiej

W ramach inwestycji niedrogowej deweloper zrealizuje inwestycję drogową – przebuduje część tej ulicy wraz ze skrzyżowaniem z ul. Wrocławską.

Prace będą dotyczyć odcinka Racławickiej zlokalizowanego po północnej stronie ul. Wrocławskiej. Przebudowane zostaną instalacje podziemne, chodniki oraz jezdnia. Roboty będą realizowane odcinkowo, począwszy od końcowego fragmentu Racławickiej. Zmieniona zostanie organizacja ruchu – ruchem będą kierowały osoby do tego uprawnione. W końcowej fazie prac przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Wrocławską (zasadnicze prace będą prowadzone w weekendy oraz w godzinach nocnych). Zakończenie inwestycji planowane jest w kwietniu przyszłego roku.

Inne prace

Przypominamy, że równocześnie trwa budowa linii tramwaju do Górki Narodowej co powoduje zmiany w rejonie ulicy Opolskiej. Ponadto trwa budowa Trasy Łagiewnickiej.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie