Duże śniadanie nie pomaga schudnąć

Warto zaznaczyć, że dodatek nie przysługuje osobom, które ogrzewają swoje mieszkania gazem sieciowym (rachunki za użytkowanie przesyła gazownia) lub gazem LPG z tzw. butli gazowej. Dodatek nie przysługuje również w przypadku, gdy główne źródło ogrzewania jest zasilane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC). W tym przypadku administracja rządowa przewiduje inne formy wsparcia.
Wsparcie na wniosek mieszkańca Krakowa przysługuje niezależnie od dochodów. Dodatkiem zostaje objęte gospodarstwo domowe, nie zaś każdy z właścicieli danej nieruchomości.
W przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG, kwota wsparcia to 500 złotych, natomiast, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł olejowy, będzie to 2000 złotych.
Warunkiem otrzymania będzie wpis lub zgłoszenie kotła gazowego albo olejowego jako głównego źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB).
Chociaż ustawa przewiduje dopłaty do innych źródeł ciepła, takich jak pelet drzewny, czy inny rodzaj biomasy, a także drewna kawałkowego, to w Krakowie z uwagi na obowiązującą od 2019 roku uchwałę antysmogową takie wnioski będą rozpatrywane negatywnie.
- To była najbrzydsza ulica Krakowa. Pamiętacie jeszcze jak wyglądała?
- Malowniczy zakątek pod Krakowem: zamek, jezioro z zaporą i piękne drewniane chaty
- Chcesz zaoszczędzić? Wyjmij te urządzenia z gniazdka
- Horoskop jesienno-zimowy dla wszystkich znaków zodiaku
- Emerytury w październiku 2022. Takie przelewy będą dostawać emeryci po zmianach
- Najpopularniejsze imiona w tym roku w Krakowie. TOP 10 dla chłopców i dla dziewczynek