
W maju 1953 r. Wisła przeniosła się na nowy obiekt. Inauguracja kolejnego stadionu odbyła się w roku 1953 r., ale jeszcze przez kilka lat trybuny oraz inne budynki klubowe czekały na wykończenie. Prócz boiska i trybun wydzielono jeszcze bieżnie, a całość za bramkami dopełniła słynna kolumnada (tzw. bramy brandenburskie). W czerwcu 1972 r. stadion wzbogaca się o maszty oświetleniowe. Podczas meczu w pucharze UEFA w 1976 r. z Celticiem Glasgow na trybunach zasiadło 45 tys. widzów, co nie zdarzyło się nigdy wcześniej i nigdy później.

W 1985 roku zburzono sektory I, II, III, IV i V (zachodnia trybuna główna). Stało się tak w związku z planami budowy nowej trybuny. Wygospodarowanych pieniędzy wystarczyło jednak tylko na remont szatni, wywiezienie ziemi spod starej trybuny zachodniej, wykonanie fundamentów pod nowe sektory oraz na projekt całego stadionu. Przez jedenaście lat na stadionie straszyły więc słynne "oczodoły".

A1-5238359.JPG
01.06.2010 krakow , .stadion wisla krakow, stadion wisly n/z: budowa stadionu, test oswietlenia fot. andrzej banas / polskapresse .gazeta krakowska

W 1996, po jedenastu latach wznowiono prace nad sektorami A i B (pieniądze wyłożył Totalizator Sportowy oraz ostatecznie Urząd Kultury Fizycznej). Wraz z przyjściem do Wisły, myślenickiej Tele-foniki, nastały lepsze czasy. W marcu 1998 r. kibice zasiedli na nowej trybunie A i B. W styczniu 2002 r. rozpoczęto natomiast montaż oświetlenia. Po dwóch latach przystąpiono do budowy ostatniego stadionu, który kosztował ok. 600 mln zł i znów ma być przebudowywany.