FLESZ - Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Drugi etap obejmuje odcinek od ul. Brożka do ul. Do Wilgi. Jest kontynuacją prac realizowanych w zeszłym roku, obejmujących obszar Lasku Kopty – od ul. Rzemieślniczej do ul. Brożka.
Elementami wspólnymi obu etapów są ścieżki piesze, ścieżka rowerowa z oświetleniem oraz mała architektura. W ramach drugiego etapu wykonana została dodatkowo ścieżka edukacyjna i pochylnia umożliwiająca komfortowy dostęp do parku osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Utworzone zostały place do piknikowania, teren pod klasę leśną czy miejsce spotkań w formie ławek ustawionych na planie okręgu. Na ścieżce zdrowia zamontowano pojedyncze elementy do ćwiczeń.
Obszar drugiego etapu został podzielony na dwie strefy. W bezpośrednim otoczeniu infrastruktury częstotliwość zabiegów podyktowana będzie względami bezpieczeństwa. Pozostałe tereny, wchodzące w skład strefy przyrodniczej, zostaną pozostawione bez ingerencji i zabiegi pielęgnacyjne będą ograniczone do minimum. Na całym terenie parku zachowane zostały różne formy martwego drewna – kłody drzew, pnie czy gałęzie.
Ścieżki piesze zostały poprowadzone po już istniejących przedeptach. Wykonano je z nawierzchni mineralnej przepuszczalnej hansegrand z drewnianymi obrzeżami. Podobnie jak w pierwszym etapie w celu ochrony systemów korzeniowych drzew, w miejscach, w których było to możliwe, ścieżki zostały wyniesione ponad poziom terenu. W celu zmniejszenia zanieczyszczenia światłem, do niezbędnego minimum ograniczono oświetlenie parku. Nie wszystkie ścieżki w parku będą oświetlone. Znaczny fragment ścieżki znajdujący się przy korycie Wilgi pozostanie nieoświetlony.
W ramach obu etapów zrealizowano ścieżkę rowerową, która będzie integralną częścią projektu „Wisła Łączy”, zakładającego utworzenie tras pieszo-rowerowych wzdłuż Wisły i jej dopływów tworząc szybką i bezpieczną alternatywę przemieszczania się po Krakowie. Ścieżka będzie stanowiła połączenie ul. Brożka z ul. Borsuczą. W drugim etapie została poprowadzona brzegiem drzewostanu, czyli wschodnią częścią parku.
Ważnym celem projektu było umożliwienie korzystania z parku osobom z niepełnosprawnościami. Z myślą o nich, przy stromym wejściu do parku od ul. Do Wilgi powstała pochylnia. Z kolei szersze zatoczki obok ławek zapewnią wygodne miejsce odpoczynku dla osób poruszających się na wózkach.
Sprawdźcie na zdjęciach, jak wygląda park.
- Co można kupić w sklepie EKIPY? Złoty łańcuszek za 1700 zł, bluzy i gadżety
- Luksusowe dzielnice w Krakowie. Życie tutaj może kosztować fortunę
- Wojsko sprzedaje atrakcyjne nieruchomości w Małopolsce. Zobacz, co oferuje AMW
- Suknia z orłem szokuje na Miss Supranational MEMY Internautów też
- Rząd szykuje nas na czwartą falę. Niedzielski: Maseczki zostaną z nami na dłużej
- Jak zadbać o ładny zapach w domu? 12 sposobów, aby w mieszkaniu pięknie pachniało