https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Ulica Przemysłowa stała się symbolem tolerancji [ZDJĘCIA]

(koj)
Andrzej Wiśniewski
Tolerancja to motyw przewodni muralu, który został odsłonięty w krakowskiej dzielnicy Zabłocie, na ścianie budynku przy ulicy Przemysłowej. Akcja jest elementem drugiej edycji Festiwalu Polikultura, wydarzenia organizowanego przez studentów pierwszego roku zarządzania kulturą i mediami Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Hasło festiwalu to "Zabłocie Punkt Zwrotny", stąd wybór miejsca na stworzenie muralu. Projekt powstał dzięki współpracy dwunastoosobowej grupy studentów i Sebastiana Bożka (na zdjęciu). Artystę wyłoniono spośród kilkunastu kandydatów w konkursie na najlepszy pomysł. Przedstawione na muralu kolorowe ręce, ściskające się nawzajem, mają symoblizować przełamanie wszelkich barier. Festiwal Polikultura to także szereg innych wydarzeń - wystaw, warsztatów, spektakli, pokazów filmowych i koncertów.

WEŹ UDZIAŁ W QUIZIE "CZY JESTEŚ PRAWDZIWYM KRAKUSEM?"

"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

r
roch
pan artysta jest pokazany na kazdym zdjeciu i widzimy go w kazdej pozycji. brak jedynie zdjecia od tylu. czy mozecie uzupelnic galerie?
S
Stanisław
Zamiast dawnego podgórskiego przemysłu mamy nietrafione i otumaniające nieprawdziwe propagandowe muzea / np.Schindler/ i udziwnione /Mocak/. A Kraków się ruderuje. Podgórze i Zabłocie też.
Z Wałowej
Zabłocie było przed wojną i po nazywane małym Ślaskiem. Bo tutaj było usytuwanych wiele dziesiate małych i dużych zakładów pracy. Dzisiaj dzięki cudownej przemianie solidarności p. Balcerowicza i Buzka z Zabłocia p. Majchrowski i spółka muszą i robią kulturalny ale skansen.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska