– Stan zaawansowania prac dla całego projektu można ocenić na 60 proc. Budynek został zadaszony, wstawione zostały okna o drzwi. Obecnie wykonawca montuje instalacje wewnętrzne, kładzione są tynki. Jak tylko pozwoli temperatura, rozpocznie się też wykańczanie elewacji zewnętrznych - mówi Mariusz Kiszka, z Zarządu Inwestycji Miejskich. Zgodnie z kontraktem, prace zakończą się w lipcu 2018 roku.
Co istotne, klub kultury w Kantorowicach powstaje w tzw. technologii pasywnej. Będzie więc to obiekt o najwyższym komforcie termicznym i wyjątkowo niskim zapotrzebowaniu na energię cieplną.
Budynek dzieli się na dwie części przestrzenne - wyższa bryła o dachu skośnym dwuspadowym, która pomieści salę wielofunkcyjną oraz bryła niższa, prostopadłościenna, w której znajdą się wszystkie pomieszczenia niezbędne dla prawidłowego działania domu kultury a więc dwie małe salki, zaplecze administracyjne, sanitarne, magazynowe i techniczne wraz z korytarzem łączącym wszystkie pomieszczenia. Wyższa część budynku posiada duże przeszklenia na południową stronę, płd.-wsch. i płd.-zach., aby pozyskać energię słoneczną. Jest to zgodne z technologią budynków pasywnych, która zakłada akumulację energii słonecznej.
Wejście główne zlokalizowane od strony ul. Zakole na elewacji frontowej, podkreślone cofnięciem na elewacji. Z przeszklonego wiatrołapu wejście prowadzi do korytarza, do którego przylega otwarta szatnia. Z korytarza jest dostęp do wszystkich pomieszczeń ogólnodostępnych. Największe z nich to sala wielofunkcyjna o pow. użytkowej 148,55m2 z możliwością wydzielenia na dwie mniejsze sale funkcjonujące jednocześnie z odrębnymi wejściami również na taras zewnętrzny. Wydzielanie za pomocą ściany przesuwnej. Do sali wielofunkcyjnej przylega pomieszczenie kuchenne przeznaczone na warsztaty kulinarne. W budynku są też dwie sale mniejsze o pow. użytkowej ok. 25m2 oraz pomieszczenie biurowe.
ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie: Tramwaje
Follow https://twitter.com/gaz_krakowska