https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. W tych dzielnicach najczęściej grasują złodzieje! Oto statystyki 30.07.2022

Redakcja Kraków
Opracowanie:
Wakacje to czas wzmożonej aktywności włamywaczy. Kiedy my wyjeżdżamy na zasłużony odpoczynek, oni ruszają na łowy. Jak wynika z najnowszych danych krakowskiej policji, liczba włamań do domów i mieszkań w Krakowie wzrosła aż o 25 procent, w stosunku do czasu sprzed pandemii. Przedstawiamy dzielnice, w których problem jest największy.

W I połowie tego roku w Krakowie odnotowano 173 zgłoszenia dotyczące włamań do domów i mieszkań. W analogicznym okresie w 2021 roku było ich jedynie 68. A w pierwszym półroczu 2019 roku, czyli jeszcze przed pandemią, 133 takie zgłoszenia.

"W związku z częstszymi sygnałami dotyczącymi włamań do mieszkań i przeprowadzoną analizą zdarzeń podjęliśmy decyzje o zwiększeniu częstotliwości patroli zarówno policjantów umundurowanych, jak i nieumundurowanych, w rejonach, w których dochodzi do takich zdarzeń"

– powiedział PAP rzecznik prasowy komendy miejskiej policji Piotr Szpiech.

Do policji docierają sygnały od mieszkańców różnych regionów Krakowa o podejrzanych znakach graficznych, namalowanych np. kredą, przy drzwiach, ale i pozostawianiu drobnych monet na wycieraczkach. "Może to być sposób na uzyskanie informacji przez włamywaczy o dłuższej nieobecności mieszkańców w danym lokalu" – zauważył rzecznik.

Jak zapowiedział, policjanci będą reagować na niepokojące zachowania osób w pobliżu bloków szczególnie nocą, ale – jak dodał – nie zastąpi to sąsiedzkiej czujności i właściwego zabezpieczenia swojego mienia.

Poza tym policjanci z komisariatu V (dla Dębnik, Podgórza i Łagiewnik-Borku Fałęckiego) mieli przekazać administratorom wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych krótką informację z prośbą o rozpowszechnienie jej w budynkach. Komunikaty te dotyczą domykania bram w blokach, konieczności zbierania z wycieraczek drobnych przedmiotów, zamazywania znaków przy drzwiach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dom i nieruchomości

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zbigniew Rusek
Masowy napływ ludości, to złodziejstwo. Nie może być kraków śmietnikiem, do którego wpadają wszystkie szumowiny, których pozbyła się wieś lub mniejsze miasta. Czas skonczyć z tym głupio rozumianym "rozwojem" Krakowa. Mniejsze miasto, to lepszy komfort życia.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska