5 z 10
Asfaltowa ul. Bodzowska po kilkuset metrach zamienia się w...
fot. Google Maps

Wzgórze Solnik i Fort Bodzów

Asfaltowa ul. Bodzowska po kilkuset metrach zamienia się w wiodący w górę, ukryty wśród drzew i krzewów kamienisty trakt, który śmiało mógłby znajdować się gdzieś w Beskidach. Docieramy nim na szczyt góry Solnik (259 m npm), z którego rozciąga się jedna z najpiękniejszych panoram Krakowa: od klasztoru Kamedułów i Lasu Wolskiego na północnym-wschodzie, przez Stare Miasto i Kazimierz na zachodzie, po os. Ruczaj i Kobierzyn na południu. Przy dobrej widoczności widać stąd Gorce, Babią Górę, a nawet Tatry. Miłośników historii zainteresują ruiny austriackiego fortu Bodzów oraz pobliskie kawerny.

6 z 10
To z kolei idealna propozycja dla miłośników rowerowych...
fot. Zdjęcie ilustracyjne

Rezerwat Bonarka

To z kolei idealna propozycja dla miłośników rowerowych podróży. Wycieczkę rozpoczynamy przy rezerwacie przyrody nieożywionej Bonarka. Utworzono go w 1961 roku na terenie dawnego kamieniołomu. Następnie ścieżką rowerową wzdłuż al. Kamieńskiego przejeżdżamy do ronda Matecznego i dalej - al. Konopnickiej - do rzeki Wilgi.

7 z 10
Jak widać na zdjęciu, w Krakowie są jeszcze miejsca pełne...
fot. Archiwum/zdjęcie ilustracyjne

Uroczysko Kostrze

Jak widać na zdjęciu, w Krakowie są jeszcze miejsca pełne zieleni. Takim jest np. uroczysko Kostrze. To świetny punkt widokowy na Babią Górę oraz cenny obszar przyrodniczy: łąkę na jego szczycie porastają rzadkie w tej okolicy murawy kserotermiczne (sucho- i ciepłolubne).

8 z 10
Uroczysko Skotniki to niezwykle malownicze miejsce. Jego...
fot. Google Maps

Uroczysko Skotniki

Uroczysko Skotniki to niezwykle malownicze miejsce. Jego sercem jest liściasty las, położony na podmokłym, nieco bagiennym terenie. Jest to również ostoja ptaków, których trele skutecznie przebijają się przez szum aut pędzących po pobliskiej obwodnicy Krakowa.

Pozostało jeszcze 1 zdjęcie.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Strażacy na Wielkiej Krokwi. To jednak nie skoki narciarskie!

Strażacy na Wielkiej Krokwi. To jednak nie skoki narciarskie!

Werbena to hit. Ale jaka? Zwróć uwagę na nazwę i nie pomyl kwiatów, bo się zdziwisz

Werbena to hit. Ale jaka? Zwróć uwagę na nazwę i nie pomyl kwiatów, bo się zdziwisz

W powiecie krakowskim wygrana Karola Nawrockiego. Tak głosowano w gminach

W powiecie krakowskim wygrana Karola Nawrockiego. Tak głosowano w gminach

Zobacz również

Wellbeing staje się kluczowy. Arłamów Business Challenge 2025 już w czerwcu.

NASZ PATRONAT
Wellbeing staje się kluczowy. Arłamów Business Challenge 2025 już w czerwcu.

Bardzo ważny budynek powstaje w szybkim tempie w Krakowie. Dużo już widać

Bardzo ważny budynek powstaje w szybkim tempie w Krakowie. Dużo już widać