
Astry
Termin sadzenia: połowa kwietnia
Głębokość sadzenia: 8 -10 cm
Żywotność: wieloletnie
Astry zwane są potocznie michałkami, gdyż zaczynają kwitnąć mniej więcej we wrześniu, czyli na św. Michała i trwają tak aż do listopada. Są więc bardzo popularne w święto wszystkich świętych. Kwiaty osiągają średnicę do 7 cm, jednak są bardzo gęste. Astry wymagają nasłonecznionego stanowiska i wapiennej gleby.

Róża
Termin sadzenia: do końca kwietnia
Głębokość sadzenia: 2 razy większa od korzenia sadzonki
Żywotność: wieloletnia
Róże są jednymi z najpopularniejszych kwiatów na świecie. Dodatkowo stanowią dla wielu symbol miłości i kobiecości. Co ciekawe, na świecie istnieje ponad 20 tys. odmian róż. Róże ogrodowe na jednym pędzie posiadają od kilku do kilkunastu kwiatów. Osiągają wysokość od 20 cm do 1 m. Roślina powinna być posadzona w słonecznym, jednak nie upalnym miejscu, wolnym od wiatrów.

Magnolia
Termin sadzenia: kwiecień
Głębokość sadzenia: trzy razy większa od korzenia
Żywotność: wieloletnia
W Polsce uprawa magnolii jest nieco ograniczona ze względu na surowy dla niej klimat. Jednak bez problemu można posadzić ją w ogrodzie. Te mniejsze osiągają wysokość do 2,5 m lub od 2,5 do 5 m. Kwiaty występują zazwyczaj w odmianach biało-, kremowo- i żółtoróżowych. Roślina ta wymaga nasłonecznionego, bezwietrznego miejsca. Od marca do lipca należy ją nawozić, aby lepiej i szybciej rosła.

Nasturcja
Termin sadzenia: początek maja
Głębokość sadzenia: 2-3 cm
Żywotność: jednoroczne lub dwuletnie
Nasturcje kwitną od czerwca do jesieni. Lubią gleby gliniasto-piaszczyste, żyzne lub próchnicze oraz lekko cieniste miejsca. W lato przy zbyt małym podlewaniu często atakowane są przez mszyce. Te o długich pędach idealnie sprawdzą się do ogrodowych donic lub pokrycia m.in. płotów.