
Trener - Czesław Michniewicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
Pracę w Niecieczy rozpoczął w lipcu. Drużyna Bruk-Betu Termaliki od razu zaczęła wygrywać, będąc rewelacją pierwszej części sezonu ekstraklasy. „Słoniki” zainaugurowały rywalizację od dwóch zwycięstw i przez całą jesienną część rozgrywek plasowały się w czołówce tabeli. Preferowany przez Michniewicza defensywny styl gry wielokrotnie był krytykowany, ale okazuje się bardzo skuteczny. Niecieczanie dzięki takiej taktyce wygrali w tym półroczu dziesięć spotkań i jesień zakończyli na 4. miejscu. Jako jedyni pokonali w Gdańsku wicelidera - Lechię, wygrali także z mistrzem Polski Legią.
Na pewno wielu zapyta: dlaczego Michniewicza postawiliśmy nad Jackiem Zielińskim, który wprowadził Cracovię do europejskich pucharów? No cóż, trudno uciec od 14. miejsca „Pasów” w tej chwili, od faktu, że jesienią nie odniosły żadnego zwycięstwa na wyjeździe i że przez całe to półrocze z 23 spotkań na wszystkich frontach wygrały zaledwie cztery.
Trener rezerw
JACEK ZIELIŃSKI (Cracovia)

Bramkarz - Grzegorz Sandomierski (Cracovia)
Odkąd we wrześniu ubiegłego roku zajął miejsce w bramce „Pasów” (zastępując Krzysztofa Pilarza), nie oddał go już. Faktem jest, że teraz nie ma w klubie zbytniej konkurencji, bo ani Krystian Stępniowski, ani Rafał Dobroliński nie prezentują podobnej klasy. Sandomierski to wyważony, spokojny bramkarz, który nie popisuje się efekciarskimi interwencjami, stawia za to na efektywność. Jest trochę lepszy na linii bramkowej, niż w grze na przedpolu. Ma dobry refleks. W wielu spotkaniach ratował zespół z opresji. Walnie przyczynił się do wywalczenia przez Cracovię 4. lokaty w poprzednim sezonie.
27-latek obdarzony jest doskonałymi warunkami fizycznymi (196 cm), nie ma więc kłopotu z obroną górnych strzałów, ale z uderzeniami po ziemi też sobie dobrze radzi. Z pewnością należy do najrówniej grających piłkarzy Cracovii, nie miewa wzlotów i upadków.
Rezerwowi:
1. Krzysztof Pilarz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
2. Łukasz Załuska (Wisła Kraków)
3. Łukasz Radliński (Sandecja Nowy Sącz)
4. Michał Miśkiewicz (Wisła Kraków)

Prawy obrońca - Jakub Wójcicki (Cracovia)
Prawy obrońca, z powodzeniem radzi sobie także na prawej pomocy. Zresztą to chyba najbardziej wszechstronny piłkarz Cracovii (jest w niej od półtora roku). Był rzucany na różne pozycje, w zależności od potrzeb. Pod względem formy stabilny, zwłaszcza, gdy kilka meczów z rzędu gra na jednej pozycji. Bardzo dynamiczny piłkarz, szybki, dlatego boczne sektory boiska są jego domeną. Dużym atutem Wójcickiego jest celne i mocne dośrodkowanie, często zalicza asysty przy bramkach (w tym półroczu było ich pięć). Ma wielkie serce do gry oraz umiejętność współpracy z kolegami.
Sam ma inklinacje do ofensywnej gry, był kiedyś napastnikiem. Doskonale jednak radzi sobie w walce z napastnikami rywala, pomaga mu w tym znajomość zachowań piłkarzy z tej formacji. Przy tym to niezwykle pracowity, skromny zawodnik, pożyteczny dla drużyny.
Rezerwowi:
1. Boban Jović (Wisła Kraków)
2. Patryk Fryc (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
3. Luiz Carlos Deleu (Cracovia)
4. Lukas Kuban (Sandecja Nowy Sącz)

Środkowy obrońca - Arkadiusz Głowacki
Po zakończeniu poprzedniego sezonu kapitan Wisły poważnie zastanawiał się, czy nie zakończyć długiej kariery. Na szczęście dla „Białej Gwiazdy” postanowił przedłużyć ją jeszcze przynajmniej o sezon. Patrząc na jego występy jesienią, pora chyba zastanowić się, czy nie zacząć namawiać Głowackiego do kontynuowania gry w kolejnych rozgrywkach. Mimo iż w marcu skończy 38 lat, wciąż jest jednym z najlepszych stoperów w ekstraklasie. Mając za sobą już 404 mecze na tym szczeblu.
W minionych miesiącach był prawdziwą ostoją defensywy Wisły. Aż strach pomyśleć, gdzie byłaby obecnie w ligowej tabeli drużyna z ul. Reymonta, gdyby nie miała w swoich szeregach Głowackiego. Cały zespół, nie tylko defensywa, spisywał się o wiele lepiej, gdy kapitan mógł grać. Gdy brakowało go na boisku, zaczynały się duże problemy.
Rezerwowi:
1. Kornel Osyra (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
2. Piotr Malarczyk (Cracovia)
3. Piotr Polczak (Cracovia)
4. Michał Czarny (Puszcza Niepołomice)