Próbna matura z chemii 2021
Od 3 do 16 marca uczniowie ostatnich klas liceów i techników próbują swoich sił w próbnych egzaminach maturalnych. Przed nimi m.in. test z chemii na poziomie rozszerzonym, który nie jest obowiązkowy. Przystępują do niego jedynie ci abiturienci, którzy wyrazili taką chęć.
Przypomnijmy, że pomimo wciąż trwającej pandemii i nauki zdalnej zdecydowano, że próbne matury odbędą się w trybie stacjonarnym, jednak przy zachowaniu takich samych zasad reżimu sanitarnego, jakie obowiązywały przy organizacji ubiegłorocznej matury.
Jak wygląda matura próbna z chemii?
Egzamin ma formę pisemną, taką samą jak testy w maju. Składa się z 45 pytań, które mogą być zarówno otwarte, jak i zamknięte. Na wykonanie wszystkich zadań uczniowie mają 180 minut, czyli aż 3 godziny. Maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosi 60. Warto zaznaczyć, że - w porównaniu do matur obowiązkowych - z chemii nie określono progu zaliczenia. Oznacza to, że uzyskując 0% uczeń i tak zdał egzamin.
Podczas pisania matury próbnej z chemii abiturienci mogą korzystać z kalkulatora prostego, linijki oraz z kart wybranych wzorów dla przedmiotów przyrodniczych.
Kiedy odbędzie się próbna matura z chemii?
Próbny egzamin maturalny z chemii odbędzie się w czwartek - 12 marca. Rozpocznie się równo o godzinie 9:00 i potrwa 180 minut.
Harmonogram pozostałych próbnych matur 2021:
- 9 marca, godz. 9 -język polski – poziom rozszerzony
- 9 marca, godz.14 - język francuski (poziom rozszerzony), język francuski (poziom rozszerzony), język rosyjski (poziom rozszerzony), język rosyjski (poziom dwujęzyczny), język włoski (poziom rozszerzony), język włoski (poziom dwujęzyczny)
- 10 marca, godz. 9 - matematyka poziom rozszerzony
- 10 marca, godz. 14 - język hiszpański (poziom rozszerzony), język hiszpański (poziom dwujęzyczny), język niemiecki (poziom rozszerzony), język niemiecki (poziom dwujęzyczny)
- 11 marca, godz. 9 - biologia – poziom rozszerzony
- 11 marca, godz. 14 - informatyka – poziom rozszerzony
- 12 marca, godz. 9 - chemia – poziom rozszerzony
- 12 marca, godz. 14 - wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony
- 15 marca, godz. 9 - historia – poziom rozszerzony
- 15 marca, godz. 14 - fizyka – poziom rozszerzony
- 16 marca, godz. 9 - geografia – poziom rozszerzony
- 16 marca, godz. 14 - języki mniejszości narodowych (poziom rozszerzony).
