ME w short tracku. Sellier czwarty na 1500 m, Mazur siódma

Piotr Rutkowski
Diane Sellier zajął 4. miejsce w rywalizacji na 1500 m podczas ME w Gdańsku
Diane Sellier zajął 4. miejsce w rywalizacji na 1500 m podczas ME w Gdańsku Adam Warżawa/PAP
Diane Sellier zajął czwarte, a Nikola Mazur 7. miejsce w finałach na 1500 m podczas 26. mistrzostw Europy w short tracku, w hali Olivia w Gdańsku.

W finale Diane Sellier dobrze rozpoczął, potem nieco zgasł, ale w końcówce, po upadku jednego z rywali, mocno przyspieszył. Ostatecznie pochodzący z Francji reprezentant Polski zajął 4. miejsce. Zwyciężył Holender Jens van T'Wout.

W półfinale odpadli Michał Niewiński i Paweł Adamski. Drugi z nich zajął 3. miejsce w finale B.

Niewiński i Sellier wystartują jeszcze m.in. w ćwierćfinale na 500 m.

Rywalizacja kobiet na 1500 m

W finale mieliśmy jedną reprezentantkę Polski. Nikola Mazur dobrze rozpoczęła, ale potem niestety gasła, i ostatecznie zajęła 7. miejsce. Zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting.

W półfinale na 1500 m odpadły Gabriela Topolska i Kamila Stormowska. Druga z nich zajęła drugie miejsce w finale B.

Mazur i Topolska wystartują jeszcze m.in. w ćwierćfinale na 500 m.

To nie koniec sobotnich emocji podczas ME w short tracku

Dziś jeszcze czekają nas ćwierćfinały na 500 m kobiet (Mazur, Maliszewska i Topolska) i mężczyzn (Kuczyński, Niewiński i Sellier), a następnie półfinały i finały na 500 m kobiet i mężczyzn (ew. Mazur, Maliszewska, Topolska; Kuczyński, Niewiński, Sellier). Na końcu zostaną rozegrane półfinały sztafet kobiet i mężczyzn (Polska wystąpi w obu biegach). Transmisja zmagań z gdańskiej hali Olivia trwa w Polsacie Sport Extra (od 17:20 w Polsacie Sport News). Całość relacji także na Polsat Box GO.

Mistrzostwa Europy w short tracku po raz trzeci rozgrywane są w Polsce; w 2006 roku gospodarzem była Krynica Zdrój, a w 2021 Gdańsk. Po dwóch latach łyżwiarze ponownie ścigają się w hali Olivia. W 26. edycji tych zawodów nie ma wykluczonych przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską (ISU) reprezentantów Rosji i Białorusi.