MEDYCYNA ESTETYCZNA | dr Magdalena Pirowska

Redakcja
dr Magdalena Pirowska pracuje w gabinecie Dermiss Akademia Urody
dr Magdalena Pirowska pracuje w gabinecie Dermiss Akademia Urody archiwum prywatne
Nasza laureatka od 10 lat pracuje jako lekarz, a medycyną estetyczną zainteresowała się ze względu na pacjentów siedem lat temu.

- Pacjenci oczekują lepszego wyglądu. W dobie piękna każdy chce wyglądać lepiej i oczekuje, że będzie wyglądał młodo - mówi nasza laureatka i tłumaczy, że odkąd pracuje w zawodzie, coraz więcej osób pyta ją o możliwości poprawienia niektórych mankamentów skóry.

- To nie jest tylko poprawienie urody, ale również pomoc w trudnych sytuacjach, np. gdy na twarzy jest jakaś asymetria i trzeba ją wyrównać. Często takie mankamenty są powodem kompleksów u pacjentów - opowiada o medycynie estetycznej najlepszy lekarz w tej dziedzinie w Małopolsce, według naszych Czytelników.

Ta specjalizacja wymaga od lekarzy szczególnie dużej wrażliwości.

- Najważniejsze jest to, żeby lekarz patrzył na pacjenta przez pryzmat jego naturalności - wyjaśnia nasza laureatka. Dr Pirowska jest zwolenniczką zasady „małej łyżeczki”.

- Mówi się, że małą łyżeczką też się można najeść tylko wolniej. Mówię pacjentom, że lepiej robić coś powoli, ostrożnie, tak żeby nie przesadzić, żeby wiedzieć, kiedy powiedzieć stop - mówi lekarka. Jak podkreśla, ważne jest też podejście całościowe do pacjenta. - A nie przyglądanie się mu przez pryzmat jednej zmarszczki i tego, jak ją wyprostować za wszelką cenę.

Trzeba sprawdzić, czy dany zabieg pasuje do tej osoby, bo wiadomo, że powiększenie ust może zadziałać pozytywnie na ich wygląd, ale może wpłynąć negatywnie na wygląd całości osoby - kwituje.

Mimo że lekarze są ostrożni, pacjenci wciąż boją się poprawiania swojego wyglądu. Dzieje się tak dlatego, że często w mediach czy internecie widzą, jak zmieniają się osoby, u których zabieg się nie udał, albo takie które miały kilkadziesiąt bardzo poważnych operacji plastycznych.

Ale dr Pirowska przekonuje, że czasem wizyta przynosi same korzyści. Choć jej pacjentami są głównie panie, to panowie też przychodzą.

- Tylko z innymi problemami. Pytają o zmarszczki i leczenie łysienia - tłumaczy lekarka i dodaje: - Inaczej pracuje się z mężczyznami, a inaczej z paniami - kwituje dr Pirowska.

Wideo