Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

"Mineralne" bliżej półfinału [ZDJĘCIA]

Łukasz Madej
167 minut potrzebowały siatkarki z Muszyny, by na początek bojów w pierwszej rundzie fazy play-off Orlen Ligi odnieść dwa zwycięstwa nad Pałacem Bydgoszcz. W przyszły weekend rywalizacja obu zespołów przeniesie się do Bydgoszczy. Marzące o odzyskaniu mistrzowskiego tytułu "Mineralne", żeby zapewnić sobie awans do półfinału rozgrywek, potrzebują jeszcze tylko jednego zwycięstwa.

- Do naszego przeciwnika będziemy podchodzić z pełną powagą. Wszystkie drużyny mają atuty. W play-off nie ma czegoś takiego jak zbyt luźne podejście - przekonywał przed pierwszym spotkaniem opiekun ekipy z Małopolski, Bogdan Serwiński.
I momentami, szczególnie w sobotnim starciu, skazywane na pożarcie siatkarki Pałacu postawiły faworytowi twarde warunki. Pierwszy mecz muszynianki rozpoczęły od prowadzenia 4:1. Trener zespołu z Bydgoszczy Rafał Gąsior bardzo szybko musiał prosić o czas. Na pierwszej przerwie gospodynie prowadziły 8:5. Na drugiej przewaga była większa - 16:9. Seta atakiem z drugiej linii zakończyła Aleksandra Jagieło.

Ta sama siatkarka punktem otworzyła drugą partię. Z każdą minutą muszynianki powiększały przewagę. W pewnym momencie, dzięki świetnej zagrywce Sanji Popović, było nawet 22:14. Ostatecznie miejscowe pozwoliły rywalkom zdobyć 19 "oczek".
Trzecia partia należała już niespodziewanie do Pałacu. Co prawda na pierwszej przerwie 8:6 prowadziła ekipa znad Popradu, ale na drugiej było 16:13 dla bydgoszczanek. Do samego końca set był bardzo emocjonujący. Muszynianki doprowadziły do remisu po 16. Po chwili trzy "oczka" przewagi znowu miał Pałac. Serwiński poprosił o czas, a za moment na tablicy pojawił się wynik 20:20. W końcówce lepsze były jednak zawodniczki Pałacu.

Na pierwszej przerwie czwartego seta także prowadziły przyjezdne. Na drugiej również lepszy był Pałac - 16:10. Ostatecznie niespodzianki nie było i bydgoszczanki nie doprowadziły do tie-breaka.

Nieco podrażnione takim obrotem sprawy muszynianki w niedzielnym spotkaniu nie pozwoliły już rywalkom na zbyt wiele. Pałac w trzech setach zdobył tym razem zaledwie 52 punkty.

Sobota:
Muszynianka Fakro - Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:15, 25:19, 22:25, 25:23)
Sędziowali: Marek Budzik i Bogdan Nowak. MVP: Sanja Popović (Bank BPS).
Bank BPS Muszynianka Fakro: Serena, Popović, Werblińska, Jagieło, Bednarek-Kasza, Dziękiewicz, Maj (libero) oraz Rousseaux, Gajgał-Anioł.
Pałac: Mazurek, Czyżnielewska, Grejman, Liliom, Schulz, Adams, Kuehn-Jarek (libero) oraz Biedziak, Głaz, Krzywicka, Mucha.

Niedziela:
Bank Bps Muszynianka Fakro - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:15, 25:18, 25:19)
Sędziowali: Szymon Pindral i Jacek Sęk. MVP: Eleonora Dziękiewicz. Stan rywalizacji play-off (do3 zwycięstw): 2:0.
Bank BPS Muszynianka Fakro: Serena, Bednarek-Kasza, Anioł, Jagieło, Popović, Werblińska, Maj (libero) oraz Kasprzak, Dziękiewicz, Kaczmar, Rousseaux.
Pałac: Mazurek, Martinez, Grejman, Schulz, Adams, Liliom, Kuehn-Jarek (libero) oraz Biedziak, Krzywicka, Głaz, Mucha.

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!