
Po czwarte –
upewnij się,
że Twoje oszczędności mają gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Dlaczego to takie ważne? Żebyś spał/spała spokojnie! BFG odpowiada bowiem za to, żeby w przypadku ewentualnej upadłości Twojego banku lub SKOK-u, wypłacić Ci zgromadzone na rachunkach oszczędności do wysokości 100 000 euro w złotych (około 450 000 zł przy obecnym kursie), i to w ciągu 7 dni roboczych! Jeżeli trzymasz pieniądze w popularnych produktach, takich jak konto osobiste czy standardowa lokata, a Twój bank lub SKOK jest dość znany – najprawdopodobniej Twoje pieniądze są objęte gwarancjami. Zawsze możesz upewnić się, wchodząc na stronę www.gwarancjebfg.pl.

Po piąte
porównuj.
Być może niektóre usługi lub produkty wybierasz wyłącznie z przyzwyczajenia. Na co dzień oszczędza to wiele czasu, ponieważ ułatwia decyzje, ale jeżeli teraz szukasz sposobów na uszczelnienie swojego budżetu, zastanów się, czy przypadkiem za coś nie przepłacasz. Może Twoje kolejne urządzenie może mieć nieco mniej funkcji, skoro i tak w poprzednim nie korzystałeś/aś ze wszystkich? A może powinieneś/aś odezwać się do swojego dostawcy multimediów, by zapytać o pakiet lepiej dopasowany do Twoich aktualnych potrzeb?

Każda z pięciu porad porad pojedynczo zapewne nie zrobi na Tobie na początku wielkiego wrażenia. Ale kiedy dodasz kilka mniejszych oszczędności, a potem przemnożysz je przez 12 miesięcy – przekonasz się, że drobne zmiany mają wielki sens.