MŚ Katar 2022 eliminacje wyniki, program, tabele online. Kiedy, z kim gra Polska? Terminarz i wyniki meczów

Jerzy Filipiuk
Jerzy Filipiuk
FIFA.com
Mistrzostwa świata Katar 2022 eliminacje. Program meczów, wyniki, tabele online. Kiedy, z kim i o której godzinie gra Polska? Terminarz gier i regulamin eliminacji MŚ Katar 2022 na wszystkich kontynentach. Wyniki i program meczów eliminacji MŚ Katar 2022 o awans do piłkarskich mistrzostw świata (21 listopada – 18 grudnia 2022 roku w Katarze). U nas wszystko o przebiegu eliminacji MŚ Katar 2022, terminarz i wyniki meczów Polaków oraz wszystkich pozostałych drużyn w drodze na mundial. Aktualizacja 2.04.2021.

Mistrzostwa świata Katar 2022 - eliminacje

Do rozgrywek eliminacyjnych zgłosiło się 211 reprezentacji zrzeszonych w FIFA. W Katarze zagrają 32 drużyny.

Podział finalistów MŚ:

  • Katar (gospodarz)
  • Europa (UEFA) – 13 drużyn
  • Afryka (CAF) – 5 drużyn
  • Azja (AFC) – 4 drużyny + 1 w barażach
  • Ameryka Południowa (CONMEBOL) – 4 drużyny + 1 w barażach
  • Ameryka Północna i Środkowa oraz Karaiby (CONCACAF) – 3 drużyny + 1 w barażach
  • Oceania (OFC) – 1 w barażach

Strefy eliminacyjne

MŚ Katar 2022. Europa

O 13 miejsc rywalizuje 55 drużyn - od 24 marca 2021 roku do 16 listopada 2021 roku - w dziesięciu grupach (pięć po 6 drużyn, pięć po 5 drużyn). Zmagania odbędą się w czterech okresach, w których drużyny rozgrywać będą po trzy (marzec i wrzesień) i po dwa (październik i listopad) mecze. Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio na MŚ. Wicemistrzowie dziesięciu grup i dwie najlepsze drużyny Ligi Narodów w sezonie 2020/2021 (półfinały: Włochy - Hiszpania, Belgia - Francja), które nie awansują bezpośrednio na mundial lub nie zajmą drugiego miejsca w swojej grupie eliminacyjnej, uczestniczyć będą w dwurundowych barażach (po jednym meczu) o trzy pozostałe wolne miejsca. Baraże: 24/25 i 28/29 marca 2022 roku.

Mistrzostwa świata Katar 2022 - eliminacje: program, wyniki

GRUPA A: Azerbejdżan, Irlandia, Luksemburg, Portugalia, Serbia

  • 24.03.2021 (20.45): Portugalia - Azerbejdżan 1:0 (1:0), Medvedev 36 sam.
  • 24.03.2021 (20.45): Serbia - Irlandia 3:2 (1:1), Mitrović 69 i 75, Vlahović 40 - Browne 18, Collins 86.
  • 27.03.2021 (20.45): Irlandia - Luksemburg 0:1 (0:0), Rodrigues 85.
  • 27.03.2021 (20.45): Serbia - Portugalia 2:2 (0:2), Mitrović 45, Kostić 60 - Jota 11 i 36.
  • 30.03.2021 (18.00): Azerbejdżan - Serbia 1:2 (0:1), Mahmudov 59 karny - Mitrović 16 i 81.
  • 30.03.2021 (20.45): Luksemburg - Portugalia 1:3 (1:1), Rodrigues 30 - Jota 45+2, Ronaldo 51, Palhinha 80.
  • 1.09.2021 (20.45): Luksemburg - Azerbejdżan
  • 1.09.2021 (20.45): Portugalia - Irlandia
  • 4.09.2021 (18.00): Irlandia - Azerbejdżan
  • 4.09.2021 (18.00): Serbia - Luksemburg
  • 7.09.2021 (18.00): Azerbejdżan - Portugalia
  • 7.09.2021 (20.45): Irlandia - Serbia
  • 9.10.2021 (18.00): Azerbejdżan - Irlandia
  • 9.10.2021 (20.45): Luksemburg - Serbia
  • 12.10.2021 (20.45): Portugalia - Luksemburg
  • 12.10.2021 (20.45): Serbia - Azerbejdżan
  • 11.11.2021 (18.00): Azerbejdżan - Luksemburg
  • 11.11.2021 (20.45): Irlandia - Portugalia
  • 14.11.2021 (20.45): Luksemburg - Irlandia
  • 14.11.2021 (20.45): Portugalia - Serbia
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Portugalia376-3
2. Serbia377-5
3.Luksemburg232-3
4.Irlandia202-4
5.Azerbejdżan201-3

Mistrzostwa świata Katar 2022 - eliminacje: program, wyniki

GRUPA B: Grecja, Gruzja, Hiszpania, Kosowo, Szwecja

  • 25.03.2021 (20.45): Hiszpania - Grecja 1:1 (1:0), Morata 33 - Bakasetas 57 karny.
  • 25.03.2021 (20.45): Szwecja - Gruzja 1:0 (1:0), Claesson 35.
  • 28.03.2021 (18.00): Gruzja - Hiszpania 1:2 (1:0), Kwaracchelia 43 - Torres 56, Olmo 90+2.
  • 28.03.2021 (20.45): Kosowo - Szwecja 0:3 (0:2), Augustinsson 12, Isak 35, Larsson 70 karny.
  • 31.03.2021 (20.45): Grecja - Gruzja 1:1 (0:0), Kakabadze 76 sam. - Kwaracchelia 78.
  • 31.03.2021 (20.45): Hiszpania - Kosowo 3:1 (2:0), Olmo 34, Torres 36, Moreno 75 - Halimi 70.
  • 2.09.2021 (18.00): Gruzja - Kosowo
  • 2.09.2021 (20.45): Szwecja - Hiszpania
  • 5.09.2021 (20.45): Kosowo - Grecja
  • 5.09.2021 (20.45): Hiszpania - Gruzja
  • 8.09.2021 (20.45): Grecja - Szwecja
  • 8.09.2021 (20.45): Kosowo - Hiszpania
  • 9.10.2021 (18.00): Gruzja - Grecja
  • 9.10.2021 (18.00): Szwecja - Kosowo
  • 12.10.2021 (20.45): Kosowo - Gruzja
  • 12.10.2021 (20.45): Szwecja - Grecja
  • 11.11.2021 (18.00): Gruzja - Szwecja
  • 11.11.2021 (20.45): Grecja - Hiszpania
  • 14.11.2021 (20.45): Grecja - Kosowo
  • 14.11.2021 (20.45): Hiszpania - Szwecja
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Hiszpania376-3
2. Szwecja264-0
3.Grecja222-2
4.Gruzja312-4
5.Kosowo201-6

Mistrzostwa świata Katar 2022 - eliminacje: program, wyniki

GRUPA C: Bułgaria, Irlandia Północna, Litwa, Szwajcaria, Włochy

  • 25.03.2021 (18.00): Bułgaria - Szwajcaria 1:3 (0:3), Despodov 46 - Embolo 7, Seferović 10, Zuber 13.
  • 25.03.2021 (20.45): Włochy - Irlandia Północna 2:0 (2:0), Berardi 14, Immobile 39
  • 28.03.2021 (20.45): Bułgaria - Włochy 0:2 (0:1), Belotti 43 karny, Locatelli 82.
  • 28.03.2021 (20.45): Szwajcaria - Litwa 1:0 (1:0), Shaqiri 2.
  • 31.03.2021 (20.45): Litwa - Włochy 0:2 (0:0), Sensi 47, Immobile 90+4 karny.
  • 31.03.2021 (20.45): Irlandia Północna - Bułgaria 0:0.
  • 2.09.2021 (20.45): Włochy - Bułgaria
  • 2.09.2021 (20.45): Litwa - Irlandia Północna
  • 5.09.2021 (18.00): Bułgaria - Litwa
  • 5.09.2021 (20.45): Szwajcaria - Włochy
  • 8.09.2021 (20.45): Włochy - Litwa
  • 8.09.2021 (20.45): Irlandia Północna - Szwajcaria
  • 9.10.2021 (15.00): Litwa - Bułgaria
  • 9.10.2021 (20.45): Szwajcaria - Irlandia Północna
  • 12.10.2021 (20.45): Włochy - Szwajcaria
  • 12.10.2021 (20.45): Irlandia Północna - Litwa
  • 12.11.2021 (20.45): Włochy - Szwajcaria
  • 12.11.2021 (20.45): Irlandia Północna - Litwa
  • 15.11.2021 (20.45): Irlandia Północna - Włochy
  • 15.11.2021 (20.45): Szwajcaria - Bułgaria
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Włochy396-0
2. Szwajcaria264-1
3.Irlandia Północna210-2
4.Bułgaria311-5
5.Litwa200-3

Mistrzostwa świata Katar 2022 - eliminacje: program, wyniki

GRUPA D: Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Francja, Kazachstan, Ukraina

  • 24.03.2021 (20.45): Finlandia - Bośnia i Hercegowina 2:2 (0:0), Pukki 58 i 77 - Pjanić 55, Stevanović 85.
  • 24.03.2021 (20.45): Francja - Ukraina 1:1 (1:0), Griezmann 19 - Kimpembe 57 sam.
  • 28.03.2021 (15.00): Kazachstan - Francja 0:2 (0:2), Dembele 19, Małyj 44.
  • 28.03.2021 (20.45): Ukraina - Finlandia 1:1 (0:0), Moraes 80 - Pukki 89 karny.
  • 31.03.2021 (20.45): Bośnia i Hercegowina - Francja 0:1 (0:0), Griezmann 60.
  • 31.03.2021 (20.45): Ukraina - Kazachstan 1:1 (1:0), Jaremczuk 20 - Mużykow 59.
  • 1.09.2021 (16.00): Kazachstan - Ukraina
  • 1.09.2021 (20.45): Francja - Bośnia i Hercegowina
  • 4.09.2021 (18.00): Finlandia - Kazachstan
  • 4.09.2021 (20.45): Ukraina - Francja
  • 7.09.2021 (20.45): Bośnia i Hercegowina - Kazachstan
  • 7.09.2021 (20.45): Francja - Finlandia
  • 9.10.2021 (15.00): Kazachstan - Bośnia i Hercegowina
  • 9.10.2021 (18.00): Finlandia - Ukraina
  • 12.10.2021 (16.00): Kazachstan - Finlandia
  • 12.10.2021 (20.45): Ukraina - Bośnia i Hercegowina
  • 13.11.2021 (15.00): Bośnia i Hercegowina - Finlandia
  • 13.11.2021 (20.45): Francja - Kazachstan
  • 16.11.2021 (20.45): Bośnia i Hercegowina - Ukraina
  • 16.11.2021 (20.45): Finlandia - Francja
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Francja374-1
2. Ukraina333-3
3.Finlandia223-3
4.Bośnia i Hercegowina212-3
5.Kazachstan211-3

Mistrzostwa świata Katar 2022 - eliminacje: program, wyniki

GRUPA E: Belgia, Białoruś, Czechy, Estonia, Walia

  • 24.03.2021 (18.00): Estonia - Czechy 2:6 (1:4), Sappinen 12, Anier 86 - Soucek 32, 43 i 48, Schick 18, Barak 27, Jankto 56.
  • 24.03.2021 (20.45): Belgia - Walia 3:1 (2:1), De Bruyne 22, Hazard 28, Lukaku 73 karny - Wilson 10.
  • 27.03.2021 (18.00): Białoruś - Estonia 4:2 (1:1), Lisakowicz 43 karny i 85, Kiendysz 64, Sawickij 81 - Anier 31 i 55.
  • 27.03.2021 (20.45): Czechy - Belgia 1:1 (0:0), Provod 50 - Lukaku 60.
  • 30.03.2021 (20.45): Belgia - Białoruś 8:0 (4:0), Trossard 38 i 76, Vanaken 17 i 89, Batshuayi 14, Doku 42, Praet 49, Bentek 70
  • 30.03.2021 (20.45): Walia - Czechy 1:0 (0:0), James 82.
  • 2.09.2021 (20.45): Czechy - Białoruś
  • 2.09.2021 (20.45): Estonia - Belgia
  • 5.09.2021 (15.00): Białoruś - Walia
  • 5.09.2021 (20.45): Belgia - Czechy
  • 8.09.2021 (20.45): Białoruś - Belgia
  • 8.09.2021 (20.45): Walia - Estonia
  • 8.10.2021 (20.45): Czechy - Walia
  • 8.10.2021 (20.45): Estonia - Białoruś
  • 11.10.2021 (20.45): Białoruś - Czechy
  • 11.10.2021 (20.45): Estonia - Walia
  • 13.11.2021 (20.45): Belgia - Estonia
  • 13.11.2021 (20.45): Walia - Białoruś
  • 16.11.2021 (20.45): Czechy - Estonia
  • 16.11.2021 (20.45): Walia - Belgia
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1.Belgia3712-2
2. Czechy347-4
3.Walia232-3
4.Białoruś234-10
5.Estonia204-10

Mistrzostwa świata Katar 2022 - eliminacje: program, wyniki

GRUPA F: Austria, Dania, Izrael, Mołdawia, Szkocja, Wyspy Owcze

  • 25.03.2021 (18.00): Izrael - Dania 0:2 (0:1), Braithwaite 13, Wind 67.
  • 25.03.2021 (20.45): Mołdawia - Wyspy Owcze 1:1 (1:0), Nicolaescu 9 - Olsen 83.
  • 25.03.2021 (20.45): Szkocja - Austria 2:2 (0:1), Hanley 71, McGinn 85 - Kalajdzić 55 i 80.
  • 28.03.2021 (18.00): Dania - Mołdawia 8:0 (5:0), Damsgaard 22 i 29, Dolberg 19 i 48, Stryge Larsen 35, Jensen 39, Skov 81, Ingvartsen 89.
  • 28.03.2021 (20.45): Austria - Wyspy Owcze 3:1 (3:1), Dragović 30, Baumgartner 37, Kalajdzić 44 - Nattestad 19.
  • 28.03.2021 (20.45): Izrael - Szkocja 1:1 (1:0), Peretz 44 - Fraser 56.
  • 31.03.2021 (20.45): Austria - Dania 0:4 (0:0), Skov Olsen 58 i 74, Maehle 64, Hojbjerg 67.
  • 31.03.2021 (20.45): Mołdawia - Izrael 1:4 (1:0), Carp 29 - Zahavi 45+2, Solomon 57, Dabbur 64, Natcho 66.
  • 31.03.2021 (20.45): Szkocja - Wyspy Owcze 4:0 (1:0), McGinn 7 i 53, Adams 60, Fraser 70.
  • 1.09.2021 (20.45): Dania - Szkocja
  • 1.09.2021 (20.45): Wyspy Owcze - Izrael
  • 1.09.2021 (20.45): Mołdawia - Austria
  • 4.09.2021 (15.00): Wyspy Owcze - Dania
  • 4.09.2021 (20.45): Izrael - Austria
  • 4.09.2021 (20.45): Szkocja - Mołdawia
  • 7.09.2021 (20.45): Austria - Szkocja
  • 7.09.2021 (20.45): Dania - Izrael
  • 7.09.2021 (20.45): Wyspy Owcze - Mołdawia
  • 9.10.2021 (18.00): Szkocja - Izrael
  • 9.10.2021 (20.45): Wyspy Owcze - Austria
  • 9.10.2021 (20.45): Mołdawia - Dania
  • 12.10.2021 (20.45): Dania - Austria
  • 12.10.2021 (20.45): Wyspy Owcze - Szkocja
  • 12.10.2021 (20.45): Izrael - Mołdawia
  • 12.11.2021 (20.45): Austria - Izrael
  • 12.11.2021 (20.45): Dania - Wyspy Owcze
  • 12.11.2021 (20.45): Mołdawia - Szkocja
  • 15.11.2021 (20.45): Austria - Mołdawia
  • 15.11.2021 (20.45): Izrael - Wyspy Owcze
  • 15.11.2021 (20.45): Szkocja - Dania
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Dania3914-0
2. Szkocja357-3
3.Izrael345-4
4.Austria345-7
5.Wyspy Owcze312-8
6.Mołdawia312-13

Mistrzostwa świata Katar 2022 - eliminacje: program, wyniki

GRUPA G: Czarnogóra, Gibraltar, Holandia, Łotwa, Norwegia, Turcja

  • 24.03.2021 (18.00): Turcja - Holandia 4:2 (2:0), Yilmaz 15, 34 i 81, Calhanoglu 46 - Klaassen 75, L. de Jong 76.
  • 24.03.2021 (20.45): Gibraltar - Norwegia 0:3 (0:2), Sorloth 43, Thorstvedt 45, Svensson 57.
  • 24.03.2021 (20.45): Łotwa - Czarnogóra 1:2 (1:1), J. Ikaunieks 40 - Jovetiś 41 i 83.
  • 27.03.2021 (15.00): Czarnogóra - Gibraltar 4:1 (2:1), Beciraj 26, Simić 43, Tomasević 53, Jovetić 81 - Styche 30 karny.
  • 27.03.2021 (18.00): Norwegia - Turcja 0:3 (0:2), Tufan 4 i 59, Soyuncu 28.
  • 27.03.2021 (20.45): Holandia - Łotwa 2:0 (1:0), Berghuis 32, L. de Jong 69.
  • 30.03.2021 (20.45): Gibraltar - Holandia 0:7 (0:1), Depay 61 i 88, Berghuis 41, L. de Jong 55, Wijnaldum 62, Malen 64, van de Beek 85.
  • 30.03.2021 (20.45): Czarnogóra - Norwegia 0:1 (0:1), Sorloth 35.
  • 30.03.2021 (20.45): Turcja - Łotwa 3:3 (2:1), Karaman 2, Calhanoglu 33, Yilmaz 52 karny - Savalnieks 35, Uldrikis 58, Ikaunieks 79.
  • 1.09.2021 (20.45): Łotwa - Gibraltar
  • 1.09.2021 (20.45): Norwegia - Holandia
  • 1.09.2021 (20.45): Turcja - Czarnogóra
  • 4.09.2021 (18.00): Łotwa - Norwegia
  • 4.09.2021 (20.45): Gibraltar - Turcja
  • 4.09.2021 (20.45): Holandia - Czarnogóra
  • 7.09.2021 (20.45): Czarnogóra - Łotwa
  • 7.09.2021 (20.45): Holandia - Turcja
  • 7.09.2021 (20.45): Norwegia - Gibraltar
  • 8.10.2021 (18.00): Gibraltar - Czarnogóra
  • 8.10.2021 (20.45): Łotwa - Holandia
  • 8.10.2021 (20.45): Turcja - Norwegia
  • 11.10.2021 (20.45): Łotwa - Turcja
  • 11.10.2021 (20.45): Holandia - Gibraltar
  • 11.10.2021 (20.45): Norwegia - Czarnogóra
  • 13.11.2021 (18.00): Norwegia - Łotwa
  • 13.11.2021 (18.00): Turcja - Gibraltar
  • 13.11.2021 (20.45): Czarnogóra - Holandia
  • 16.11.2021 (20.45): Gibraltar - Łotwa
  • 16.11.2021 (20.45): Czarnogóra - Turcja
  • 16.11.2021 (20.45): Holandia - Norwegia
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Turcja3710-5
2. Holandia3611-4
3.Czarmogóra366-3
4.Norwegia364-3
5.Łotwa314-7
6.Gibraltar301-14

Mistrzostwa świata Katar 2022 - eliminacje: program, wyniki

GRUPA H: Chorwacja, Cypr, Malta, Rosja, Słowacja, Słowenia

  • 24.03.2021 (20.45): Cypr - Słowacja 0:0.
  • 24.03.2021 (20.45): Malta - Rosja 1:3 (0:2), Mbong 56 - Dziuba 23, Fernandes 35, Sobolew 90.
  • 24.03.2021 (20.45): Słowenia - Chorwacja 1:0 (1:0), Lovrić 15.
  • 27.03.2021 (15.00): Rosja - Słowenia 2:1 (2:1), Dziuba 26 i 35 - Ilicić 36.
  • 27.03.2021 (18.00): Chorwacja - Cypr 1:0 (1:0), Pasalić 40.
  • 27.03.2021 (20.45): Słowacja - Malta 2:2 (0:2), Strelec 49, Skriniar 53 - Gambin 16, Satariano 19.
  • 30.03.2021 (18.00); Cypr - Słowenia 1:0 (1:0), Pittas 42.
  • 30.03.2021 (20.45): Chorwacja - Malta 3:0 (0:0), Perisić 62, Mordić 76 karny, Brekalo 90.
  • 30.03.2021 (20.45): Słowacja - Rosja 2:1 (1:0), Skriniar 38, Mak 74 - Fernandes 71.
  • 1.09.2021 (20.45): Malta - Cypr
  • 1.09.2021 (20.45): Rosja - Chorwacja
  • 1.09.2021 (20.45): Słowenia - Słowacja
  • 4.09.2021 (15.00): Cypr - Rosja
  • 4.09.2021 (18.00): Słowenia - Malta
  • 4.09.2021 (20.45): Słowacja - Chorwacja
  • 7.09.2021 (20.45): Chorwacja - Słowenia
  • 7.09.2021 (20.45): Rosja - Malta
  • 7.09.2021 (20.45): Słowacja - Cypr
  • 8.10.2021 (18.00): Cypr - Chorwacja
  • 8.10.2021 (20.45): Malta - Słowenia
  • 8.10.2021 (20.45): Rosja - Słowacja
  • 11.10.2021 (20.45): Chorwacja - Słowacja
  • 11.10.2021 (20.45): Cypr - Malta
  • 11.10.2021 (20.45): Słowenia - Rosja
  • 11.11.2021 (18.00): Rosja - Cypr
  • 11.11.2021 (20.45): Malta - Chorwacja
  • 11.11.2021 (20.45): Słowacja - Słowenia
  • 14.11.2021 (15.00): Chorwacja - Rosja
  • 14.11.2021 (15.00): Malta - Słowacja
  • 14.11.2021 (15.00): Słowenia - Cypr
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Chorwacja364-1
2. Rosja366-4
3.Słowacja354-3
4.Cypr341-1
5.Słowenia332-3
6.Malta313-8

Mistrzostwa świata Katar 2022 - eliminacje: program, wyniki

GRUPA I: Albania, Andora, Anglia, Polska, San Marino, Węgry

  • 25.03.2021 (20.45): Andora - Albania 0:1 (0:1), Lenjani 41
  • 25.03.2021 (20.45): Anglia - San Marino 5:0 (3:0), Calwert-Lewin 21 i 53, 14, Sterling 31, Watkins 83.
  • 25.03.2021 (20.45): Węgry - Polska 3:3 (1:0), Sallai 6, Szalai 63, Orban 78 - Piątek 60, Jóźwiak 61, Lewandowski 83.
  • 28.03.2021 (18.00): Albania - Anglia 0:2 (0:1), Kane 39, Mount 63.
  • 28.03.2021 (20.45): Polska - Andora 3:0 (1:0), Lewandowski 33 i 55, Świderski 88.
  • 28.03.2021 (20.45): San Marino - Węgry 0:3 (0:1), Szalai 13 karny, Sallai 71, Nikolić 88 karny.
  • 31.03.2021 (20.45): Andora - Węgry 1:4 (0:1), Pujol 40 karny - Fiola 45+2, Gazdag 51, Klenheisler 58, Nego 90.
  • 31.03.2021 (20.45): Anglia - Polska 2:1 (1:0), Kane 19 karny, Maguire 85 - Moder 58.
  • 31.03.2021 (20.45): San Marino - Albania 0:2 (0:0), Manaj 63, Uzuni 85.
  • 2.09.2021 (20.45): Andora - San Marino
  • 2.09.2021 (20.45): Węgry - Anglia
  • 2.09.2021 (20.45): Polska - Albania
  • 5.09.2021 (18.00): Albania - Węgry
  • 5.09.2021 (18.00): Anglia - Andora
  • 5.09.2021 (20.45): San Marino - Polska
  • 8.09.2021 (20.45): Albania - San Marino
  • 8.09.2021 (20.45): Węgry - Andora
  • 8.09.2021 (20.45): Polska - Anglia
  • 9.10.2021 (18.00): Andora - Anglia
  • 9.10.2021 (20.45): Węgry - Albania
  • 9.10.2021 (20.45): Polska - San Marino
  • 12.10.2021 (20.45): Albania - Polska
  • 12.10.2021 (20.45): Anglia - Węgry
  • 12.10.2021 (20.45): San Marino - Andora
  • 12.11.2021 (20.45): Andora - Polska
  • 12.11.2021 (20.45): Anglia - Albania
  • 12.11.2021 (20.45): Węgry - San Marino
  • 15.11.2021 (20.45): Albania - Andora
  • 15.11.2021 (20.45): Polska - Węgry
  • 15.11.2021 (20.45): San Marino - Anglia
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Anglia399-1
2. Węgry3710-4
3.Albania363-2
4.Polska347-5
5.Andora301-8
6.San Marino300-10

Mistrzostwa świata Katar 2022 - eliminacje: program, wyniki

GRUPA J: Armenia, Islandia, Liechtenstein, Macedonia Północna, Niemcy, Rumunia

  • 25.03.2021 (20.45): Niemcy - Islandia 3:0 (3:0), Goretzka 3, Havertz 7, Gundogan 56
  • 25.03.2021 (20.45): Liechtenstein - Armenia 0:1 (0:0), Frommelt 83 sam.
  • 25.03.2021 (20.45): Rumunia - Macedonia Północna 3:2 (1:0), Tanase 28, Mihaila 50, Hagi 86 - Ademi 83, Trajkovski 84.
  • 28.03.2021 (18.00): Armenia - Islandia 2:0 (0:0), Barseghjan 53, Bajramian 74.
  • 28.03.2021 (20.45): Macedonia Północna - Liechtenstein 5:0 (3:0), Trajkovski 51 i 54, Bardi 7, Elmas 62, Nestorovski 82 karny.
  • 28.03.2021 (20.45): Rumunia - Niemcy 0:1 (0:1), Ghnabry 17.
  • 31.03.2021 (18.00): Armenia - Rumunia 3:2 (0:0), Spiercian 56, Harojan 87, Barseghjan 89 karny - Cicaldau 62 i 72.
  • 31.03.2021 (20.45): Niemcy - Macedonia Północna 1:2 (0:1), Gundogan 63 karny - Pandev 45+2, Elmas 85.
  • 31.03.2021 (20.45): Liechtenstein - Islandia 1:4 (0:2), Frick 79 - Saevarsson 12, Bjarnason 45+1, Palsson 77, Sigurjonsson 90.
  • 2.09.2021 (20.45): Islandia - Rumunia
  • 2.09.2021 (20.45): Liechtenstein - Niemcy
  • 2.09.2021 (20.45): Macedonia Płn. - Armenia
  • 5.09.2021 (18.00): Islandia - Macedonia Płn.
  • 5.09.2021 (20.45): Niemcy - Armenia
  • 5.09.2021 (20.45): Rumunia - Liechtenstein
  • 8.09.2021 (18.00): Armenia - Liechtenstein
  • 8.09.2021 (20.45): Islandia - Niemcy
  • 8.09.2021 (20.45): Macedonia Płn. - Rumunia
  • 8.10.2021 (18.00): Niemcy - Rumunia
  • 8.10.2021 (20.45): Islandia - Armenia
  • 8.10.2021 (20.45): Liechtenstein - Macedonia Płn.
  • 11.10.2021 (20.45): Islandia - Liechtenstein
  • 11.10.2021 (20.45): Macedonia Płn. - Niemcy
  • 11.10.2021 (20.45): Rumunia - Armenia
  • 11.11.2021 (18.00): Armenia - Macedonia Płn.
  • 11.11.2021 (20.45): Niemcy - Liechtenstein
  • 11.11.2021 (20.45): Rumunia - Islandia
  • 14.11.2021 (18.00): Armenia - Niemcy
  • 14.11.2021 (18.00): Liechtenstein - Rumunia
  • 14.11.2021 (18.00): Macedonia Płn. - Islandia
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Armenia396-2
2. Macedonia369-4
3.Niemcy365-2
4.Rumunia335-6
5.Islandia334-6
6.Liechtenstein301-10

Mistrzostwa świata Katar 2022 - eliminacje: program, wyniki

MŚ Katar 2022. Ameryka Południowa

O 4 miejsca (plus baraż) rywalizuje 10 drużyn. Rozgrywki (od 9 października 2020 do 24 marca 2022): mecze 10 drużyn systemem „każdy z każdym”. 4 najlepsze drużyny awansują bezpośrednio na MŚ, piąta zagra w barażu interkontynentalnym.

Drużyny: Argentyna, Boliwia, Brazylia, Chile, Ekwador, Kolumbia, Paragwaj, Peru, Urugwaj, Wenezuela.

1. kolejka:

  • 9.10.2020: Argentyna - Ekwador 1:0 (1:0)
  • 9.10.2020: Urugwaj - Chile 2:1 (1:0)
  • 9.10.2020: Paragwaj - Peru 2:2 (0:0)
  • 10.10.2020: Kolumbia - Wenezuela 3:0 (3:0)
  • 10.10.2020: Brazylia - Boliwia 5:0 (2:0)

2. kolejka:

  • 13.10.2020: Boliwia - Argentyna 1:2 (1:1)
  • 13.10.2020: Ekwador - Urugwaj 4:2 (2:0)
  • 13.10.2020: Wenezuela - Paragwaj 0:1 (0:0)
  • 13.10.2020: Peru - Brazylia 2:4 (1:1)
  • 13.10.2020: Chile - Kolumbia 2:2 (2:1)

3. kolejka:

  • 12.11.2020: Boliwia - Ekwador 2:3 (1:0)
  • 12.11.2020: Argentyna - Paragwaj 1:1 (1:1)
  • 13.11.2020: Kolumbia - Urugwaj 0:3 (0:1)
  • 13.11.2020: Chile - Peru 2:0 (2:0)
  • 13.11.2020: Brazylia - Wenezuela 1:0 (0:0)

4. kolejka:

  • 17.11.2020: Ekwador - Kolumbia 6:1 (4:1)
  • 17.11.2020: Wenezuela - Chile 2:1 (1:1)
  • 17.11.2020: Urugwaj - Brazylia 0:2 (0:2)
  • 17.11.2020: Paragwaj - Boliwia 2:2 (1:2)
  • 17.11.2020: Peru - Argentyna 0:2 (0:2)

5. kolejka:

  • 25.03.2021: Boliwia - Peru przełożony
  • 25.03.2021: Kolumbia - Brazylia przełożony
  • 25.03.2021: Wenezuela - Ekwador przełożony
  • 27.03.2021: Argentyna - Urugwaj przełożony
  • 27.03.2021: Chile - Paragwaj przełożony

6. kolejka:

  • 30.03.2021: Ekwador - Chile przełożony
  • 31.03.2021: Urugwaj - Boliwia przełożony
  • 31.03.2021: Paragwaj - Kolumbia przełożony
  • 31.03.2021: Brazylia - Argentyna przełożony
  • 31.03.2021: Peru - Wenezuela przełożony

7. kolejka:

  • 3.06.2021: Argentyna - Chile
  • 3.06.2021: Boliwia - Wenezuela
  • 3.06.2021: Brazylia - Ekwador
  • 3.06.2021: Peru - Kolumbia
  • 3.06.2021: Urugwaj - Paragwaj

8. kolejka:

  • 8.06.2021: Chile - Boliwia
  • 8.06.2021: Ekwador - Peru
  • 8.06.2021: Kolumbia - Argentyna
  • 8.06.2021: Paragwaj - Brazylia
  • 8.06.2021: Wenezuela - Urugwaj

9. kolejka:

  • 2.09.2021: Boliwia - Kolumbia
  • 2.09.2021: Chile - Brazylia
  • 2.09.2021: Ekwador - Paragwaj
  • 2.09.2021: Peru - Urugwaj
  • 2.09.2021: Wenezuela - Argentyna

10. kolejka:

  • 7.09.2021: Argentyna - Boliwia
  • 7.09.2021: Brazylia - Peru
  • 7.09.2021: Kolumbia - Chile
  • 7.09.2021: Paragwaj - Wenezuela
  • 7.09.2021: Urugwaj - Ekwador

11. kolejka:

  • 7.10.2021: Ekwador - Boliwia
  • 7.10.2021: Paragwaj - Argentyna
  • 7.10.2021: Peru - Chile
  • 7.10.2021: Urugwaj - Kolumbia
  • 7.10.2021: Wenezuela - Brazylia

12. kolejka:

  • 12.10.2021: Argentyna - Peru
  • 12.10.2021: Boliwia - Paragwaj
  • 12.10.2021: Brazylia - Urugwaj
  • 12.10.2021: Chile - Wenezuela
  • 12.10.2021: Kolumbia - Ekwador

13. kolejka:

  • 11.11.2021: Brazylia - Kolumbia
  • 11.11.2021: Ekwador - Wenezuela
  • 11.11.2021: Paragwaj - Chile
  • 11.11.2021: Peru - Boliwia
  • 11.11.2021: Urugwaj - Argentyna

14. kolejka:

  • 16.11.2021: Argentyna - Brazylia
  • 16.11.2021: Boliwia - Urugwaj
  • 16.11.2021: Chile - Ekwador
  • 16.11.2021: Kolumbia - Paragwaj
  • 16.11.2021: Wenezuela - Peru

15. kolejka:

  • 27.01.2022: Chile - Argentyna
  • 27.01.2022: Ekwador - Brazylia
  • 27.01.2022: Kolumbia - Peru
  • 27.01.2022: Paragwaj - Urugwaj
  • 27.01.2022: Wenezuela - Boliwia

16. kolejka:

  • 1.02.2022: Argentyna - Kolumbia
  • 1.02.2022: Boliwia - Chile
  • 1.02.2022: Brazylia - Paragwaj
  • 1.02.2022: Peru - Ekwador
  • 1.02.2022: Urugwaj - Wenezuela

17. kolejka:

  • 24.03.2022: Argentyna - Wenezuela
  • 24.03.2022: Brazylia - Chile
  • 24.03.2022: Kolumbia - Boliwia
  • 24.03.2022: Paragwaj - Ekwador
  • 24.03.2022: Urugwaj - Peru

18. kolejka:

  • 29.03.2022: Boliwia - Brazylia
  • 29.03.2022: Chile - Urugwaj
  • 29.03.2022: Ekwador - Argentyna
  • 29.03.2022: Peru - Paragwaj
  • 29.03.2022: Wenezuela - Kolumbia
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Brazylia41212-2
2. Argentyna4106-2
3.Ekwador4913-6
4.Paragwaj466-5
5.Urugwaj467-7
6.Chile446-6
7.Kolumbia446-11
8.Wenezuela432-6
9.Peru414-10
10.Boliwia415-12

Mistrzostwa świata Katar 2022 - eliminacje: program, wyniki

MŚ Katar 2022. Azja

Do rywalizacji o 4 miejsca (plus baraż) zgłosiło się 46 drużyn. 6 z nich już odpadło z eliminacji.

I runda (czerwiec 2019): rywalizowało 12 drużyn najniżej sklasyfikowanych w rankingu FIFA w kwietnia 2019 roku. Do II rundy awansowało 5 zwycięzców dwumeczów (Mongolia, Bangladesz, Kambodża, Guam i Malezja) oraz Sri Lanka (rozegrała tylko jedno spotkanie; Makau nie przystąpiło do rewanżu z obawy o brak bezpieczeństwa). W rozgrywkach bierze udział mający zapewniony występ w MŚ Katar (gospodarz mundialu), gdyż eliminacje do MŚ 2022 są jednocześnie eliminacjami do Pucharu Azji 2023 w Chinach.

Wyniki meczów I rundy:

  • 6.06.2019: Mongolia – Brunei 2:0 (1:0)
  • 11.06.2019: Brunei – Mongolia 2:1 (2:0)

Awans: Mongolia.

  • 6.06.2019: Makau – Sri Lanka 1:0 (0:0)
  • 11.06.2019: Sri Lanka – Makau 3:0 wo.

Awans: Sri Lanka

  • 6.06.2019: Laos - Bangladesz 0:1 (0:0)
  • 11.06.2019: Bangladesz – Laos 0:0

Awans: Bangladesz.

  • 6.06.2019: Kambodża – Pakistan 2:0 (0:0)
  • 11.06.2019: Pakistan – Kambodża 1:2 (1:0)

Awans: Kambodża.

  • 6.06.2019: Bhutan – Guam 1:0 (1:0)
  • 11.06.2019: Guam – Bhutan 5:0 (2:0)

Awans: Guam.

  • 7.06.2019: Malezja – Timor Wschodni 7:1 (4:0)
  • 11.06.2019: Timor Wschodni – Malezja 1:5 (0:3)

Awans: Malezja.

II runda (wrzesień 2019 – planowo czerwiec 2021): rywalizują 34 drużyny najwyżej sklasyfikowane w rankingu FIFA w kwietnia 2019 i 6 zwycięzców z I rundy. W wyniku losowania zostały one podzielone na 8 grup po 5 drużyn. Do III rundy awansują zwycięzcy ośmiu grup i czterech najlepszych wicemistrzów grup.

Rywalizacja w grupach:
Grupa A: Chiny, Guam, Filipiny, Malediwy, Syria.

  • 5.09.2019: Guam - Malediwy 0:1 (0:1)
  • 5.09.2019: Filipiny - Syria 2:5 (1:2)
  • 10.09.2019: Guam - Filipiny 1:4 (0:2)
  • 10.09.2019: Malediwy - Chiny 0:5 (0:2)
  • 10.10.2019: Chiny - Guam 7:0 (6:0)
  • 10.10.2019: Syria - Malediwy 2:1 (1:0)
  • 15.10.2019: Filipiny - Chiny 0:0
  • 15.10.2019: Syria - Guam 4:0 (2:0)
  • 14.11.2019: Malediwy - Filipiny 1:2 (0:0)
  • 14.11.2019: Syria - Chiny 2:1 (1:1)
  • 19.11.2019: Malediwy - Guam 3:1 (2:0)
  • 19.11.2019: Syria - Filipiny 1:0 (1:0)
  • 3.06.2021: Chiny - Malediwy
  • 3.06.2021: Filipiny - Guam
  • 7.06.2021: Chiny - Filipiny
  • 7.06.2021: Guam - Syria
  • 11.06.2021: Guam - Chiny
  • 11.06.2021: Malediwy - Syria
  • 15.06.2021: Chiny - Syria
  • 15.06.2021: Filipiny - Malediwy
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Syria51514-4
2. Chiny4713-2
3.Filipiny578-8
4.Malediwy566-10
5.Guam502-19

Grupa B: Australia, Chińskie Tajpej (Tajwan), Jordania, Kuwejt, Nepal.

  • 5.09.2019: Chińskie Tajpej - Jordania 1:2 (0:2)
  • 5.09.2019: Kuwejt - Nepal 7:0 (2:0)
  • 10.09.2019: Chińskie Tajpej - Nepal 0:2 (0:2)
  • 10.09.2019: Kuwejt - Australia 0:3 (0:3)
  • 10.10.2019: Australia - Nepal 5:0 (3:0)
  • 10.10.2019: Jordania - Kuwejt 0:0
  • 15.10.2019: Chińskie Tajpej - Australia 1:7 (1:4)
  • 15.10.2019: Jordania - Nepal 3:0 (0:0)
  • 14.11.2019: Jordania - Australia 0:1 (0:1)
  • 14.11.2019: Kuwejt - Chińskie Tajpej 9:0 (2:0)
  • 19.11.2019: Jordania - Chińskie Tajpej 5:0 (3:0)
  • 19.11.2019: Nepal - Kuwejt 0:1 (0:1)
  • 3.06.2021: Australia - Kuwejt
  • 3.06.2021: Nepal - Chińskie Tajpej
  • 7.06.2021: Australia - Chińskie Tajpej
  • 7.06.2021: Nepal - Jordania
  • 11.06.2021: Kuwejt - Jordania
  • 11.06.2021: Nepal - Australia
  • 15.06.2021: Australia - Jordania
  • 15.06.2021: Chińskie Tajpej - Kuwejt
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Australia41216-1
2. Kuwejt51017-3
3.Jordania51010-2
4.Nepal532-16
5.Chińskie Tajpej502-25

Grupa C: Bahrajn, Hongkong, Irak, Iran, Kambodża.

  • 5.09.2019: Kambodża - Hongkong 1:1 (1:1)
  • 5.09.2019: Bahrajn - Irak 1:1 (1:0)
  • 10.09.2019: Kambodża - Bahrajn 0:1 (0:0)
  • 10.09.2019: Hongkong - Iran 0:2 (0:1)
  • 10.10.2019: Iran - Kambodża 14:0 (7:0)
  • 10.10.2019: Irak - Hongkong 2:0 (1:0)
  • 15.10.2019: Kambodża - Irak 0:4 (0:2)
  • 15.10.2019: Bahrajn - Iran 1:0 (0:0)
  • 14.11.2019: Hongkong - Bahrajn 0:0
  • 14.11.2019: Irak - Iran 2:1 (1:1)
  • 19.11.2019: Irak - Bahrajn 0:0
  • 19.11.2019: Hongkong - Kambodża 2:0 (1:0)
  • 3.06.2021: Iran - Hongkong
  • 3.06.2021: Bahrajn - Kambodża
  • 7.06.2021: Iran - Bahrajn
  • 7.06.2021: Irak - Kambodża
  • 11.06.2021: Kambodża - Iran
  • 11.06.2021: Hongkong - Irak
  • 15.06.2021: Iran - Irak
  • 15.06.2021: Bahrajn - Hongkong
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Irak5119-2
2. Bahrajn593-1
3.Iran4617-3
4.Hongkong553-5
5.Kambodża511-22

Grupa D: Arabia Saudyjska, Jemen, Palestyna, Singapur, Uzbekistan.

  • 5.09.2019: Singapur - Jemen 2:2 (1:2)
  • 5.09.2019: Palestyna - Uzbekistan 2:0 (0:0)
  • 10.09.2019: Singapur - Palestyna 2:1 (2:1)
  • 10.09.2019: Jemen - Arabia Saudyjska 2:2 (2:1)
  • 10.10.2019: Uzbekistan - Jemen 5:0 (2:0)
  • 10.10.2019: Arabia Saudyjska - Singapur 3:0 (1:0)
  • 15.10.2019: Singapur - Uzbekistan 1:3 (1:1)
  • 15.10.2019: Palestyna - Arabia Saudyjska 0:0
  • 14.11.2019: Uzbekistan - Arabia Saudyjska 2:3 (1:1)
  • 14.11.2019: Jemen - Palestyna 1:0 (0:0)
  • 19.11.2019: Jemen - Singapur 1:2 (0:1)
  • 19.11.2019: Uzbekistan - Palestyna 2:0 (1:0)
  • 30.03.2021: Arabia Saudyjska - Palestyna 5:0 (2:0)
  • 3.06.2021: Arabia Saudyjska - Jemen
  • 3.06.2021: Palestyna - Singapur
  • 7.06.2021: Uzbekistan - Singapur
  • 11.06.2021: Jemen - Uzbekistan
  • 11.06.2021: Singapur - Arabia Saudyjska
  • 15.06.2021: Arabia Saudyjska - Uzbekistan
  • 15.06.2021: Palestyna - Jemen
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Arabia Saudyjska51113-4
2. Uzbekistan5912-6
3.Singapur577-10
4.Jemen556-11
5.Palestyna643-10

Grupa E: Afganistan, Bangladesz, Indie, Katar, Oman.

  • 5.09.2019: Indie - Oman 1:2 (1:0)
  • 5.09.2019: Katar - Afganistan 6:0 (4:0)
  • 10.09.2019: Afganistan - Bangladesz 1:0 (1:0)
  • 10.09.2019: Katar - Indie 0:0
  • 10.10.2019: Bangladesz - Katar 0:2 (0:1)
  • 10.10.2019: Oman - Afganistan 3:0 (2:0)
  • 15.10.2019: Indie - Bangladesz 1:1 (0:1)
  • 15.10.2019: Katar - Oman 2:1 (1:0)
  • 14.11.2019: Afganistan - Indie 1:1 (1:0)
  • 14.11.2019: Oman - Bangladesz 4:1 (0:0)
  • 19.11.2019: Afganistan - Katar 0:1 (0:0)
  • 19.11.2019: Oman - Indie 1:0 (1:0)
  • 4.12.2020: Katar - Bangladesz 5:0 (2:0)
  • 3.06.2021: Bangladesz - Afganistan
  • 3.06.2021: Indie - Katar
  • 7.06.2021: Bangladesz - Indie
  • 7.06.2021: Oman - Katar
  • 11.06.2021: Afganistan - Oman
  • 15.06.2021: Bangladesz - Oman
  • 15.06.2021: Indie - Afganistan
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Katar61616-1
2. Oman51211-4
3.Afganistan542-11
4.Indie533-5
5.Bangladesz512-13

Grupa F: Japonia, Kirgistan, Mongolia, Myanmar, Tadżykistan.

  • 5.09.2019: Mongolia - Myanmar 1:0 (1:0)
  • 5.09.2019: Tadżykistan - Kirgistan 1:0 (1:0)
  • 10.09.2019: Myanmar - Japonia 0:2 (0:2)
  • 10.09.2019: Mongolia - Tadżykistan 0:1 (0:0)
  • 10.10.2019: Japonia - Mongolia 6:0 (4:0)
  • 10.10.2019: Kirgistan - Myanmar 7:0 (5:0)
  • 15.10.2019: Mongolia - Kirgistan 1:2 (0:2)
  • 15.10.2019: Tadżykistan - Japonia 0:3 (0:0)
  • 14.11.2019: Myanmar - Tadżykistan 4:3 (2:1)
  • 14.11.2019: Kirgistan - Japonia 0:2 (0:1)
  • 19.11.2019: Myanmar - Mongolia 1:0 (1:0)
  • 19.11.2019: Kirgistan - Tadżykistan 1:1 (0:1)
  • 25.03.2021: Tadżykistan - Mongolia 3:0 (1:0)
  • 30.03.2021: Mongolia - Japonia 0:14 (0:5)
  • 3.06.2021: Japonia - Myanmar
  • 7.06.2021: Japonia - Tadżykistan
  • 7.06.2021: Kirgistan - Mongolia
  • 11.06.2021: Myanmar - Kirgistan
  • 15.06.2021: Japonia - Kirgistan
  • 15.06.2021: Tadżykistan - Myanmar
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Japonia51527-0
2. Tadżykistan6109-8
3.Kirgistan5710-5
4.Myanmar565-13
5.Mongolia732-27

Grupa G: Indonezja, Malezja, Tajlandia, Wietnam, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

  • 5.09.2019: Tajlandia - Wietnam 0:0
  • 5.09.2019: Indonezja - Malezja 2:3 (2:1)
  • 10.09.2019: Indonezja - Tajlandia 0:3 (0:0)
  • 10.09.2019: Malezja - Zjednoczone Emiraty Arabskie 1:2 (1:1)
  • 10.10.2019: Wietnam - Malezja 1:0 (1:0)
  • 10.10.2019: Zjednoczone Emiraty Arabskie - Indonezja 5:0 (4:0)
  • 15.10.2019: Indonezja - Wietnam 1:3 (0:1)
  • 15.10.2019: Tajlandia - Zjednoczone Emiraty Arabskie 2:1 (1:1)
  • 14.11.2019: Malezja - Tajlandia 2:1 (1:1)
  • 14.11.2019: Wietnam - Zjednoczone Emiraty Arabskie 1:0 (1:0)
  • 19.11.2019: Wietnam - Tajlandia 0:0
  • 19.11.2019: Malezja - Indonezja 2:0 (1:0)
  • 3.06.2021: Tajlandia - Indonezja
  • 3.06.2021: Zjednoczone Emiraty Arabskie - Malezja
  • 7.06.2021: Zjednoczone Emiraty Arabskie - Tajlandia
  • 7.06.2021: Wietnam - Indonezja
  • 11.06.2021: Indonezja - Zjednoczone - Emiraty Arabskie
  • 11.06.2021: Malezja - Wietnam
  • 15.06.2021: Zjednoczone Emiraty Arabskie - Wietnam
  • 15.06.2021: Tajlandia - Malezja
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Wietnam5113-1
2. Malezja598-6
3.Tajlandia586-3
4.ZEA468-4
5.Indonezja503-16

Grupa H: Korea Południowa, Korea Północna, Liban, Sri Lanka, Turkmenistan.

  • 5.09.2019: Korea Północna - Liban 2:0 (1:0)
  • 5.09.2019: Sri Lanka - Turkmenistan 0:2 (0:1)
  • 10.09.2019: Turkmenistan - Korea Południowa 0:2 (0:1)
  • 10.09.2019: Sri Lanka - Korea Północna 0:1 (0:0)
  • 10.10.2019: Korea Południowa - Sri Lanka 8:0 (5:0)
  • 10.10.2019: Liban - Turkmenistan 2:1 (1:0)
  • 15.10.2019: Korea Północna - Korea Południowa 0:0
  • 15.10.2019: Sri Lanka - Liban 0:3 (0:2)
  • 14.11.2019: Turkmenistan - Korea Północna 3:1 (1:0)
  • 14.11.2019: Liban - Korea Południowa 0:0
  • 19.11.2019: Turkmenistan - Sri Lanka 2:0 (1:0)
  • 19.11.2019: Liban - Korea Północna 0:0
  • 3.06.2021: Korea Północna - Sri Lanka
  • 3.06.2021: Korea Południowa - Turkmenia
  • 7.06.2021: Korea Południowa - Korea Północna
  • 7.06.2021: Liban - Sri Lanka
  • 11.06.2021: Turkmenia - Liban
  • 11.06.2021: Sri Lanka - Korea Południowa
  • 15.06.2021: Korea Południowa - Liban
  • 15.06.2021: Korea Północna - Turkmenia
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1.Turkmenistan598-5
2. Korea Południowa4810-0
3. Liban585-3
4.Korea Północna584-3
5.Sri Lanka500-16

III runda (wrzesień 2021 – marzec 2022): 12 drużyn rywalizować będzie w dwóch grupach po 6 drużyn. Mistrzowie grup awansują do MŚ, a wicemistrzowie do IV rundy.

IV runda (listopad 2021): zwycięzca dwumeczu awansuje do barażu interkontynentalnego.

Mistrzostwa świata Katar 2022 - eliminacje: program, wyniki

MŚ Katar 2022. Afryka

Do rywalizacji o 5 miejsc zgłosiło się 54 reprezentacji. 14 z nich już odpadło z eliminacji.

I runda (wrzesień 2019): 28 drużyn rozegrało dwumecze. Do dalszych gier awansowali: Etiopia, Tanzania, Liberia, Gwinea Równikowa, Namibia, Dżibuti, Mozambik, Gwinea Bissau, Zimbabwe, Sudan, Rwando, Togo, Angola i Malawi.

Wyniki meczów I rundy:

  • 4.09.2019: Etiopia - Lesotho 0:0
  • 8.09.2019: Lesotho - Etiopia 1:1 (0:0)

Awans: Etiopia.

  • 4.09.2019: Burundi – Tanzania 1:1 (0:0)
  • 8.09.2019: Tanzania - Burundi 1:1 (1:1), karne 1:0

Awans: Tanzania.

  • 4.09.2019: Liberia – Sierra Leone 3:1 (1:0)
  • 8.09.2019: Sierra Leone - Liberia 1:0 (0:0)

Awans: Liberia.

  • 4.09.2019: Sudan Południowy – Gwinea Równikowa 1:1 (0:1)
  • 8.09.2019: Gwinea Równikowa - Sudan Południowy 1:0 (0:0)

Awans: Gwinea Równikowa.

  • 4.09.2019: Erytrea – Namibia 1:2 (0:0)
  • 10.09.2019: Namibia - Erytrea 2:0 (1:0)

Awans: Namibia.

  • 4.09.2019: Dżibuti – Eswatini (dawniej Suazi) 2:1 (1:0)
  • 10.09.2019: Eswatini (Suazi) - Dżibuti 0:0

Awans: Dżibuti.

  • 4.09.2019: Mauritius – Mozambik 0:1 (0:1)
  • 10.09.2019: Mozambik - Mauritius 2:0 (1:0)

Awans: Mozambik.

  • 4.09.2019: Wyspy Świętego Tomasza i Książęca – Gwinea Bissau 0:1 (0:0)
  • 10.09.2019: Gwinea Bissau - Wyspy Świętego Tomasza i Książęca 2:1 (0:1)

Awans: Gwinea Bissau.

  • 5.09.2019: Somalia – Zimbabwe 1:0 (0:0)
  • 10.09.2019: Zimbabwe - Somalia 3:1 (0:0)

Awans: Zimbabwe.

  • 5.09.2019: Czad – Sudan 1:3 (0:1)
  • 10.09.2019: Sudan - Czad 0:0

Awans: Sudan.

  • 5.09.2019: Seszele – Rwanda 0:3 (0:2)
  • 10.09.2019: Rwanda - Seszele 7:0 (4:0)

Awans: Rwanda.

  • 6.09.2019: Komory – Togo 1:1 (0:1)
  • 10.09.2019: Togo - Komory 2:0 (1:0)

Awans: Togo.

  • 6.09.2019: Gambia – Angola 0:1 (0:1)
  • 10.09.2019: Angola - Gambia 2:1 (1:0)

Awans: Angola.

  • 7.09.2019: Botswana – Malawi 0:0
  • 10.09.2019: Malawi - Botswana 1:0 (0:0)

Awans: Malawi.

II runda (maj 2021 – październik 2021): 14 triumfatorów I rundy i 26 kolejnych drużyn grać będzie w dziesięciu 4-zespołowych grupach, z których awansują tylko zwycięzcy. Na razie nie ma terminarza gier.

26 drużyn, które dołączą do eliminacji w II rundzie: Algieria, Benin, Burkina Faso, DR Konga, Egipt, Gabon, Ghana, Gwinea, Kamerun, Kenia, Kongo, Libia, Madagaskar, Mali, Maroko, Mauretania, Niger, Nigeria, RPA, Republika Środkowoafrykańska, Republika Zielonego Przylądka, Senegal, Tunezja, Uganda, Wybrzeże Kości Słoniowej, Zambia.

GRUPA A: Algieria, Burkina Faso, Dżibuti, Niger.

MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1.Algieria000-0
2.Burkina Faso000-0
3.Dżibuti000-0
4.Niger000-0

GRUPA B: Gwinea Równikowa, Mauretania, Tunezja, Zambia.

MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Gwinea Równikowa000-0
2. Mauretania000-0
3.Tunezja000-0
4.Zambia000-0

GRUPA C: Liberia, Nigeria, Republika Zielonego Przylądka, Republika Środkowoafrykańska.

MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Liberia000-0
2. Nigeria000-0
3.Republika Zielonego Przylądka000-0
4.Republika Środkowoafrykańska000-0

GRUPA D: Kamerun, Malawi, Mozambik, Wybrzeże Kości Słoniowej.

MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Kamerun000-0
2. Malwai000-0
3.Mozambik000-0
4.Wybrzeże Kości Słoniowej000-0

GRUPA E: Kenia, Mali, Rwanda, Uganda.

MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Kenia000-0
2. Mali000-0
3.Rwanda000-0
4.Uganda000-0

GRUPA F: Angola, Egipt, Gabon, Libia.

MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Angola000-0
2. Egipt000-0
3.Gabon000-0
4.Libia000-0

GRUPA G: Etiopia, Ghana, Republika Południowej Afryki, Zimbabwe.

MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Etiopia000-0
2. Ghana000-0
3.Republika Południowej Afryki000-0
4.Zimbabwe000-0

GRUPA H: Kongo, Namibia, Senegal, Togo.

MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Kongo000-0
2. Namibia000-0
3.Senegal000-0
4.Togo000-0

GRUPA I: Gwinea, Gwinea-Bissau, Maroko, Sudan.

MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Gwinea000-0
2. Gwinea-Bissau000-0
3.Maroko000-0
4.Sudan000-0

GRUPA J: Benin, Demokratyczna Republika Konga, Madagaskar, Tanzania.

MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Benin000-0
2. Demokratyczna Republika Konga000-0
3.Madagaskar000-0
4.Tanzania000-0

III runda (8 i 16 listopada 2021): 10 zwycięzców grup z II rundy zagra dwumecze, których triumfatorzy awansują na MŚ.

MŚ Katar 2022. Ameryka Północna i Środkowa oraz Karaiby

O 3 miejsca (plus baraż) rywalizować będzie 35 drużyn.

Pierwsza runda (marzec 2021 – czerwiec 2021): 30 drużyn (od 6 do 35 w rankingu FIFA z lipca 2020) podzielono na sześć grup. W każdej grupie drużyny rozegrają po cztery mecze (bez rewanżów) - dwa u siebie i dwa na wyjeździe. Do II rundy awansują zwycięzcy grup.

GRUPA A: Antigua i Barbuda, Grenada, Montserrat, Salwador, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych.

  • 24.03.2021: Antigua i Barbuda - Montserrat 2:2 (2:2)
  • 26.03.2021: Salwador - Grenada 2:0 (1:0)
  • 28.03.2021: Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych - Antigua i Barbuda 0:3 (0:3)
  • 29.03.2021: Montserrat - Salwador 1:1 (0:1)
  • 31.03.2021: Grenada - Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych 1:0 (1:0)
  • 2.06.2021: Montserrat - Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych
  • 4.06.2021: Antigua i Barbuda - Grenada
  • 5.06.2021: Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych - Salwador
  • 8.06.2021: Grenada - Montserrat
  • 8.06.2021: Salwador - Antigua i Barbuda
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1.Antigua i Barbuda245-2
2.Salwador243-1
3.Grenada231-2
4.Montserrat223-3
5.Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych200-4

GRUPA B: Aruba, Bermudy, Kajmany, Kanada, Surinam.

  • 24.03.2021: Surinam - Kajmany 3:0 (2:0)
  • 26.03.2021: Kanada - Bermudy 5:1 (2:0)
  • 28.03.2021: Aruba - Surinam 0:6 (0:3)
  • 30.03.2021: Kajmany - Kanada 0:11 (0:6)
  • 31.03.2021: Bermudy - Aruba 5:0 (2:0)
  • 2.06.2021: Kajmany - Aruba
  • 4.06.2021: Surinam - Bermudy
  • 5.06.2021: Aruba - Kanada
  • 8.06.2021: Bermudy - Kajmany
  • 8.06.2021: Kanada - Surinam
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Kanada2616-1
2. Surinam269-0
3.Bermudy236-5
4.Aruba200-11
5.Kajmany200-14

GRUPA C: Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Curacao, Gwatemala, Kuba, Saint Vincent i Grenadyny.

  • 24.03.2021: Gwatemala - Kuba 1:0 (0:0)
  • 25.03.2021: Curacao - Saint Vincent i Grenadyny 5:0 (4:0)
  • 27.03.2021: Brytyjskie Wyspy Dziewicze - Gwatemala 0:3 (0:2)
  • 28.03.2021: Kuba - Curacao 1:2 (1:2)
  • 31.03.2021: Saint Vincent i Grenadyny - Brytyjskie Wyspy Dziewicze 3:0 (2:0)
  • 2.06.2021: Kuba - Brytyjskie Wyspy Dziewicze
  • 4.06.2021: Gwatemala - Saint Vincent i Grenadyny
  • 5.06.2021: Brytyjskie Wyspy Dziewicze - Curacao
  • 8.06.2021: Saint Vincent i Grenadyny - Kuba
  • 8.06.2021: Curacao - Gwatemala
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Curacao267-1
2. Gwatemala264-0
3.Saint Vincent i Grenadyny233-5
4.Kuba201-3
5.Brytyjskie Wyspy Dziewicze200-6

GRUPA D: Anguilla, Barbados, Dominika, Panama, Dominikana.

  • 24.03.2021: Dominikana - Dominika 1:0 (0:0)
  • 26.03.2021: Panama - Barbados 1:0 (0:0)
  • 27.03.2021: Anguilla - Dominikana 0:6 (0:3)
  • 28.03.2021: Dominika - Panama 1:2 (0:1)
  • 31.03.2021: Barbados - Anguilla 1:0 (0:0)
  • 2.06.2021: Dominika - Anguilla
  • 4.06.2021: Dominikana - Barbados
  • 5.06.2021: Anguilla - Panama
  • 8.06.2021: Barbados - Dominika
  • 8.06.2021: Panama - Dominikana
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Dominikana267-0
2. Panama263-1
3.Barbados231-1
4.Dominika201-3
5.Anguilla200-7

GRUPA E: Belize, Haiti, Nikaragua, Wyspy Turks i Caicos (Saint Lucia - wycofanie się z turnieju).

  • 25.03.2021: Haiti - Belize 2:0 (0:0)
  • 27.03.2021: Wyspy Turks i Caicos - Nikaragua 0:7 (0:3)
  • 30.03.2021: Belize - Wyspy Turks i Caicos 5:0 (1:0)
  • 4.06.2021: Nikaragua - Belize
  • 5.06.2021: Wyspy Turks i Caicos - Haiti
  • 8.06.2021: Haiti - Nikaragua
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Nikaragua137-0
2. Belize235-2
3.Haiti132-0
4.Wyspy Turks i Caicos200-12

GRUPA F: Bahamy, Gujana, Portoryko, Saint Kitts i Nevis, Trynidad i Tobago.

  • 24.03.2021: Saint Kitts i Nevis - Portoryko 1:0 (1:0)
  • 26.03.2021: Trynidad i Tobago - Gujana 3:0 (3:0)
  • 28.03.2021: Bahamy - Saint Kitts i Nevis 0:4 (0:1)
  • 28.03.2021: Portoryko - Trynidad i Tobago 1:1 (0:0)
  • 30.03.2021: Gujana - Bahamy 4:0 (1:0)
  • 2.06.2021: Portoryko - Bahamy
  • 4.06.2021: Saint Kitts i Nevis - Gujana
  • 5.06.2021: Bahamy - Trynidad i Tobago
  • 8.06.2021: Gujana - Portoryko
  • 8.06.2021: Trynidad i Tobago - Saint Kitts i Nevis
MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1. Saint Kitts i Nevis265-0
2.Trynidad i Tobago244-1
3.Gujana234-3
4.Portoryko211-2
5.Bahamy200-8

Druga runda (czerwiec 2021): zwycięzcy grup (pary: A - F, B - E, C - D), zagrają dwumecze o awans do III rundy.

Trzecia runda: trzy najlepsze zespoły z drugiej rundy i pięć najlepszych drużyn strefy CONCACAF (Honduras, Jamajka, Kostaryka, Meksyk, USA) zagrają w jednej grupie systemem "każdy z każdym" (mecz i rewanż) o trzy miejsca premiowane bezpośrednim awansem na MŚ i jedno pozwalające na grę w barażach interkontynentalnych.

MŚ Katar 2022. Oceania

O miejsce w barażu interkontynentalnym będzie rywalizować 11 drużyn: Fidżi, Nowa Kaledonia, Nowa Zelandia, Papu-Nowa Gwinea, Samoa, Samoa Amerykańskie, Tahiti, Tonga, Vanuatu, Wyspy Cooka, Wyspy Salomona. Terminy gier nie są ustalone. Sugerowany jest podział na dwie grupy (grupa A - pięć zespołów, grupa B - sześć zespołów) w oparciu o ich miejsca w rankingu FIFA. W I rundzie grałyby one systemem "każdy z każdym". W II rundzie po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy rozgrywałyby dwumecze. Zwycięzca rywalizacji uzyskałby prawo gry w barażach interkontynentalnych.

MŚ Katar 2022. Baraże interkontynentalne
Baraże odbędą się w czerwcu 2022 roku. Wezmą w nich udział cztery drużyny – po jednej z czterech stref kontynentalnych (Azja, Ameryka Południowa, Ameryka Północna i Środkowa oraz Karaiby, Oceania). Pary zostaną ustalone w drodze losowania.

Polacy najaktywniejsi w Europie

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
MAL

Mi wyszło, że do eliminacji zgłosiły się wszystkie drużyny należącee do FIFA

Dodaj ogłoszenie