Muszynianki zdeklasowane w Bielsku-Białej

Łukasz Madej
Krzysztof Łokaj
Tylko godzinę i pięć minut trwało spotkanie w Bielsku-Białej, gdzie siatkarki z Muszyny tylko na początkach setów prowadziły wyrównaną walkę z BKS.

Początek pierwszego seta wyrównany był do stanu 5:5. Potem gra muszynianek zacięła się, po czwartym ich autowym ataku o czas poprosił trener Bogdan Serwiński. Po pauzie zaczęło szwankować przyjęcie, ponownie seryjnie punktowały bielszczanki. Partię atakiem z drugiej piłki zakończyła Gryka.

Drugi set rozpoczął się od punktu Magdaleny Wawrzyniak, atakującej „Mineralnych”. Za chwilę było 4:3 dla BKS, ale wtedy dwa punkty dla Małopolanek wywalczyła środkowa Justyna Sosnowska – najpierw akcją z prawej strony, a potem asem. Przy wyniku po 7 przez blok gospodyń przebiła się Wawrzyniak i było 7:8.

Wtedy to Tanja Sredić zagrała jednak w aut, dwa „oczka” zanotowała Kornelia Moskwa, do tego Aleksandra Wójcik posłała piłkę za boisko i czas wziął Serwiński (było 11:8). Choć za moment muszynianki zmniejszyły różnicę do punktu (12:11), potem walczyły ambitnie (czas Wiktorowicza przy 17:15), to ostatecznie i tak końcowe minuty seta zdominował BKS.

Początek trzeciej części to także walka punkt za punkt. Wszystko zmieniło się jednak od stanu 7:7 - „oczko” zdobyła Mucha, asa zanotowała Gryka, blok obiła Skrzypkowska (była muszynianka) i czas wziął Serwiński. Potem przewaga bielszczanek jeszcze się zwiększyła.

W poniedziałek w Muszynie kolejną część rehabilitacji ma rozpocząć kreowana na gwiazdę drużyny Anna Grejman, która kontuzji doznała przed sezonem na obozie reprezentacji – przez to w lidze jeszcze nie zagrała, do tej pory leczyła się w Łodzi.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Polski Cukier Muszynianka Enea 3:0 (25:13, 25:19, 25:15)