https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na wieżę widokową w Słotwinach w rękawiczkach i z przyłbicą. Nowe otwarcie #ZLAPODDECH

Marek Długopolski
Piękna, imponująca, misterna, niezwykła – to najczęstsze opinie o wieży widokowej, którą wzniesiono na Słotwinach w Krynicy-Zdroju. I oczywiście zawsze można jeszcze dodać - pierwsza taka w Polsce. Niestety, z powodu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, widokami z niej długo nie mogli cieszyć oczu turyści.

Ponowne otwarcie w Słotwinach

Od 24 kwietnia jedna z największych i najciekawszych atrakcji turystycznych Małopolski jest już otwarta – informuje ośrodek Słotwiny Arena.

- Spacer w koronach drzew jest możliwy dzięki zastosowaniu specjalnych zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19. Przy zakupie biletu wstępu nasi turyści otrzymają na własność profesjonalną, wielorazową przyłbicę ochronną oraz jednorazowe rękawiczki – informuje Grzegorz Lenartowicz z ośrodka Słotwiny Arena. - Rękawice i przyłbice będą wydawane do wyczerpania zapasów - dodaje.

Wybierając się na ten niezwykły spacer trzeba jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa (https://wiezawidokowa.pl/zasadybezieczenstwa/), a więc co najmniej 2-metrowych odstępach między spacerującymi, zakrytych ustach i nosie (do tego można wykorzystać maseczki, chusty, bandamki). Stacja przypomina również, by na wycieczkę wybierać się tylko z tymi osobami, z którymi „przebywamy na co dzień”. Gospodarze ośrodka zalecają jazdę w jednorazowych rękawiczkach, zajmując skrajne siedziska na krzesełku kolejki (wyjątkiem jest najbliższa rodzina). Zapewniają jednocześnie, że najważniejsze elementy kolei krzesełkowej – także ścieżki w koronie drzew – są regularnie dezynfekowane.

Widoki z niezwykłej wieży będzie można podziwiać codziennie (od 24 kwietnia) w godz. 9-17. Ostatnie wejście na więżę o godz. 16.

Na wieżę widokową w Słotwinach w rękawiczkach i z przyłbicą. Nowe otwarcie #ZLAPODDECH
Słotwiny Arena

Megaatrakcja w Słotwinach

Blisko pięćdziesięciometrowy drewniany olbrzym, dorównujący wysokością 17-piętrowemu wieżowcowi (wznosi się na wysokości 896 m n.p.m.), stanął w pobliżu górnej stacji krzesełka ośrodka Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju.

Prowadzący do niego „deptak”, malowniczo wijący się w koronach buków, świerków i jodeł, również robi olbrzymie wrażenie, a przy tym świetnie się prezentuje. Nic więc dziwnego, że przez niektórych zwany bywa „ścieżką do nieba”. Ów stopniowo wznoszący się trakt ma 1030 metrów długości.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Turystyka

Dalszy ciąg artykułu pod wideo ↓

- Nasza ścieżka jest dwukrotnie dłuższa niż sopockie molo – zaznacza Grzegorz Lenartowicz z ośrodka Słotwiny Arena. Ma również piętnaście „przystanków”, za sprawą których poznamy okoliczną przyrodę, barwną historię, a także odkryjemy całkiem sporo miejscowych tajemnic.

Na wieżę widokową w Słotwinach w rękawiczkach i z przyłbicą. Nowe otwarcie #ZLAPODDECH
Słotwiny Arena

Wspinając się coraz wyżej, i wyżej, będziemy mieli okazję podziwiać nie tylko malownicze szczyty pasma Jaworzyny Krynickiej, szczególnie atrakcyjnie prezentujące się podczas zachodu słońca, ale także nieco odleglejsze wypiętrzenia.

Ścieżka i wieża – z czego szczególnie dymny jest ośrodek – wykonane zostały z robinii akacjowej. Całość unikalnej konstrukcji, miejscami poprowadzonej na dwóch poziomach, wspiera się na 18 drewnianych wieżach i 87 słupach. - To najwyższa drewniana wieża widokowa, zaprojektowana i wykonana przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli – przypominają w ośrodku.

Na wieżę widokową w Słotwinach w rękawiczkach i z przyłbicą. Nowe otwarcie #ZLAPODDECH
Słotwiny Arena

Słotwiny Arena pomaga szpitalom

Grupa Pingwina, w skład której wchodzi m.in. ośrodek Słotwiny Arena, w tym niełatwym czasie niesie także pomoc placówkom medycznym w Małopolsce, na Śląsku oraz Warmii i Mazurach. Do szpitali trafiło już 1000 specjalnych ochronnych przyłbic.

- Przyłbice przekazaliśmy szpitalom i służbom takim jak GOPR, Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna czy Straż Miejska na terenie działania naszych spółek. Wspieramy między innymi szpitale w Krynicy-Zdroju, Limanowej, Cieszynie, Wadowicach, Andrychowie, Rabce-Zdroju, a także Ostródzie – mówi Grzegorz Lenartowicz. – Dziękujemy, że jesteście z nami – dodaje.

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
R

Oj marketingowcy: "malownicze szczyty pasma Jaworzyny Krynickiej, szczególnie atrakcyjnie prezentujące się podczas zachodu słońca", a wieża jest otwarta do 17.

Zachód słońca przed 17 to dopiero w listopadzie.

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska