
1,2 mln euro - Afonso Sousa
Skąd: Belenenses (Portugalia)
Dokąd: Lech Poznań
Kiedy: 1 lipca 2022
Ocena transferu: DO ROZSTRZYGNIĘCIA
Kolejorz walczył o niego jak lew. I się udało, choć mowa o młodzieżowym reprezentancie Portugalii, który w niedzielę był rezerwowym podczas ćwierćfinału Euro. Ma duży potencjał do wykrzesania, ale z niewiadomych powodów trener John van den Brom w zeszłym sezonie wolał stawiać na innych.

1,5 mln euro - John Yeboah
Skąd: Śląsk Wrocław
Dokąd: Raków Częstochowa
Kiedy: lipiec 2023
Ocena transferu: DO ROZSTRZYGNIĘCIA
Skrzydłowy miał oferty z Francji, ale się nie dogadał. Do mistrza Polski przechodzi jako zastępca kontuzjowanego Iviego Lopeza. Niemiec świetnie wypadł wiosną zeszłego sezonu, kiedy w pojedynkę przesądził o utrzymaniu zespołu. Umie dryblować, podać, strzelić - nada się więc na "dziesiątkę".

1,5 mln euro - Maik Nawrocki
Skąd: Werder Brema (Niemcy)
Dokąd: Legia Warszawa
Kiedy: 1 lipca 2022
Ocena transferu: DO ROZSTRZYGNIĘCIA
Urodził się w Niemczech i tam wychował. U progu seniorskiej kariery postanowił jednak przebić się w Polsce - najpierw jako stoper Warty Poznań, potem Legii Warszawa. Był na wypożyczeniu, po którym został wykupiony za zawrotna sumę. Potrafi zagrać bardzo dobrze. Miewa też wahania formy. To zawodnik z tak zwanym potencjałem sprzedażowym, który w niedalekiej przyszłości może zaistnieć w reprezentacji Polski tak jak na przykład Mateusz Wieteska.

ponad 1,5 mln euro - Bartosz Slisz
Skąd: Zagłębie Lubin
Dokąd: Legia Warszawa
Kiedy: 28 lutego 2020
Ocena transferu: POZYTYWNA
Od przeszło trzech lat najdroższy zakup w ekstraklasie, na dodatek na mocy "wewnętrznej" transakcji. Potrzebował trochę czasu, żeby okrzepnąć, ale nie ma co się dziwić, bo dołączył jako młodzieżowiec do największego klubu, gdzie po dwóch-trzech słabych meczach nie odpuszcza się nikomu. Przetrwał, a teraz zaliczył przełomową rundę. Chcą go w topowych ligach. Może zostać sprzedany za trzy razy tyle, ile kosztował.