
Dzielnica IV - Prądnik Biały
To Azory, Prądnik Biały, Tonie, Witkowice, Żabiniec, Bronowic Wielkie, Osiedle Krowodrza Górka, Górka Narodowa, Osiedle Gotyk. Krowodrza Górka jest bardzo blisko położona Starego Miasta oraz doskonale skomunikowana z pozostałą częścią Krakowa za sprawą licznych linii tramwajowych oraz autobusowych. Tramwaje kursujące z Krowodrzy Górki to 3, 5, 18, 50, 69. Autobusy natomiast dojeżdżają do wielu okolicznych wsi, m.in.: Zielonek, Bibic czy Pękowic. Mimo to, spora część Prądnika Białego jest dość słabo skomunikowana z pozostałą częścią miasta – często podczas planowania podróży należy wziąć pod uwagę przesiadki.

Dzielnica V - Krowodrza
Od południowo- wschodniej strony Krowodrza graniczy ze Starym Miastem. W skład Krowodrzy wchodzi Cichy Kącik, Krowodrza, Łobzów, Nowa Wieś, Miasteczko Studenckie AGH i Czarna Wieś. Ze względu na bliskość Starego Miasta oraz na kampus AGH, Krowodrza jest dość ruchliwą dzielnicą Krakowa. Granicę Krowodrzy ze Starym Miastem wyznacza Aleja A. Mickiewicza oraz Aleja J. Słowackiego, na których bardzo często tworzą się korki. Dzielnica objęta jest strefą płatnego parkowania. Do Cichego Kącika biegnie linia tramwajowa nr 20. Przez Łobzów ciągnie się natomiast linia kolejowa w kierunku zachodnim do Katowic, Oświęcimia, Balic i Częstochowy oraz w kierunku wschodnim do Krakowa Głównego, Wieliczki i Tarnowa. Połączenie tej dzielnicy z pozostałymi zapewniają przede wszystkim linie autobusowe. Przez miasteczko studenckie biegnie kilkanaście linii autobusowych, m.in.: 102 na Krowodrzę Górkę, 139 Mydlniki-Kombinat czy 511 Przybyszewskiego-Os. Na Stoku.

Dzielnica VI - Bronowice
Do dzielnicy tej należą Bronowice Małe, Osiedle Rydla, Osiedle Bronowickie, Mydlniki, Osiedle Widok Zarzecze, Osiedle Bronowice Nowe. Ze względu na trwające tam prace remontowe – modernizację torowiska, Bronowice są najmniej pożądaną dzielnicą do zamieszkania. Obecnie w zamian za zamkniętą trasę tramwajową, którą biegła wzdłuż ulicy Królewskiej, kursują autobusy: 704 i 713 Bronowice Małe-Stary Kleparz oraz jedna linia nocna 664 Bronowice Małe – Os. Piastów. Do Mydlnik dojeżdża jedna linia miejska – 139 z Kombinatu oraz 3 aglomeracyjne.

Zwierzyniec to Dzielnica VII, a w jej skład wchodzą Wola Justowska, Olszanica, Zakamycze, Chełm, Bielany, Salwator, Przegorzały, Półwsie Zwierzynieckie oraz Zwierzyniec. Dzielnica ta jest jedną z najbardziej zielonych, prestiżowych i najpiękniejszych dzielnic Krakowa. Graniczy ze Starym Miastem – dzielnica ta więc jest dobrze skomunikowana z centrum. W okolice Jubilatu nad Wisłą łatwo dojechać tramwajem, w pozostałe rejony Zwierzyńca można dostać się głównie za sprawa autobusów. Trzeba liczyć się z opóźnieniami, zakorkowaniem podczas godzin szczytu oraz tym, że w bardziej odległe części tejże dzielnicy autobusy jeżdżą stosunkowo rzadko. Ulicą Królowej Jadwigi kursują takie linie autobusowe, jak: 102, 134, 152, 192, 252, z czego na przykład do Olszanicy dojeżdża tylko 252.