
W prosty sposób można również wygenerować statystyki dotyczące powikłań związanych z leczeniem katarakty. Wynika z nich, że w naszym regionie spośród wszystkich operacji zaćmy przeprowadzonych przez okulistów w pierwszych trzech miesiącach tego roku 0,3 proc. zakończyło się pęknięciem torebki tylnej soczewki, zaś 2,9 proc. pogorszeniem ostrości wzroku chorego.
ZOBACZ KOLEJNE ZDJĘCIE

Serwis przygotowany przez NFZ umożliwia także porównanie regionalnych placówek odpowiadających za chirurgiczne leczenie nowotworów. Na początek wszystkim zainteresowanym zostały udostępnione informacje dotyczące liczby zabiegów oraz średniego czasu pobytu w szpitalu przy okazji operacji. Dzięki temu chory ma szansę sprawdzić, jak dużym doświadczeniem w terapii konkretnego rodzaju raka dysponuje dany ośrodek. Różnice pomiędzy placówkami są zaś bardzo wyraźne. W ub. roku nowotwory żołądka najczęściej operowali specjaliści ze Szpitala Uniwersyteckiego, którzy wykonali 86 takich zabiegów, w drugim na liście Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu przeprowadzano tylko 18 takich zabiegów.
ZOBACZ KOLEJNE ZDJĘCIE

Najwięcej zabiegów usunięcia guzów piersi w ostatnich dwunastu miesiącach wykonano w krakowskim Centrum Onkologii - 473, najmniej w krakowskim Szpitalu MSWiA, tarnowskim szpitalu im. E. Szczeklika i szpitalu powiatowym w Bochni – po jednym.
ZOBACZ KOLEJNE ZDJĘCIE

W serwisie można znaleźć również raporty przygotowane przez analityków Narodowego Funduszu Zdrowia np. ten dotyczący przyczyn zgonów w Polsce w 2017 r.
ZOBACZ KOLEJNE ZDJĘCIE