Niewidomi piłkarze z Krakowa z dobrymi występami w Europie

Nicole Makarewicz
W miniony weekend w Pradze odbyła się druga kolejka ligi miast centralnej Europy w piłce nożnej osób niewidomych. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy krakowskiej drużyny Tyniecka NWP Kraków.

Przypomnijmy, że w skład ligi wchodzi 5 ekip z różnych miast (Kraków,Wrocław, Budapeszt, Brno oraz Praga). Liga została założona, ponieważ żadne z państw, z którego pochodzą wymienione ekipy, nie jest w stanie jak na razie stworzyć własnych rozgrywek. Zasady są takie, że każdy z klubów jest zobowiązany do zorganizowania turnieju u siebie, gdzie każdy gra z każdym. Po pięciu turniejach zostanie wyłoniony mistrz.

W pierwszym meczu drugiej kolejki Krakowianie zmierzyli się z zespołem z Wrocławia.Po zespołowej akcji drużyny z Krakowa piłkę do bramki Sprintu skierował Martin Jung. Pod koniec meczu po szybkiej akcji wynik ustalił kapitan Tynieckiej Marcin Ryszka i 3 pkt. powędrowały do Krakowa.

W drugim spotkaniu podopieczni Piotra Niesyczyńskiego zmierzyli się z LASS Budapeszt.Mimo dobrych okazji i walki do samego końca spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

Trzeci pojedynek to walka o fotel lidera. Tyniecka zmierzyła się z ekipą Avoy MU Brno.Czesi to najbardziej utytułowana ekipa w całej
stawce. Mecz rozpoczął się znakomicie dla Czechów, którzy wyszli na prowadzenie w 10. minucie. Zawodnicy Tynieckiej pokazali jednak charakter i nieustępliwość do samego końca. Po bardzo szybkiej kontrze bramkę wyrównującą tuż przed przerwą zdobył Martin Jung. Druga połowa toczyła się pod dyktando Krakowian, jednak mimo dogodnych sytuacji nie udało się zdobyć drugiego gola i Tyniecka zanotowała już drugi remis podczas drugiej kolejki.

W swoim ostatnim spotkaniu podczas turnieju w Pradze Tyniecka zmierzyła się z gospodarzami BSC Praga. Mecz zakończył się podziałem punktów.

- Za nami bardzo wymagający turniej. Każdy z meczy kosztował nas wiele zdrowia. Każdy z wywalczonych punktów traktujemy z dużym szacunkiem. Wiadomo, że szkoda chodźmy meczu z Pragą, gdzie wygrywaliśmy, a jednak gospodarze doprowadzili do remisu. Tabela ułożyła się tak, że to teraz Brno jest liderem. Jednak do końca rozgrywek jeszcze sporo meczów i walczymy do końca – powiedział kapitan Tynieckiej Marcin Ryszka.

Kolejna kolejka odbędzie się 11-12 Listopada w hali Com-Com Zone w Krakowie.