
Oto sześć korzyści z Tarczy Antykryzysowej o konkretnej wartości finansowej - dla każdego, choć tarcza jest głównie dla firm, pracowników i przedsiębiorców.
Zobaczcie na kolejnych planszach - podajemy informacje w wygodnej formie.
Zobacz kolejne plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
![[sc]Bez kar i części opłat podatkowych[/sc]...](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/58/02/5ebbd026a0417_o_xlarge.jpg)
[sc]Bez kar i części opłat podatkowych[/sc]
Brak konsekwencji związanych z opóźnieniem w składaniu deklaracji podatkowej PIT za 2019 r. z końca kwietnia (ustawowo) do 1 czerwca, to jedno - akcja ta się wkrótce skończy. Przepisy specustaw związanych z koronawriusem wprowadziły jednak także dodatkowe ulgi bądź udogodnienia w procowaniu innych spraw podatkowych czy ogólnie - zobowiązań o charakterze publicznym.
Nie grozi ci odpowiedzialność karna, jeśli nie zdążysz złożyć zeznania podatkowego do końca kwietnia.
Jeśli nie zdążysz złożyć zeznania o wysokości osiągniętego dochodu za 2019 r. do końca kwietnia, to nie musisz składać czynnego żalu i nie poniesiesz odpowiedzialności karno-skarbowej z tego tytułu. Pamiętaj jednak, że musisz złożyć zeznanie do dnia 31 maja 2020 r.
Nic nie zapłacisz za przesunięcie płatności podatku.
Nie zostaną ci naliczone opłaty prolongacyjnej w przypadku złożenia wniosku o odroczenie lub rozłożenie na raty podatków, stanowiących dochód budżetu państwa.
Uzyskasz zwolnienie z opłaty prolongacyjnej w decyzjach o odroczeniu lub płatności w ratach podatku i zaległości podatkowych. Wniosek podatnika uzasadniony ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym, a w przypadku podatnika prowadzącego działalność gospodarczą udzielenie ulg w spłacie zobowiązań podatkowych.
![[sc]Fundusz socjalny: zwiększony limitu zwolnienia z...](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/58/02/5ebbd02688808_o_xlarge.jpg)
[sc]Fundusz socjalny: zwiększony limitu zwolnienia z PIT[/sc]
Teraz uzyskasz wyższą kwotę zwolnioną od podatku dochodowego od osób fizycznych, jeśli otrzymasz w 2020 i 2021 świadczenia rzeczowe (poza bonami, talonami lub innymi znakami, które można wymienić na towary lub usługi) lub pieniężne, związane z finansowaniem działalności socjalnej, sfinansowane w całości ze środków ZFŚS, do wysokości 2 000 zł w roku podatkowym.
Beneficjentami są wszyscy pracownicy otrzymujący świadczenia rzeczowe oraz świadczenia pieniężne finansowane w całości ze środków ZFŚS. Każdy z nich może uzyskać wyższą kwotę zwolnienia w podatku dochodowym od rzeczy lub pieniędzy otrzymanych z ZFŚS.
![[sc]Zwolnienie z PIT: dopłaty do wypoczynku dzieci[/sc]...](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/16/c7/5ebbd08e67d24_o_xlarge.jpg)
[sc]Zwolnienie z PIT: dopłaty do wypoczynku dzieci[/sc]
W ramach specustaw związanych z koronawirusem zwiększono limit zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych za dopłaty do zorganizowanego wypoczynku dla dzieci.
Uzyskasz wyższą kwotę zwolnioną od podatku dochodowego od osób fizycznych, jeśli otrzymasz w 2020 r. i 2021 r. dopłaty do zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży do lat 18, sfinansowane ze źródeł innych niż fundusz socjalny, ZFŚS, lub zgodnie z odrębnymi przepisami, do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 3000 zł.
Kto może skorzystać? Pracownicy otrzymujący dopłaty do zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży do lat 18, finansowane ze źródeł innych niż fundusz socjalny, ZFŚS, lub zgodnie z odrębnymi przepisami wydanymi przez właściwego ministra.
Podstawa prawna: art. 21 ust. 1 pkt 78 lit.b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.