https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. Wiemy, w jakiej cenie można kupić błękitny węgiel

Joanna Mrozek
Joanna Mrozek
Pierwsza dostawa błękitnego paliwa dotarła do Nowego Sącza. Węgiel o wysokiej kaloryczności i bardzo niskiej emisji szkodliwych substancji można kupić w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej na ul. Wiśniowieckiego 56. Dostarczono 40 ton ekologicznego paliwa, który sprzedawany jest w workach po dwadzieścia kilogramów. Promocyjna cena za tonę wynosi 1220 złotych. Na przełomie lutego i marca zaprezentowany będzie błękitny brykiet, kolejny nowy produkt, który powstaje z mniejszych trakcji błękitnego węgla, a jego cena będzie zdecydowanie niższa.

W Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu dzisiaj 18 lutego odbyła się konferencja prasowa, która dotyczyła błękitnego węgla. To wyjątkowe paliwo jest dostępne w sprzedaży od godz.13. Błękitny węgiel nie jest dostępny na rynku, można go zamówić bezpośrednio u producenta, lecz wtedy jego cena za tonę wyniesie 1650 zł.

Ludomir Handzel, prezydent miasta ma nadzieję, że za kilka lat mieszkańcy odczują drastyczną poprawę jakości powietrza.
- Mamy w tym momencie pierwszą partię w cenie promocyjne 1220 zł za tonę. Woreczki są pakowane po 20 kg., każdy może nabyć, spróbować jak się tym pali. Jest dużo wyższa kaloryczność tego paliwa i przede wszystkim nie ma tej emisji, która jest dla nas bardzo szkodliwa. Mam nadzieję, że w ciągu tej pięcioletniej kadencji odczujemy drastyczną poprawę jakości powietrza za kilka lat. Jest to jeden z moich priorytetów działania, które rozpoczęliśmy właśnie takimi ruchami- mówił prezydent

Grzegorz Tabasz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza, przedstawiał zalety błękitnego paliwa.
-Wreszcie stało się mamy pierwszą partię błękitnego węgla w absolutnie promocyjnej cenie, jest to gest firmy Polchar z pod Szczecina w stosunku do Nowego Sącza. Cena jest naprawdę rewelacyjna i myślę, że każdy kto chce zobaczyć, jak to działa może sobie samodzielnie kupić i sprawdzić we własnym piecu- mówił dyrektor.
Chętni nabywcy otrzymają ulotkę o błękitnym paliwie, krótką instrukcję rozpalania, oraz certyfikat jakości. Tabasz zachęcał też przyszłych nabywców do wypełnienia krótkiej, anonimowej ankiety, oraz dostarczenie jej do wydziału ochrony środowiska w ratuszu.

-Do wyprodukowania tony błękitnego węgla potrzeba 400 kilogramów więcej zwykłego naszego węgla i dodatkowo transport.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

a
antysmogowcom stop!!
to jest coś
.
Nieźle. Tylko dwa razy drożej. Ile z tej ceny to koszt produkcji, a ile podatki? Wystarczy obniżyć opodatkowanie gazu i cena by była przystępna dla przeciętnego śmiertelnika. Ale nie. Państwo musi zedrzeć. A później wydaje miliony na walkę ze smogiem. Nie lepiej zapobiegać niż leczyć?
M
Maciejas
GDZIE W KRAKOWIE LUB OKOLICY MOGĘ KUPIĆ BŁĘKITNY WĘGIEL ? MOŻE JAKIŚ EKO - ŚWIR WIE ? BYŁA BY TO PRAKTYCZNA WIEDZA A NIE EKO -PROPAGANDA !!!
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska