Już po raz 12 -ty wolontariuszki warszawskiej fundacji „Kwiat kobiecości" wyruszą do szpitali ginekologiczno - onkologicznych na terenie całego kraju, by rozwieść prezenty oraz podzielić się z pacjentkami uśmiechem i dobrym słowem. 5 grudnia, akcja „Święty Mikołaj" wraz z czterema wolontariuszkami dotrze do Nowego Sącza.

Inicjatorką akcji „Święty Mikołaj", w której biorą udział różne firmy z całej Polski, jest Ida Karpińska, założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości.

- Ta akcja jest mi bardzo bliska, ponieważ 15 lat temu właśnie przed Świętami dowiedziałam się, że zachorowałam na raka szyjki macicy - mówi i podkreśla, że z własnego doświadczenia wie, jak wiele wsparcia potrzebują kobiety w tym trudnym dla nich okresie.

Jak zapewnia Joanna Koczan z fundacji „Świat kobiecości", w trakcie spotkań z kobietami nie brakuje emocji i wzruszeń.

- Dzięki emisariuszkom, ich poświęceniu i zaangażowaniu akcja sprawnie przebiega na terenie całej Polski. Właśnie wtedy można spotkać kobiety przebrane w czapeczki Św.Mikołaja i rogi renifera, które z workami prezentów, miłością i serdecznością odwiedzają oddziały ginekologii onkologicznej w wielu szpitalach - opowiada.

Wolontariuszki odwiedzą sądecki oddział ginekologii onkologicznej sądeckiego Szpitala im. J.Śniadeckiego w godzinach od 16 do 17. Sądecki oddział 28 łóżek w tym 5 na OIOM. Od pierwszych dni funkcjonowania, czyli od 1 lutego 2013 roku przyjmowane są pacjentki zarówno za skierowaniem w celach diagnostycznych, jak i leczniczych. Oddział posiada profesjonalny zespół 4 lekarzy i 9 położnych i oferuje kompleksowe leczenia onkologicznego z chemioterapią i radioterapią.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: Koniec papierowego L4. Twoje zwolnienie w internecie