- Inwestujemy na osiedlu Helena. Ruszają prace na bardzo ważnej osiedlowej ulicy. To kompleksowa modernizacja ul. Starowiejskiej. Wiem, że mieszkańcom bardzo zależy na tym remoncie i mam nadzieję, że dużo prac uda się wykonać jeszcze w tym roku – powiedział prezydent Handzel.
Pierwszy etap remontu będzie dotyczył odcinka drogi od ronda do placu zabaw. W ramach inwestycji pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa, ponadto powstaną 34 miejsca parkingowe przy wejściu na cmentarz komunalny, ciąg pieszo rowerowy i odwodnienie.
Prace dotyczące tej zniszczonej ulicy, o co prezydent poprosił wykonawcę, rozpoczną się dopiero po 1 listopada. Ma to związek z dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami, czyli czasem wzmożonego ruchu przy tamtejszym cmentarzu komunalnym.
Problem dla kierowców i pieszych
Ulica Starowiejska od wielu lat nie była remontowana i z czasem stała się wielkim utrapieniem dla kierowców, którzy omijając sygnalizację świetlną przy Urzędzie Gminy Chełmiec, skracali sobie czas dojazdu do miasta. Nawierzchnia ulicy jest w wielu miejscach poważnie uszkodzona, zaś w trakcie deszczowych dni zamieniała się w… potok.
- Nieraz przechodząc tamtym odcinkiem, trzeba było szybko odskakiwać w bok, by nie zostać zmoczonym przez nadjeżdżające auto. To było jakieś nieporozumienie – skarży się Pani Jolanta, mieszkanka osiedla.
W najbliższym czasie wykonawca zajmie się remontem krótkiego, kilkusetmetrowego odcinka ulicy: od ronda do placu zabaw przy wale.
Do przetargu na remont ul. Starowiejskiej stanęły dwie firmy, ale przez to, że ich oferty znacznie przekraczały zakładaną kwotę, Rada Miasta Nowego Sącza w trakcie jednej z ostatnich sesji zaakceptowała zwiększenie środków na realizację tego zadania o 900 tys zł.
Wykonawcą prac będzie firma Zibud z Kamienicy. Środki na ten cel zabezpieczono m.in. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
