
Adam Nowak, Gorlice, gorlicki przedsiębiorca który zaryzykował budowę w Gorlicach nowych mieszkań. ZWYCIĘZCA W KATEGORII BIZNES W POWIECIE GORLICKIM
Przedsiębiorca na pytanie o to, czy nie boi się tak poważnej inwestycji, odpowiada trochę ze wzruszeniem ramion. - Kto nie próbuje, ten się nie przekona - mówi wprost.
W Gorlicach, przy ul. Kościuszki powstaje nowe, małe osiedle, można powiedzieć, że mieszkaniowa enklawa w centrum miasta. Blok liczy pięć kondygnacji, znajdzie się w nim 46 mieszkań. To tak naprawdę pierwszy od kilku dekad blok w Gorlicach, bo komunalny czy socjalny, które powstały w ostatnich latach trudno uznać za inwestycje w rynek nieruchomości. Gdy jedni tylko mówili, że trzeba by budować, że młodzi nie mają perspektyw, on bez szumu zaczął robotę.
- Nie ma sensu przeciągać, w tym roku blok będzie gotowy - zapowiada. Na rynek trafi 46 mieszkań, od 30 do 72 metrów kwadratowych. Na pięciu kondygnacjach, w budynku z podziemnym parkingiem na kilkadziesiąt aut oraz dwoma windami. Centrum miasta, tak zwany Sektor. Blok graniczący z ogródkami działkowymi, blisko do kościoła, szpitala, szkoły, sklepów i marketów. - Sądzę, że cena wahała się będzie od 3200 do 3400 zł za metr, oczywiście plus VAT - zapowiada.
Adam Nowak znany jest gorliczanom także ze swojej wielkiej pasji, rajdów i wyścigów samochodowych. Fani tego sportu pamiętają jego starty za kierownicą profesjonalnie przygotowanej do sportu... łady.
SMS pod nr 72355 o treści OB.25

Sebastian Perłowski, popularyzator polskiej muzyki na całym świecie. ZWYCIĘZCA W KATEGORII KULTURA W KRAKOWIE
Popularyzator polskiej muzyki na całym świecie. Doceniany za odwagę włączania polskich utworów do repertuaru koncertów zagranicznych i promocję wybitnych polskich kompozytorów, takich jak Feliks Nowowiejski czy Emil Młynarski. Jak przyznaje, najbardziej zadowolony jest z tego, że udało mu się przełamać stereotyp, że to, co wielkie, zostało już odkryte.
- Sam byłem zaskoczony, jak wiele pięknych utworów wielkich kompozytorów wciąż pozostaje nieznane. Cieszę się, że jako Polakowi udało mi się odkryć polską muzykę na nowo - przyznaje. W roku 2015 Agencja Artystyczna Kameny rozpoczęła projekt baletowy „Wehikuł Czasu”. To niespodziewany skok z przeszłości w przyszłość nieznanych, zapomnianych, niezwykłych polskich baletów Feliksa Nowowiejskiego. Odnalezione po latach, w prywatnych depozytach jednej z bibliotek muzealnych rękopisy, skrywały wspaniały dorobek polskiego kompozytora. Agencja pod własną marką wydała demo projektu „Paderewski Tatrzańskie”, w którym fortepianowe miniatury kompozytora zderzyła z nowatorską interpretacją jazzmana Pawła Kaczmarczyka i jego trio z towarzyszeniem Polish Brass.
SMS pod nr 72355 o treści OK.60

Adam Stromidło, prezes oddziału małopolskiego Polskiego Związku Głuchych. ZWYCIĘZCA W KATEGORII DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA W KRAKOWIE
Magister socjologii, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu komunikacji Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie. Jako prezes oddziału małopolskiego Polskiego Związku Głuchych jest całym sercem oddany pracy społecznej, która ma na celu poprawienie jakości życia osób głuchoniemych.
- Organizujemy miejsca, gdzie osoby głuchonieme mogą skorzystać z pomocy. To przede wszystkim możliwość spotkania się, skorzystania z tłumaczy języka migowego, a także zorganizowanie wolnego czasu, np. spotkania integracyjne. Kładziemy również duży nacisk na aktywizację zawodową. Dzięki temu osoby głuche, które przez dłuższy czas pozostawały bez zatrudnienia, mogą zdobyć nowe umiejętności - przyznaje. - Ku naszemu zadowoleniu, ta aktywizacja osób głuchoniemych często przynosi pozytywne skutki. To daje dużo satysfakcji i prawdziwą radość - dodaje. W Polskim Związku Głuchych pracuje już od 1990 r. Od 2006 do 2007 r. był członkiem Zarządu Koła Terenowego PZG w Krakowie oraz wiceprezesem Zarządu Oddziału Małopolskiego w Krakowie, a od 2007 r. pełni funkcję prezesa Zarządu OM PZG .
SMS pod nr 72355 o treści OD.210

Marzena Sarapata, prezes TS Wisła i Wisła Kraków SA. ZWYCIĘŻCZYNI W KATEGORII SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA W KRAKOWIE
Radca prawny, absolwentka Zarządzania Organizacjami Sportowymi na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest odznaczona tytułem Menadżera Sportu, który jest nadawany przez ministra sportu. Brała udział w przygotowaniach do Euro 2012 w Polsce.
Od 26 czerwca 2017 roku sprawuje funkcję prezesa TS Wisła i Wisła Kraków SA. Mówi, że chciałaby stworzyć „jedną Wisłę”, bez podziałów i konfliktów. Pragnie, aby wszystkie jej działaniu służyły budowie jednej, wielkiej Wisły. Jej celem jest wyprowadzenie klubu na prostą i pozyskanie jak największej liczby partnerów. Chciałaby również dobrze wychować klubową młodzież.
- Budujemy strukturę, która ma być spójna. To część długofalowego planu, który będzie realizowany konsekwentnie - zapowiedziała. Została nominowana za uratowanie jednego z najstarszych klubów piłkarskich w Polsce, który jest sportową wizytówką Krakowa.
Wyróżniona za konsekwentną determinację w odbudowie klubu i wzorcowe zarządzanie stowarzyszeniem, jak i klubem będącym jego spółką akcyjną. Dzięki jej ciężkiej pracy i działaniom Wisła Kraków odzyskał uznanie i dobre imię.
SMS pod nr 72355 o treści OS.59